Суспільство
У Дніпрі шукають історії про талановитих інженерів, щоб допомогти зупинити “відтік мізків”
У Дніпрі запустили проект Meet the engineers – це короткі caption-video про українських інженерів, технарів та промисловців, які досягли успіху, а також тих, хто ними мріє стати.
15 перших історій вже досягли півмільйона переглядів по всій країні!
Знаєте таких? Розкажіть про них на pr.proector@gmail.com, нехай про них знають усі.
Так організатори хочуть допомогти зупинити відтік кадрів і змінити стереотип про “брудного, покинутого робочого на пострадянському заводі”.
На наших колесах їздять німецькі потяги, а батьки ще й досі лякають дітей працею на завод
- Tesla, яка пересувається “без участі” водія, людиноподібний робот Софія, танцюючі роботи Boston Dynamics – всі ці та інші видатні винаходи ХХ століття були б неможливі без інженерів. – Каже Влада Миколюк, засновниця pr-агенції PRoector. – На колесах українських інженерів їздять австрійські та німецькі швидкісні потяги, на наших тюбінга стоїть лондонське метро, а з нашої стали будують найбільші в світі суду і хмарочоси. Але батьки продовжують лякати дітей працею на заводі. Застарілий стереотип про “непрестижну роботу” заважає виховувати нові кадри і українці продовжують виїжджати до Німеччини і Польщі, хоча сьогодні є всі можливості будувати таку кар’єру вдома.
Ви можете собі уявити, що в Києві не залишилося жодної людини?
Але саме стільки наших трудових мігрантів зараз за кордоном – 2,5 – 3 млн!
Небезпека в тому, що 60% з них – люди до 40.
Ще 5-6 років тому міграція була маятникової, а зараз перетворюється в стійку.
Історія про кранівницю-марафоністку зібрала 50 тисяч переглядів
Тож щоб допомогти зламати стереотип, організатори вирушили на пошуки реальних українських інженерів, у яких вийшло в нашій країні реалізувати свої винаходи, впровадити експерименти на заводах, які заробили мільйони, побудувати власні лабораторії для виховання майбутніх інженерів або запровадити соціальні ініціативи та здорові звички на підприємстві.
Читайте також: Як ролик ШоТам «підірвав» домашнє підприємство переселенця (ВІДЕО)
Створили про них caption-videos, зробили фотосесію для журналу з фотографом з L’Officiel і Esquire і зібрали півмільйона переглядів і сотні слів підтримки.
Так, першою героїнею проекту стала крановщица Олена Кучер, яка після зміни перетворюється в ультрамарафонку і за чотири роки пробігла відстань від України в Китай – майже 6000 кілометрів! А головне – перетворила в бігунів 20 робочих заводу і мотивувала їх позбутися поганих звичок.
Потім, колишній електрик, якого через виробничої травми відправили “на пенсію”, а він звичайний кабінет праці в забутому районі міста перетворив на справжній хаб для майбутніх інженерів.
16-річна дівчина, яка за один день придумала робота, який сам доставляє продукти з супермаркетів під час пандемії і школярі, які розробили першого робота-тренера для паралімпійців та людей з обмеженими можливостями.
Трубний “революціонер”, який не погодився, що діаметр колеса може бути строго 700 см і зробив колеса по 577, чим заощадив мільйони на їх виробництві
І навіть викладач аграрного, який придумав “пластмасску”, яка заощадила українським фермерам по 8 мільйонів в рік.
Христину в родині лякали: “Не поступиш в музучилищі – підеш на завод шланг тягати”, зараз вона топ-менеджер, що працює з Європою
А крім того, зустрілися з 6 молодими металургами і інженерами, які обрали технічну спеціальність, не спокусились виїхати з країни і зараз в свої 25, 30 і 35 років вони успішно керують колективами в 118 і навіть 280 чоловік.
Читайте також: Вірші Костенко та пісні Павліка: п’ять брендів, які створюють одяг з крутими принтами
Наприклад, Христину в родині лякали: “Не поступиш в музучилищі – підеш на завод шланг тягати”.
А тепер вона в свої 25 випускає труби для європейських машинобудівників типу Liebherr, керує 28 людьми і пам’ятаючи, як колись повірили в неї, сама бере студенток на роботу, щоб дати їм шанс.
А Олексію говорили: “Якщо не виправиш оцінки, підеш до технікуму”.
Льоша пішов на зварника, в свої 23 за ентузіазм і відповідальність став начальником, налагодив дисципліну, підтримував інновації і в цьому році став начальником виробництва труб середнього сортаменту зі 118 чоловік в підпорядкуванні.
Читайте також: Цитати Франка та Костенко на футболках. Історія бренду Marmurstore, який просуває українську культуру через мерч
Далі ці історії вийшли тиражем 35 тисяч примірників у одному із найбільших національних друкованих видань.
- Ми отримали півмільйона переглядів, тисячі слов подяки і підтримки. Для наших героїв ці історії виступили як digital-версія “Дошки пошани” на заводі. – Розказує Влада. – Всі герої з великою гордістю показували історії про себе рідним, ділилися у соцмережах, для них це стало додатковим стимулом до мотивації і словами подяки. А для героїв-школярів – це було як невелике “поплескування” по плечу, мовляв, все правильно, рухаєшся “туди”!
Тож якщо ви знаєте талановитих інженерів, будь ласка, про них сюди pr.proector@gmail.com А ми зробимо їх відомими на всю країну.
Нагадаємо, українці розробили додаток для тренування швидкочитання.
Як ми повідомляли раніше, українську школярку визнали генієм у США.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі