Суспільство
У 5 містах та 250 селах запустять бездротовий стаціонарний зв’язок
Телефонний “бездротовий експеримент” запустять у п’ятьох містах і 250 селах України. У важких і дорогих для звичайної телефонізації місцях, а також у місцях, де телефонний кабель був пошкоджений або вкрадений, застосовуватимуть мобільну мережу. Про це Укрінформу повідомили в прес-службі ПАТ “Укртелеком”.
Як працює такий зв’язок?
Технологія, яку запропонував Укртелеком, дозволяє зберігати номер телефону, доступ до екстрених служб, порядок набору інших номерів, абонентам доступні на вибір тарифні плани на фіксовану телефонію. Єдине, що змінюється, – це телефонний апарат. Під час експерименту людям доведеться замінювати телефонні апарати на такі, в які можна вставити сім-карти – їх можна купити або орендувати безпосередньо в Укртелекому.
Читайте також: У київському метро встановили банкомати і термінали
Йдеться не про заміну стаціонарного зв’язку мобільним, а про конвергентне рішення на межі фіксованого та мобільного зв’язку. У телефонний апарат вставляється спеціальна мобільна картка, але абонент отримує дзвінки і телефонує зі свого міського номеру, користуючись тарифами міської телефонії. Мобільний оператор, в свою чергу, з’єднує абонента з автоматичною телефонною станцією Укртелекому.
Тож у абонентів зберігається їх номер телефону, порядок набору інших номерів, їм доступні на вибір низка тарифних планів на фіксовану телефонію.
Читайте також: В Обухові встановили систему управління вуличним освітленням
В Укртелекомі кажуть, що основна причина впровадження такого рішення – це катастрофічна ситуація з крадіжками мідних телефонних кабелів, у тому числі з’єднувальних ліній до екстрених служб.
Відновлення ліній призводило до повторних вирізів. Загалом по Україні кількість випадків пошкоджень та крадіжок за 11 місяців 2018 року сягає майже 20 тис.
Які умови експерименту?
Це вже другий етап пілотного проекту із застосування технології бездротового телефонного зв’язку. Він розпочнеться до кінця 2018 року та охопить міста Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Ірпінь, а також 250 сіл у різних регіонах України.
За три місяці першого етапу пілоту в містах Жовті Води, Синельникове, Марганець (Дніпропетровська обл.) телефонний зв’язок було відновлено 612 абонентам, котрі виявили бажання продовжувати користуватися послугами ПАТ “Укртелеком”. Також оператор здійснив п’ять нових підключень. Абоненти цих населених пунктів отримали можливість здійснювати виклики на звичайні та скорочені номери служб екстреної допомоги, а також на загальнонаціональні скорочені номери (урядова “гаряча” лінія тощо).
Укртелеком усуне недоліки технології бездротового телефонного зв’язку, виявлені під час першого етапу пілотного проекту.
Зокрема під час першого етапу виявилось, що абонентам стали недоступні: почасовий облік місцевих розмов; детальна розшифровка місцевих розмов; приймання/відправлення факсових повідомлень; дзвінки на скорочені номери місцевої мережі зони нумерації.
Також другий етап дасть змогу перевірити взаємодію підрозділів оператора під час розгортання конвергентних мереж та послуг за наявності кількох різних за типом АТС, у тому числі й різних виробників та за наявності кількох центрів обслуговування абонентів.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Коментарі