Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Бучі побудують першу в Україні фабрику-кухню для шкільного харчування

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Бучі побудують першу в Україні фабрику-кухню, де готуватимуть їжу для місцевих навчальних закладів. Меценатом проєкту став американський бізнесмен Говард Баффет.

Про це повідомили на сайті Офісу президента України.

Фабрику побудують за кошти мецената Говарда Баффета – американського бізнесмена, сина Воррена Баффета. Вона має запрацювати 1 вересня 2023 року та готуватиме їжу для трьох громад – Бучанської, Бородянської та Немішаївської.

Про фабрику-кухню

Проєкт фабрики-кухні в Бучі стане пілотним, надалі мережу планують розширювати й на інші регіони України. Крім того, під час війни потужності кухні можна підлаштувати під потреби переселенців та місцевих мешканців.

Цей проєкт – частина розпочатої ще до повномасштабного нападу РФ реформи шкільного харчування, у межах якої напрацювали три варіанти організації харчування у школі:

  • кухня повного циклу (у навчальних закладах, де є економічна доцільність і технічно-технологічна можливість; усе готують на місці з нуля).
  • опорні кухні (з однієї потужної кухні гарячу їжу транспортують до сусідніх шкіл).
  • фабрика-кухня (окрема будівля, у якій готують, охолоджують їжу й транспортують до багатьох шкіл).

Потужності фабрики-кухні розраховані на 10 тисяч порцій на день. В Офісі президента запевнили, що такий формат дозволить зекономити витрати на воду та світло, а також систематизувати постачання їжі в межах обраних громад Київщини.

Кожна кухня зможе забезпечувати харчуванням 30-40 навчальних закладів (нині в Україні працює 14 тисяч шкіл та 10 тисяч закладів дошкільної освіти).

Нагадаємо, на Львівщині почали будувати надсучасний завод із виробництва хліба.

Раніше ми повідомляли, що у Бучі створюють технопарк із IT-кластером та побудують завод із виробництва автобусів.

Фото: koda.gov.ua.

Суспільство

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів України. Так на наших полицях з’явилося молоко «Київщина», «Волинь», «Донбас», «Причорномор’я», «Крим» тощо.

Тимчасовий ребрендинг для компанії розробили українські креативники з агенції Bickerstaff.369. А почалося все з давнього українського прислів’я – «Моя хата скраю – першим ворога зустрічаю». Як створити рекламу, в яку закохається аудиторія, ШоТам розповіла стратег агенції Марія Кочуренко.

Марія Кочуренко

стратег агенції Bickerstaff.369

Чому я в Bickerstaff.369? Через людей

Я працюю в Bickerstaff.369 з моменту його заснування. І найкраща відповідь на питання «чому я тут?» – це люди. 

Люди, з якими я працюю. У нас є свій термін – колективний покемон. Це означає, що коли ми працюємо над брифом, то стаємо одним цілим – разом шукаємо інсайти, обдумуємо ідеї, готуємо презентації та захищаємо проєкти перед клієнтом. Тому коли хтось запитує про головного творця проєкту, завжди важко відповісти. Правильніше буде сказати просто, «це зробив Bickerstaff.369». За це я неймовірно вдячна агенції, бо тут можна повчитися в інших крутих українських креативників і натомість поділитися власним досвідом.

Люди, для яких ми робимо креативи. Звичайно, реклама – це про бізнес. Ми завжди працюємо над вирішенням конкретних бізнес-задач для наших клієнтів. Але в нашій агенції кожен бриф – це можливість зробити щось корисне для людей. Хочеться дуже вірити, що у нас це виходить.

Маркетологам варто пам’ятати про світ реальних людей

Наша основна задача – дуже класно зрозуміти клієнта. Для чого ми (бренд) існуємо? Хто наша цільова аудиторія? Із ким ми конкуруємо? Які наші конкретні цілі? Яка наша велика місія? Усе це ми обговорюємо з клієнтом на стратегічних сесіях, які можуть тривати понад 5 годин. 

Після цього йдемо досліджувати та «шукати цифри». Ми дивимося, що відбувається на ринку, про що говорять конкуренти, і, найважливіше, йдемо спілкуватися з нашою цільовою аудиторією.

Це називається якісними інтерв’ю, і я обожнюю це найбільше в своїй роботі. Такі зустрічі можуть тривати від 1 до 2 годин. І це нереальний кайф – спілкуватися з людьми. А поговорити я люблю. Інколи виходиш з інтерв’ю і такий: «Ого, я ніколи в житті про це не думав». І оці «ого» – це саме ті інсайти, які ми шукаємо. Ті неочевидні правди про людей, які нам важливо враховувати в нашій роботі.

Після цього ми починаємо працювати над стратегією, де і маємо об’єднати:

  • задачі, які ставить перед нами клієнт,
  • ситуацію на ринку,
  • та реальний світ наших людей.

Якщо всі три пункти були розроблені вдало, то у підсумку ми отримаємо щасливого замовника, класний бренд та задоволених клієнтів.

«Моя хата скраю – першим ворога зустрічаю»

З «Галичиною» ми працювали до 24 лютого. У нас були певні плани, які ми жадали втілити, але після цього рокового дня вся Україна завмерла. Усі бренди, з якими ми співпрацювали, – замовкли на якийсь період. Це зрозуміло, бо ніхто тоді не знав, що чекає на нас далі. Одним із найперших брендів, який повернувся до співпраці, стала «Галичина». Вони звернулися з проханням створити актуальну рекламну кампанію, враховуючи події сьогодення.

Українські бренди поступово почали оговтуватися від подій в країні. Почався бездумний флешмоб прапорів України на етикетках товарів, написів “Слава Україні” всюди, де це тільки можливо. Тому для нас було дуже важливо вийти до людей з якісною, щирою комунікацією, за якою можна було б легко розпізнати бренд.

Ми приступили до розробки стратегії та створили її від «А» до «Я» буквально за 2 тижні. Усі наші креативні кампанії завжди будуються на 3-х правдах:

  1. Правда бренда – У чому наша унікальність і відмінність від інших брендів?
  2. Правда людини – Який біль нашої аудиторії? Як ми можемо його вирішити?
  3. Культурна правда – Контекст на сьогодні.

Ми розуміли, що маємо побудувати комунікацію враховуючи: культурну правду – повномасштабну війна в країні, правду людини – вимушену внутрішню міграцію українців та правду бренду – позицію замовника, його волонтерську діяльність, допомогу громадянам та ЗСУ.

Коли ми почали аналізувати події перших місяців, то пригадалося прислів’я: «Моя хата скраю – нічого не знаю». Насправді ж за часів радянського союзу воно було викривлено, а оригінальний вислів лунав як «Моя хата скраю – першим ворога зустрічаю». І мені здається, що це якнайкраще характеризує українців в перші дні війни. Українці – це про сміливість, єдність та силу.

Ми змінили «Я» на «Ми»

Ключовим для нас стали люди. Багато людей зі сходу, півночі та півдня змушені були залишити свої домівки, тікаючи від обстрілів на захід країни. Тому ми вирішили створити кампанію, яка могла б підтримати всіх: «Де б ти не був – ми всі єдині». Так і зародилася стратегія «Ми» замість «Я». Говорити про «Я – Галичина» ми більше не могли, адже війна показала, що всі ми – це єдине ціле.

Галичина – це назва одного з історичних регіонів України, яких загально у нас існує цілих 14. Так і з’явилася ідея змінити назву «Галичина» на 14 різних назв кожного регіону. 

За цим стояла величезна робота. Наші дизайнери створили 13 різних етикеток. Для кожного регіону ми обрали свій візерунок у вже звичному нам візуальному стилі бренду. Нам треба було «перерити» купу інформації, аби нарешті вирішити, що ми будемо зображати під назвою кожного регіону. Десь основними елементами ставав природний ландшафт регіону – терикони на Донбасі, море та гори в Криму, а десь ми робили акцент на історичних пам’ятках – Чернівецький університет на Буковині або пам’ятник князю Володимиру на Київщині.

Історичні пошуки

Одним із найважчих моментів у проєкті для мене став пошук назв історичних регіонів України. Це здавалося задачкою на хвилин 15 у гуглі. Але виявилося трошки важче. Ми зверталися до різних істориків і кожен давав нам свій список. На питання «А як правильно?» найчастіше відповідали, що «однієї правильної відповіді не існує». Ми вже тоді зрозуміли: якщо історики не можуть дійти одного висновку, то мільйони українців – поготів. Але на всі коментарі відповіли, всіх почули і всі залишилися задоволені.

Молоко, яке доводить до сліз

Ми підрахували приблизну дату, коли на полицях усіх українських магазинів має зʼявитися нове пакування. Звісно, що деякі торговельні мережі завозили продукцію швидше, тож споживачі вже могли помітити зміни. Завдяки цьому за три дні до офіційного релізу наша ідея вже мала відгук від українців у соціальних мережах. 

Люди почали рекламувати нашу кампанію ще до того, як це почали робити ми самі. Користувачі публікували дописи, в яких описували спогади про свій рідний край – Донецьк, Херсон, Харків та інші міста. Ця зміна назви викликала емоції у суспільства, а декого навіть доводила до сліз. 

Люди по-справжньому почали полювати на «своє» молоко. Передивлялися пляшки на полицях магазинів та шукали саме свій регіон.

