Технології
У Черкасах виготовляють унікальні гусеничні дрони: як вони працюють
Команда інженерів з Черкас розробила гусеничні дрони на дистанційному керуванні, які вже служать на полі бою, допомагаючи військовим виконувати різні завдання. Ці дрони призначені для підвозу боєкомплекту, особистих речей, а також для евакуації поранених.
Про це пише dev.ua.
Деталі розробки
За словами одного з розробників, Олексія Булдея, базові креслення для збирання дронів були надані партнерами, а решту деталей для додаткового функціонала розробили черкаські інженери. Дрони можуть трансформуватися залежно від потреб. Наприклад, дрон для замінування можна переобладнати на евакуаційний, під’єднавши причеп і вклавши ноші.
Дальність керування дронами становить до 2 км. Пілот може керувати дроном за допомогою камери або FPV-дрона. Заряду батареї вистачає до восьми годин, а за максимального навантаження — до чотирьох. Вага наземного дрона становить до 200 кілограмів, а його корисне навантаження — також 200 кілограмів. Якщо приєднати причеп, можна додати ще 200 кілограмів. Максимальна швидкість дрона — 10 км/год, а рекомендована «крейсерська» швидкість — 7 км/год.
Читати також: Кияни можуть пройти тест на знання Конституції України: як зареєструватися
Складання одного такого дрона за наявності всіх необхідних деталей займає менш ніж тиждень. За словами керівника виробництва Василя Савіська, враховуючи заробітну плату, оренду, податки та вартість деталей, вартість одного дрона становить від $4500 до $6000.
Використання на полі бою
Військові вже активно використовують ці наземні дрони в бойових умовах. Вячеслав з позивним «Фес» розповів, що дрон має дві основні функції: забезпечення особового складу боєкомплектом та провізією у важкодоступних місцях, а також мінування території. За його словами, дрон ідеально виконує свої обов’язки, і за два місяці використання навіть не виникло потреби заряджати батарею.
Нагадаємо, що жінки з Полтавщини та Чернігівщини можуть взяти участь у гранті для розвитку власного бізнесу.
Фото: Суспільне.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі