Суспільство
У Чорнобилі бездоріжжя відкриють для екстремалів на всюдиходах
У 30-кілометровій зоні відчуження ЧАЕС відкрили туристичні маршрути недоступними раніше локаціями на всюдиходах.
Про це повідомили в Асоціації Чорнобильських туроператорів.
Охочі екстриму зможуть вирушити як у одноденні подорожі, так і у багатоденні та побачити багато цікавого, що довгі роки було закритим для широкого загалу.
Цей проєкт створено спільно із Держагентством з управління зоною відчуження.
Читайте також: Сучасний лірник: чому інструменти львівського майстра купують навіть у Південній Кореї
Маршрути пройшли всі необхідні перевірки, зокрема дозиметричний контроль, і були затверджені. За оцінками співробітників ДСП “Екоцентр”, контрольні рівні можливого опромінення гарантовано не будуть перевищені.
Маршрути є комбінованими – вони пролягають лугом, лісом, водою та чорнобильським бездоріжжям.
Під час турів на всюдиходах туристи зможуть побачити локації, недоступні на виключно сухопутних або виключно водних маршрутах. Це унікальні історичні об’єкти, що використовувалися під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – затоплені баржі, пристані та техніку, яка до того жодного разу не демонструвалася широкому загалу.
Оглянути візитівки Чорнобильської зони можна буде в рамках одноденного та багатоденного турів.
Нагадаємо, туристи з усього світу замовляють віддалену екскурсію Чорнобилем, щоб гуляти з песиками.
Головне фото: bigkyiv.com.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі