Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Про що треба пам’ятати підприємцю. Принципи роботи бізнесмена Василя Хмельницького

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Чому не варто розраховувати на швидкий прибуток, як навчати персонал і про що треба пам’ятати підприємцю

Василь Хмельницький
Василь Хмельницький

український підприємець, засновник UFuture.На початку своєї діяльності він керував київською інвестиційною компанією, що в період з 2004 по 2008 рр. здійснила низку успішних продажів акцій. Одним із найбільших став продаж мажоритарного пакету металургійного заводу «Запоріжсталь». Наймасштабнішими проектами підприємця є розвиток аеропорту «Київ» ім. Сікорського, а також створення інноваційних парків UNIT.City та LvivTech.City.

Бізнес і підприємництво – це завжди ризик, починає свій виступ підприємець Василь Хмельницький на форумі, який присвячений розвитку малого і середнього бізнесу. «В середньому кожен американський мільйонер переживав процедуру банкрутства 3,2 рази. Не потрібно цього боятися », – говорить він. Українці більш обережні.

У більшості потенційних підприємців склався стереотип, що банкрутство автоматично призводить до втрати всього майна. З речами – на вихід – один з головних страхів майбутніх бізнесменів. Але насправді це не так. І реальність часом не настільки жорстока. Хмельницький визнає, що був в ситуації, коли вартість його активів була в два рази нижче, ніж розмір заборгованості. Якщо так сталося, радить підприємець, необхідно «закатати рукава» і працювати з великим завзяттям.

Василь Хмельницький розповідає, що підприємництво – довгий шлях і не варто розраховувати на отримання прибутку на наступний день після реєстрації своєї компанії. В середньому на це йде від п’яти до десяти років. Хмельницький наводить приклад, що разом з партнерами будував ТРЦ Ocean Plaza 10 років, стільки ж – аеропорт Жуляни. ТРЦ Ocean Plaza був проданий компанії «ТПС Нерухомість», а сума операції оцінювалася експертами в рекордні для 2012 року $ 270 млн. На розвиток фармацевтичного бізнесу – компанії «Біофарма» знадобилося 12 років. У грудні минулого року Хмельницький і його партнер Костянтин Єфименко продали частину активів «Біофарма» німецької фармацевтичній компанії Stada. Сума угоди не озвучувалася. Терплячість окупається повністю: прибуток може обчислюватися сотнями мільйонів доларів.

Бізнесменам немає необхідності працювати цілодобово і без вихідних, говорить Василь Хмельницький. Це ще один міф, який можна часто побачити в фільмах і серіалах. Варто довіряти своїй команді – ставити конкретні завдання і контролювати їх виконання, нагадує бізнесмен.

Для тих, хто розвиває свій бізнес, Василь Хмельницький поділився п’ятьма принципами. Він вважає їх основними для себе. Ними можуть користуватися і майбутні підприємці

Не варто боятися партнерства

Хмельницький розповідає, що до 25 років зміг накопичити капітал в розмірі $ 180 тис. І вирішив вкласти ці кошти в свій бізнес. Але в якийсь момент підприємець зрозумів, що не встигає виконувати всі завдання. З такою ж проблемою стикається і більшість бізнесменів-початківців. Проблема полягає в тому, що більшість з них не можуть собі дозволити найняти висококваліфікованих працівників – експертів з продажу, маркетингу або фахівців на виробництво. Без них розвиток компанії неможливий. Що робити в такій ситуації? Хмельницький радить пропонувати професіоналам партнерство і віддавати їм частину своїх акцій. «Цього не потрібно боятися. Партнери зацікавлені, щоб ваш спільний бізнес розвивався, тому вони будуть працювати на спільну справу », – каже Хмельницький.

Він розповідає про свій досвід. На етапі розвитку компанії підприємець віддав співробітникам 20% акцій своєї компанії. І каже, що виграв. Самостійно він не встигав виконати всі завдання, а партнери дозволили компанії швидко вирости. Це дало результат. Що більше: 80% від бізнесу вартістю $ 500 млн або 100% – від $ 10 млн. Висновок очевидний, каже Хмельницький.

Сформувати правильну команду

 Василь Хмельницький розповідає, що ніколи не візьме в команду співробітника, який останні три роки ніде не вчився або не може «знайти себе». Світ постійно змінюється, тому, щоб не відставати, без постійного навчання не обійтися. Але каже про одну важливу деталь – лідер повинен відвідувати заняття разом зі своєю командою. «Наприклад, в минулому році 50 топ-менеджерів компанії спільно зі мною щодня ходили на заняття з 8.30 ранку до 22.00 вечора. Ми разом вивчали технології продажів, маркетинг, лід-менеджмент. Раз в тиждень по суботах здавали іспити. Навіщо я все це робив? Адже все керівництво компаній замість того, щоб працювати – вчилися. Я будував корпоративну культуру. Після завершення навчання ми менше сперечаємося і злагоджено працюємо разом », – каже Василь Хмельницький. Він додає, що колектив звертає увагу не тільки на слова, а й на дії лідера. Якщо власник компанії приходить на роботу в 12 дня, то це буде позначатися на результатах роботи.

Колектив звертає увагу не тільки на слова, а й на дії лідера. Якщо власник компанії приходить на роботу в 12 дня, то це буде позначатися на результатах роботи

Освоїти фінанси і бухгалтерію

Кожен власник бізнесу повинен добре розбиратися в постійних і змінних витратах, вміти рахувати EBITDA. Інакше ефективно управляти компанією не вийде. Мало довірити всю роботу бухгалтеру. Наприклад, раз на тиждень Василь Хмельницький зводить всі свої фінанси. Раз на рік він віддає цьому тиждень. Без отримання кредиту компанія не може вийти на наступний рівень розвитку. Власник повинен бачити всю картину, тоді він зможе приймати більш точні і правильні рішення.

