Економіка і бізнес
Туристичні надходження до бюджету зросли у 2,5 раза
Надходження до державного бюджету від суб’єктів господарювання туристичної галузі в 2018 році зросли у 2,5 раза – до 4,2 млрд грн. Про це повідомляє Укрінформ.
“Було 1,7 млрд, ми зараз отримали 4,2 млрд. Зростання кількості робочих місць – у 5 разів, збільшення надходження від сплати туристичного збору – у 10 разів, зростання кількості суб’єктів туристичної галузі – у 5 разів, кількість внутрішніх туристів – більш ніж у 6 разів”, – розповіли в Уряді.
Читайте також: У Миколаєві визначилися з програмою розвитку туризму
Зазначається, що завдяки реформі децентралізації місцеві органи влади суттєво збільшили видатки на розвиток сфери туризму.
“Київ мав всього 300 тис. у 2014 році, а сьогодні більше 12 млн, в Одесі було 0, є 3,7 млн, у Львівській області було 500 тис. у 2014 році, є майже 3 млн, Чернівці – було 200 тис., є 1,5 млн. Так можна дивитися по кожному місту”, – йдеться у повідомленні.
Окрім того, що уряд гармонізував 18 національних стандартів у сфері туризму і курортів.
Читайте також: Туристи зможуть прогулятися центром Львова під землею
Згідно з інформацією Мінекономрозвитку, в 2018 році Україну відвідало 14,2 млн іноземних туристів.
З початку 2019 року в Україні почали діяти нові ставки туристичного збору. Раніше їх розмір встановлювався у відсотках до вартості номеру, а з 1 січня 2019 року у відсотках від мінімальної зарплати: до 0,5% для українських туристів та до 5% для іноземних туристів. Конкретну ставку туристичного збору повинна визначити кожна окрема сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаної територіальної громади для свого населеного пункту. У 2019 році туристичний збір не може перевищувати 20,86 грн за добу розміщення для українських туристів та 208,65 грн (близько 6,5 євро) для іноземних туристів.
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі