

Суспільство
У Дніпрі встановили мініскульптуру-символ міста
У Дніпрі відкрили бронзову мініскульптуру, що символізують місто, – «Дніпровську ракету».
Про це пише Укрінформ.
Зазначається, що скульптуру встановили біля планетарію (узвіз Крутогірний, 10).

Як зауважили, це восьма, завершальна скульптура проєкту «Відчуй Дніпро», який реалізується завдяки «Бюджету участі».
«Приємно, що молодь – ініціатори проєкту – закцентували увагу на космічній тематиці міста, адже це одна з його головних особливостей. Тут виготовляли і виготовляють космічне обладнання. Ми пишаємося цим. До того ж мініракету дуже слушно встановили біля планетарію. Оновлений він, мабуть, найкращий в Україні. Разом вони підкреслюють усі складові Дніпра як космічної столиці», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.

За словами автора проєкту «Відчуй Дніпро» Карена Агаджаняна, восьма скульптура «Дніпровська ракета» завершує лише перший етап реалізації ініціативи.
Читайте також: Вікіпатруль: як група українських активістів бореться з пропагандою у Вікіпедії
Проєкт «Відчуй Дніпро» стартував у вересні 2020 року. Згідно із задумом, у середмісті встановили 8 мініатюр, присвячених видатним особистостям чи значущим подіям Дніпра:
- перша – «Міст Олександра Поля» – розташована на фонтані навпроти міської ради;
- друга, присвячена диригенту Гургену Карапетяну, – біля Дніпропетровської філармонії ім. Когана;
- третю – «Марафонець Дніпра» – можна знайти на Фестивальному причалі;
- четверту – печиво «Дніпро» – встановили на оглядовому майданчику у парку Шевченка;
- п’яту – «Залікова книжка» – розмістили на фасаді будівлі Університету митної справи та фінансів;
- шосту – бронзовий мінітрамвай – можна побачити на Катеринославському бульварі;
- сьома – «Фанат «Дніпра» – розташована на вулиці Андрія Фабра.

За словами авторів, на офіційному сайті проєкту незабаром з’явиться туристичний маршрут місцями розташування мініскульптур.
Читайте також: «Не для нього, а для себе» — як у fem.bra створюють феміністичну білизну
Нагадаємо, на станції метро Києва встановили бронзових танцівників.
Також в Ужгороді з’явилася мініскульптура Нобелівського лауреата.
Усі фото: ukrinform.ua.
Суспільство

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.
Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».
За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.
На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.
Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН
«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.
У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.
Фото: сайт Міноборони
Суспільство

Головне управління розвідки спільно з Міністерством закордонних справ евакуювали 31 українця з території Ісламської Республіки Іран, де США точково вдарили по ядерних об’єктах. Наразі ці 5 чоловіків, 12 жінок та 14 дітей прямують до Києва.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.
Евакуацію провели 24 червня за дорученням президента Володимира Зеленського. За сприяння міжнародних партнерів з Ірану українців транзитом через територію Республіки Азербайджан перевезли до Республіки Молдова. Звідти евакуйовані попрямують до Києва.
«Увесь час в Тегерані ми почувалися зовсім незахищеними, адже жодного разу там не було попереджувальних сирен. До того ж зник Інтернет і ми взагалі не розуміли, що відбувається. Ми дуже вдячні українському консульству в Тегерані, що постійно тримало з нами зв’язок. Я знаю, що в Україні також війна, але наша країна не залишає людей напризволяще», — поділилиася евакуйована з Ірану пані Варвара з Київщини.
Як зазначили в ГУР, це був завершальний етап комплексної операції України в Ізраїлі та Ірані з порятунку українських громадян із зон підвищеної небезпеки.
Читайте також: ГУР та МЗС евакуювали з Ізраїля 133 українців (ВІДЕО)
«Коли почалися обстріли, це було страшніше навіть, ніж в Україні. Коли сказали, що є можливість виїхати, ми вирушили на північ країни, де збиралися українці з різних міст Ірану. Ми вдячні усім, хто доклав зусиль. Ми нарешті повертаємося в Україну», — розповідає Наталя.
У ГУР додали, що громадяни України, які перебувають на території Ісламської Республіки Іран і мають намір повернутися додому, можуть звертатися до Посольства України в Ірані за посиланням. Перевезеннями евакуйованих опікувалася авіакомпанія SkyUp.





Нагадуємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.
Фото: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

На проспекті Лісовому, що в Деснянському районі, між будинками 13 і 18 на місці нерегульованого пішохідного переходу встановили світлофорний об’єкт. У конструкції передбачили звуковий супровід для людей з порушеннями зору.
Про це повідомили у КМДА з посиланням на КП «Центр організації дорожнього руху».
Побудували об’єкт із урахуванням принципів безбар’єрності:
- встановили сенсорні кнопки зі звуковим супроводом для людей з порушеннями зору;
- облаштували тактильну навігацію;
- зробили пониження бортового каменю для зручності маломобільних груп;
- створили велопереїзд.
Читайте також: На станції метро «Вокзальна» у Києві встановлюють пандуси (ФОТО)
Як нагадують у «Центрі організації дорожнього руху», для безпечного переходу через проспект пішоходам потрібно піднести руку до сенсорної кнопки виклику зеленого світла. А для виклику звукового супроводу для людей з порушеннями зору знизу розміщена кругла кнопка зі стрілкою, що вказує напрямок для переходу.
У комунальному підприємстві зазначили, що це рішення має зробити перехід безпечнішим і зручнішим, насамперед для дітей, які йдуть до школи.


Нагадуємо, що в Києві врятували котика, який провів понад 10 годин під завалами після обстрілу (ФОТО).
Фото: сайт КМДА