Суспільство
У Чернігові презентували перший мальопис Інституту нацпам’яті про оборону Замостя
У Чернігові у бібліотеці імені М. Коцюбинського презентували перший мальопис від Українського інституту національної пам’яті «Оборона Замостя. Легенда про Лопату».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці бібліотеки.
Мальопис створили до 100-річчя української революції 1917-1921 років. Довго в українському суспільстві побутували неправдива інформація та замовчувались деякі події, які були дуже важливими для створення та утвердження нашої держави.
У мальописі розповідається про події оборонних боїв за Замостя 1920 року, під час радянсько-польської війни, коли українські та польські союзні війська розгромили більшовицьку Першу кінну армію Будьонного.
Зазначається, що такий формат книги неабияк сподобався школярам, оскільки таким чином краще і легше вивчати історію.
Читайте також: Частинка Криму у Львові. Як родина переселенців заснувала пекарню «Кримська перепічка» та об’єднує людей зі спільними цінностями
Мальопис став першим у майбутній серії коміксів від УІНП «Слава Героям», які охоплять низку героїчних сторінок української історії XX століття.
До 2023 року планують завершити роботу ще над двома випусками мальопису. Вони будуть присвячені Кримському походу полковника Петра Болбочана проти більшовиків (1918), а другий – діяльності гетьманської варти Павла Скоропадського по боротьбі з бандитизмом в Одесі. Усі три випуски об’єднує один головний герой – український вояк Гнат Лопата.
Як відбулася презентація мальопису у Вінниці читайте за посиланням.
Довідка
Оборона Замостя — бій шостої січової стрілецької дивізії армії УНР під командуванням тоді ще полковника Марка Даниловича Безручка проти Першої кінної армії Будьонного чисельністю понад 16 000 чоловіків.
Битва згадується у відомій «Коноармійській» пісні А. Суркова та братів Покрасс, присвяченій армії Будьонного, який зазнав поразки саме під Замостям.
Читайте також: Історію «Кіборгів» розказали у коміксах
Нагадаємо, за мотивами фільму «Позивний «Бандерас» планують створити комікс про АТО.
Фото: facebook.com/chernihivlib.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі