

Економіка
Три українські стартапи здобули гранти по $50 тис.
Український фонд стартапів оголосив переможців одинадцятого Pitch Day. Кожну з команд профінансують на $50 000.
Про це пише Аin.ua.
Переможці
Всього свої ідеї представили 11 команд. За підсумками, журі відібрало три стартапи.
- LookSize – сервіс для визначення розміру одягу і взуття.
- HackenProof – SaaS-платформа для організації багбаунті програм і координації вразливостей.
- Артеріальна осцилографія – технологія і апаратні рішення для підвищення інформативності процедури вимірювання
Що таке Pitch Day
У рамках пітчингу відібрані компанії представляють свої проекти членам конкурсної комісії. Їх оцінюють за такими критеріями:
- команда;
- ринок;
- технологія;
- продукт (для проектів на етапі seed);
- ідея (для проектів на етапі pre-seed);
- стратегія.
- ринок;
- технологія.
Читайте також: Про що треба пам’ятати підприємцю. Принципи роботи бізнесмена Василя Хмельницького
Довідка
Український фонд стартапів – державний фонд, запущений Кабінетом Міністрів України влітку 2019 року. Виділяє стартапам гроші як гранти.

Нагадаємо, два українські стартапи отримають 100 тисяч доларів.
Як ми повідомляли раніше, український стартап отримав 50 мільйонів доларів інвестицій.
Головне фото: agravery.com.

Економіка

На Херсонську верф зайшли на модернізацію перші два із шести 6 суден нідерландської компанії EemsWerken B.V.
Про це пишуть Морські бізнес-новини України.
Судна EEMS Servant і EEMS Solar модернізують на Херсонській верфі в рамках відповідного контракту, підписаного в кінці 2020 року.
За інформацією, кожне судно буде подовжено на 12 метрів, стане двотрюмним зі збільшенням дедвейту в середньому на 20%.
У рамках цієї події Херсонську верф відвідали директор компанії EemsWerken Гертян Корнет (Gertjan Kornet) і суперінтендант проекту Рон будувати (Ron Stroo). Гості проінспектували цехи заводу, оглянули вже виготовлені секції та висловили задоволення якістю робіт.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
“Ми раді знаходитися тут і сподіваємося на успішне проведення модернізації шести суден, що в подальшому призведе до довгострокового партнерства з верф’ю”, – зазначив Гертян Корнет.
«Для нас це дуже важливий етап бо за останні 10 років, це перший новий замовник з Європи», – зазначив генеральний директор SMG Дмитро Красніков.
Нагадаємо, київський завод відремонтував чотири прогулянкові кораблі.
Як ми повідомляли раніше, на воду спустили буксир «Очаков».
Головне фото: maritimebusinessnews.com.ua.
Економіка

Компанія Нібулон за другий квартал поточного маркетингового року відвантажила на експорт майже 1,6 млн тонн сільгосппродукції: це найкращий результат за весь період діяльності компанії.
Про це повідомили у пресслужбі Нібулону.
Окрім того, відзначили, що мають найуспішніший результат з відвантаження збіжжя за підсумками місяця у другому кварталі – листопад 2020 року, з показником відвантаження у 623 тис. тонн збіжжя. Також листопад 2020 року входить у трійку найрезультативніших місяців з експорту продукції за весь період діяльності компанії.
У структурі експорту домінує кукурудза з часткою 40,8 % (648 тис. тонн), наступна – пшениця з часткою 26 % (413 тис. тонн). Частки ячменю та ріпака майже однакові – близько 16 % кожної культури.
До речі, якщо ще 10 років тому серед постачальників с.-г. продукції було всього 40% безпосередньо сільгосптоваровиробників, то у 2020 році цей показник виріс до 85%. Тобто тепер ці 85% товаровиробників стали повноцінними учасниками експортних операцій зі збіжжям. А можливим це стало завдяки будівництву мережі наших перевантажувальних терміналів та елеваторних комплексів у безпосередній близькості до виробників сільськогосподарської продукції.
Читайте також: Україна вперше за 70 років очолить комісію, що регулює судноплавство на Дунаї
У 2020/21 маркетинговому році Нібулон має ще один привід для гордості. Перше півріччя стало рекордним, порівняно з аналогічними періодами інших років, за кількістю перевантаженого зерна на зовнішньому рейді морського порту Миколаїв – 72,5 % (1,9 млн тонн) від загального обсягу експортованого компанією збіжжя:
- у 2013/14 МР доля відвантажень на зовнішньому рейді складала близько 6,6 %,
- у 2018/19 МР – 46,7 %,
- у 2019/20 МР – 62,6 %.
На цьому рекорди не закінчуються, адже у період навігації 2020 флот компанії транспортував 4,14 млн тонн вантажів, що стало кращим показником за всю історію водних перевезень в компанії.
Компанія Нібулон щороку збільшує обсяги річкових вантажних перевезень та перевантажень, продовжує розвивати українське судноплавство. Робота найсучаснішого в країні флоту не лише значно оптимізує внутрішню логістику, сприяє збереженню навколишнього середовища та українських автошляхів, але й підвищує конкурентоспроможність української сільгосппродукції на світовому ринку.
Нагадаємо, Нібулон ввів в експлуатацію новий водогін.
Як ми повідомляли раніше, Нібулон спустив на воду 90-метрову баржу.
Головне фото: nibulon.com.
Економіка

Україна планує закупити електровози французької компанії Alstom.
Про це в ході онлайн-конференції повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко, передає НВ.
Зазначається, що контракт може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Емманюеля Макрона.
«Це великий контракт із Alstom і урядом України щодо поставки електровозів, який також передбачає локалізацію в Україні», — сказав посол.
Омельченко також заявив, що Україна сподівається розширити співпрацю з Alstom у будівництві швидкісних залізничних шляхів на маршрутах Київ-Львів і Київ-Одеса.
Читайте також: У Дніпрі створюють український трамвай нового покоління: як він виглядає (ФОТО)
Французька машинобудівна компанія Alstom є одним зі світових лідерів у виробництві енергетичного устаткування і залізничного транспорту.
Alstom відкрила представництво в Україні в липні 2018 року і згодом підписала меморандум про взаєморозуміння з Укрзалізницею. Тоді повідомлялося, що французька компанія планує запропонувати УЗ локомотиви Prima T8, які можуть тягнути до 9000 т і рухатися зі швидкістю 120 км/год, і локомотиви Prima M4 BoBo для пасажирських перевезень.
Нагадаємо, в Одесі у 2021 році планують пустити електробуси на маршрути.
Фото: traffic.od.ua