Для мене відповіддю на питання, чи спрацювала наша кампанія, став допис однієї людини: «Я просто пішла в магазин по продукти і знайшла там Слобожанщину. Я не можу бути зараз в Харкові, але я все одно відчуваю себе вдома». 

Кампанія є тимчасовою, бо це – реакція бренду в певний проміжок часу на події в країні. Якби ця кампанія була розлогою в часі, тобто перейменування відбулося назавжди, то вона б втратила сенс. Все ж є «Галичина», яку люди знають і яка вже досить довго існує на ринку. У такий спосіб бренд виступив за певні цінності нашого суспільства і показав, що в цей жахливий період повномасштабної війни він разом із українцями. 

Про успішність кампанії свідчать і цифри: нам вдалося збільшити рівень знання бренду на 13% – до рівня 90%, а її медійне охоплення складає понад 33 млн. До того ж проєкт зібрав низку нагород, зокрема Ad Black Sea, Golden Drum, Epica Awards та отримав шортлісти на OneShow.

Важкі часи вимагають сміливих рішень

Порада № 1: Ризикуйте і буде вам щастя.

Під час великих криз, чи то пандемія, чи то війна, бренди часто застигають на місці. І їх можна зрозуміти. Адже що буде з ринком? Із продажами? Як будуть реагувати клієнти? Утворюється певна тиша.

Саме це і виглядає слушним часом для того, щоб першими ризикнути і вийти в ефір. Першими звернутися до своєї аудиторії з правильним меседжем. Почати говорити тоді, коли інші мовчать. Важкі часи вимагають сміливих рішень.

Порада № 2: Не думайте, що ви розумніші за вашого споживача.

Дуже часто маркетологи намагаються вигадати проблему, а потім самі ж її й вирішити. 

Насправді важливо відшукати реальне питання, яке турбує людей. Кожен із нас живе у власній «бульбашці» і бачить цей світ інакше. Тому щоразу, коли ви створюєте кампанію для вашої аудиторії, – поговоріть з нею. Запитайте, що її насправді турбує, подумайте, як ваш бренд зможе їй допомогти. І якщо вам це вдасться – не сумнівайтеся, ви обовʼязково завоюєте своє місце у її житті. 

Порада № 3: Завжди памʼятайте про поради №1 та 2.

Читати далі

Суспільство

Вийшов трейлер документального фільму «Сталеві птахи» про подвиг українських пілотів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вийшов офіційний трейлер документального фільму «Сталеві птахи», що присвячений безпрецедентній повітряно-десантній спецоперації воєнної розвідки України в оточеному росіянами Маріуполі.

Про це повідомили на сайті Головного управління розвідки Міноборони України.

Стрічку про подвиг українських пілотів та розвідників заради порятунку захисників Азовсталі зняв режисер Сергій Сторожев за підтримки ГУР МО України, Сухопутних військ ЗСУ та ОЗСП «Азов».

Робота над фільмом тривала впродовж року. Автори опрацювали величезний масив історичних матеріалів та записали свідчення учасників тих подій.

«Сталеві птахи» — це робота про ризик життям заради життя; про надію, яка з’являється у пік відчаю. Нині авторський колектив презентує трейлер документального фільму.

Читайте також: Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

За словами режисера Сергія Сторожева, наразі триває монтаж «Сталевих птахів», а прем’єра відбудеться у травні 2023 року.

Нагадаємо, вийшов трейлер фільму про російсько-українську війну «Життя на межі».

Також з’явилася стрічка про бої за Гостомельський аеропорт від ДШВ.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Суспільство

За рік війни Укроборонпром відремонтував 3089 бронемашин для ЗСУ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Виїзні ремонтні бригади підприємств Укроборонпрому відновили 3089 броньованих машин для ЗСУ.

Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.

Зокрема 1507 одиниць – це важка техніка, а 1582 – легкоброньована.

«Деяку техніку наші фахівці ремонтували по 5-6 разів – і вона досі нищить окупанта»,— йдеться у повідомленні.

За підрахунками, торік 90%-95% усієї бронетехніки фахівці Укроборонпрому повернули у стрій на фронті.

Читайте також: Зі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ

Зазначається, що військову техніку, яку можна відремонтувати безпосередньо у районах ведення бойових дій, має бути відновлена саме там.

Довідка

Укроборонпром — об’єднання багатопрофільних підприємств різних галузей оборонної промисловості України. Складається з підприємств, що діють у сфері озброєння, військової і спецтехніки та боєприпасів, беруть участь у військово-технічному співробітництві з іншими державами.

Нагадаємо, Укроборонпром освоїв ремонт західного озброєння.

Також Укроборонпром розгорнув за кордоном серійне виробництво 122-мм артснарядів.

Фото: facebook.com/ukroboronprom.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 хв. тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство2 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство2 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство3 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...