

Суспільство
У Черкасах за ініціативи дітей розмалювали школу
У Черкасах на фасаді школи №28 намалювали мурал “Весна”.
Про це пише видання “Про все”.
Зазначається, що це була ідея школярів та ГО “Молодіжна рада”. Розмальовували стіни навчального закладу активісти ГО “Молодіжна Рада”.
Читайте також: У Луцьку відкрили мурал за мотивами Марії Примаченко
Відомо, що колись на вході до навчального закладу було мозаїчне панно. З часом воно розсипалося, реконструкція потребувала значних коштів. Відтак з’явилася ідея створити мурал.
Над малюнком працювала художниця Катерина Колесник. З міського бюджету не було витрачено ані копійки.
Нагадаємо, у Дніпрі з’явився мурал із Коко Шанель, яка п’є пиво.

Суспільство

Франківські музиканти перші в Україні створили трубофон. Пошуки оригінального звучання привели їх у будівельний магазин.
Про це повідомляє Курс з посиланням на видання Вежа.
Трубофон – інструмент із каналізаційних труб, які розміщені так, що кожна видає свій звук.

Читайте також: Підкорив світ глиняними мініатюрами: історія франківця і його майстерні “Теплі іграшки”
Загальна довжина цих труб близько 40 м, але кожна з них має свій початок та своє закінчення, щоб звук лунав чітко. Інструмент отримав дві октави. Труби однакового діаметра, але довжина труби відповідає певній ноті. Так і отримують мелодію.

Що відомо про музикантів?
Віталій Тарів та Костя Василів, які об’єднались у гурт “Drumen”, знаються на музиці, адже обидва поринули в це мистецтво.

Віталій тривалий час виступав у складі музичних гуртів, гастролював за кордоном і навіть працював у Китаї. Саме там вперше побачив трубофон – музичний інструмент, який дивує своїм виглядом та звучанням. Повернушись додому, хлопець знайшов однодумців, і оригінальний трубофон з’явився в Івано-Франківську. Цим товаришем став Костя – музикант за освітою, який теж плекав бажання створити такий інструмент.
Читайте також: DakhaBrakha, Alina Pash, Ivan Dorn: хто увійшов до лонг-листу Aprize Music Awards

“Нелегким завданням було відтворення трубофону. Потрібно, щоб він звучав, а звук нагадував той, який я чув у Китаї. Це ж не просто поскладати труби. В Україні нема такого інструменту, щоб ми могли підглянути чи вивчити його будову. Тож ми звернулись до свого музичного наставника Богдана Ткачука, який є диригентом Франківського драмтеатру. Йому дуже сподобалась наша ідея, і ми почали її втілювати”, – розповів Віталій.
Як звучить трубофон
Трубофонне звучання підходить під будь-який стиль музики. Також його можна поєднувати з іншими музичними інструментами. Це таке універсальне музичне знаряддя, кажуть музиканти. Сольна мелодія теж дуже цікава, бо є й басове, й верхнє звучання.
Читайте також: Українські військові виконали “Щедрик” (ВІДЕО)
“Цей проєкт ми виношували менше року. Ми постійно щось додумували, вигадували, переробляли. На жаль, карантин не дав змоги стартувати так, як ми планували. До нас вже навіть надходили запрошення на виступ, але через карантинні обмеження ми не змогли виступати. Думаю, все ще попереду, а за цей час ми експериментуємо. Втім, реакцію людей ми вже відстежили. Знімали відеоролик на вулиці, і люди підходили, слухали, дивились, запитували, що це. Деякі навіть пропонували декілька гривень на розвиток групи. А коли ми казали, що це перший в Україні трубофон, то люди так дивувались, що це складно було не побачити”, – кажуть музиканти.

Зараз музиканти створюють кавер-версії відомих хітів, пишуть свою музику для трубофону. Скоро презентують авторську композицію на цьому інструменті. Кажуть, що це буде драйвова музика в електронному стилі.
На Різдво записали кавер-весрію “Щедрика” на трубофоні.
Фото, відео: vezha.org
Суспільство

У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції.
Про це повідомляє пресслужба міської ради.
Зазначається, що роботи відбуваються у рамках реалізації другого проєкту розвитку міської інфраструктури, що фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку.
Генеральним підрядником визначено консорціум підприємств – української компанії «Ютем» та австрійської – GIS Aqua.

Читайте також: Як у Києві проводять реконструкцію дюкерів через Дніпро (ФОТО)
Що передбачає будівництво?
Будівництво на об’єкті розпочалося восени 2020 року. Завершити його заплановано до кінця 2021 року.
Як поснює директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма, реконструкція насосної станції, що подає воду для потреб близько 75% населення міста, та зведення станції знезалізнення суттєво вплине на покращення якості води у Тернополі та загалом на надання послуг підприємством.
Читайте також: У Маріуполі відкрилась гончарна майстерня, де вчитимуть виготовляти стародавній посуд

Читайте також: Вінницькі рятувальники отримали нову спецтехніку (ФОТО)
Чим особлива нова станція?
Передбачається, що станція знезалізнення води матиме продуктивність 42 тис. м³/добу.

Усе нове обладнання буде оснащене автоматичною сучасною системою управління, а на самій станцій знезалізнення буде запроваджено новий метод знезараження води, який лише починає впроваджуватися в Україні, – знезараження змішаними оксидантами.
Порівняно зі звичайним хлором, змішані оксиданти в такій же кількості й за той самий час забезпечують більш ретельне й швидке усунення більшого числа мікроорганізмів, та мають кращі смакові характеристики й запах, а також ефективно видаляють і надалі не дають утворюватися біообростанням у резервуарах зберігання води й трубопроводах.
Фото: ternopilcity.gov.ua
Суспільство

Для туристів розроблятимуть новий замковий маршрут, що проляже через Закарпаття до румунського Сату-Маре.
Маршрут проходитиме замками Карпат з елементами доповненої реальності, повідомляє Укрінформ.
Як повідомив голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров на своїй сторінці у Фейсбуці, цей проєкт став одним із переможців 3-го конкурсу Програми HUSKROUA ENI CBC 2014-2020 за участі Угорщини, Словаччини, Румунії та України.
Читайте також: У замку на Закарпатті з’явився новий арт-об’єкт (ФОТО)
Що цікавого в маршруті?
За інформацією видання «Голос України», йдеться про тематичний маршрут для прихильників мандрувати замками (SMAR.T.OURISM), мета якого – підвищення туристичного потенціалу прикордонних районів.
Читайте також: На Львівщині відновили дах монастиря одного з найдавніших замків України
«Передбачено створити спільний транскордонний тематичний замковий маршрут в районах Сату-Маре (Румунія) і Закарпаття. Проєкт розрахований на 24 місяці. Загальний бюджет – 337 000 євро. Бюджет АРР «Закарпаття» – 143 430 євро», – йдеться в повідомленні.
Головний партнер проєкту – Асоціація розвитку міжсоціальної культури повіту Сату-Маре (Румунія). Партнери – КП «Асоціація регіонального розвитку «Закарпаття» Закарпатської обласної ради та Оноківська сільська рада.
Нагадаємо, у Києві триває відновлення башти Київської фортеці.
Фото: pmg.ua