Суспільство
У 2020 році відновлять 4000 км доріг
4000 км доріг буде відновлено у 2020 році, наступний крок – якісні дороги до опорних шкіл та лікарень у регіонах. Таку інформацію надали в Міністерстві інфраструктури України.
“У 2020 році Уряд виділить 73 млрд грн на дорожню інфраструктуру. Це більше ніж у попередні роки майже на 40 %. Ці кошти ми витрачатимемо раціонально. Дороги державного та міжнародного значення ми будемо ремонтувати капітально або реконструювати. Тоді дороги служитимуть мінімум 10-15 років без ремонтів”, – розповіли у відомстві.
Тож усього за 2020 рік відновлять 4000 км автомобільних шляхів.
Захист доріг від руйнування
Завданням Міністерства є не лише створення нових якісних доріг, але й їх захист від руйнування перевантаженими фурами.
Планується надалі запроваджувати сучасні системи контролю – зважування вантажівок в русі.
“Це елемент smart roads, коли технології фіксують перевантаження, заощаджуючи людські ресурси. Система автоматично фіксує перевантаження. В цьому році працюють 6 таких комплексів, в 2020 їх буде 20, за декілька років – 150. Завдяки ним зникатиме корупція”, – зазначили в Мінінфраструктури.
Читайте також: В Україні планують втричі наростити річкові перевезення
Інфраструктура безпеки на дорогах
Якісне дорожнє покриття – це не єдиний крок Уряду для створення інфраструктури безпеки на українських дорогах. Міністерство інфраструктури планує подбати про зниження на 30% аварійності на українських дорогах. Задля цього у 2020 році фінансування програми безпеки буде збільшено удвічі до 3,2 млрд грн.
Це дозволить забезпечити створення та встановлення:
- Близько 1600 пішохідних переходів та освітлення на 1500 пішохідних переходах;
- 90 світлофорів з табло, які вимірюють швидкість руху перед в’їздом у населені пункти, та 35 світлофорів на нерегульованих пішохідних переходах для доріг з інтенсивним рухом;
- засоби примусового зниження швидкості руху на 42 об’єктах;
- 440 об’єктів з розміткою зі світловідбиваючим елементом;
- 270 розв’язок кільцевого типу;
- 31 амортизаційний відбійник;
- закупку 200 одиниць спеціальної аварійно-рятувальної техніки для ДСНС.
Читайте також: В Україні затвердили державні стандарти велоінфраструктури
Для запровадження автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху для автомобільних доріг державного значення передбачено більше 300 комплексів.
Про безпеку пасажирів
Щоб зберегти людські життя, Міністерство інфраструктури планує заборонити для перевезення пасажирів використання переобладнаних автобусів; транспортних засобів, які не обладнані ременями безпеки (крім міських маршрутів); автобусів, а контроль за дотриманням робочого часу водіями будуть забезпечувати автоматичні пристрої.
Нагадаємо, що в проєкті держбюджету на 2020 рік прописана рекордна сума на будівництво українських доріг – 73,7 млрд гривень.
Коментарі