Думати про партнерство

В Україні прийнято, що власник компанії самостійно займається розвитком свого бізнесу від моменту заснування до виведення компанії на високий рівень. Але, наприклад, в США підприємці працюють за іншою схемою. Коли компанія виходить на новий етап розвитку, бізнесмен залучає партнерів і продає їм частину своїх акцій. До моменту, коли бізнес стає дуже великим, наприклад, з капіталізацією понад $ 1 млрд, у засновника може залишитися не більше 15% акцій. Він нерідко відходить від управління бізнесом. І це вірно. Оскільки запуск підприємства і його розвиток – це два абсолютно різних процеси, для яких необхідні різні навички. Зараз у Василя Хмельницького 50 партнерів в різних бізнесах і він задоволений такою співпрацею.

Розвивати лідерські якості

Лідерами не народжуються, ними стають. Досить знайоме висловлювання не втрачає своєї актуальності. Майбутньому підприємцю необхідно виховувати в собі лідерські якості. Вони дозволяють розвиватися бізнесу. Василь Хмельницький говорить, що в Україні збільшується кількість успішних проектів, якими керують сильні лідери. Це позитивна тенденція, яка будеш лише розвиватися.

Суспільство

Боєприпаси для HIMARS і тисяча Javelin: США виділили Україні $1 млрд військової допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міноборони США у понеділок, 8 серпня, оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на 1 мільярд доларів.

Про це йдеться на сайті американського відомства.

Новий пакет військової допомоги України містить:

  • додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
  • 75 000 снарядів для 155-мм артилерії;
  • двадцять 120-мм мінометних систем і 20 000 снарядів до 120-мм мінометів;
  • боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних систем (NASAMS);
  • 1000 Javelin і сотні протитанкових систем AT4;
  • 50 БМП;
  • протипіхотні боєприпаси Claymore;
  • вибухові речовини C-4, підривні боєприпаси та обладнання для підриву;
  • медичне приладдя, зокрема аптечки першої допомоги, перев’язувальні матеріали, монітори та інше обладнання.

Загалом Сполучені Штати виділили Україні близько 9,8 мільярдів доларів військової допомоги.

Дивіться відео: Учитель із Грузії зібрав $700 000 для допомоги українцям

«Щоб задовольнити потреби України на полі бою, що постійно змінюються, Сполучені Штати і надалі працюватуть зі своїми союзниками і партнерами, щоб надати Україні основне озброєння», – наголошується в повідомленні Пентагону.

Нагадаємо, тиждень тому США схвалили новий пакет військової допомоги для України на $550 млн.

Окрім того, США куплять для України ЗРК NASAMS, які охороняють Білий дім.

Фото: neweasterneurope.eu.

Читати далі

Суспільство

Учитель із Грузії зібрав $700 000 для допомоги українцям (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сільський вчитель із Грузії зібрав $700 000 допомоги для України!

Заради цього продав найдорожчу для нього річ – каблучку матері. А ще – пам’ятну монету Global Teacher Award – найпрестижнішу у світі премію для вчителів.

«Ця монета підтверджує, що я є послом фонду Global Teacher Award. Попри всю її цінність для мене, одного дня я вирішив віддати цю нагороду разом із шлюбною каблучкою матері українському народові. Виставив їх в одній із соцмереж і написав, що 2500 ларі ($850) було би достатньо. Цим вчинком хотів зробити свій внесок», — розповів учитель Ладо Апхазава.

Грузинського викладача зачепило фото української вчительки, яка дає урок у бомбосховищі. Ладо Апхазава ходив на мітинги в підтримку України, а потім вирішив допомогти грошима.

Але він не очікував, що його пост про продаж коштовностей поширять тисячі людей. На рахунок Ладо «полетіли» гроші з усього світу!

«Коли вже сягнуло $700 000, ми це не озвучили, бо злякалися – це ж великі гроші! Побачивши враз таку цифру, і серце може зупинитись, бо всі ми люди. Тож ми знайшли польську організацію і скерували туди ці гроші», — каже благодійник Ладо Апхазава.

Кошти, зібрані Ладо, витратили на допомогу українським біженцям. А каблучку з монетою викупив грузинський адвокат Звіад Кордзадзе. Та коли дізнався, що Ладо віддав усі гроші українцям, повернув йому згадку про маму та вчительську нагороду.

Дивіться відео: Як Рівненщина стала центром із десятками сортів кави із усього світу

Читати далі

Суспільство

11-річна школярка з Києва вигадала власний бізнес, аби зібрати кошти на лікування бійців

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

11-річна школярка з Києва вирішила допомогти українським захисникам: дівчинка готує сосиски в тісті, а всі зароблені кошти передає на лікування бійців.

Історію Марії розповіли в телеграм-каналі фонду «Повернись живим».

За словами мами школярки, Маша самостійно вигадала, як заробити кошти та навіть розробила бізнес-план. У такий спосіб дівчинка вирішила приєднатися до тих, хто допомагає ЗСУ.

«Школярка сама готує сосиски в тісті з фірмовими лисячими вушками, сама продає випічку й сама малює зовнішню рекламу для свого проєкту», – розповіли волонтери.

У меню – чай і гаряча сосиска в тісті під назвою «Байрактар», яка коштує 30 гривень. За перші 10 годин роботи Марії вдалося заробити 580 гривень чистого прибутку. Усі ці кошти вона передала до волонтерського фонду «Повернись живим». Утім з однією умовою: гроші мають піти саме на потреби захисту та лікування українських воїнів.

«Дякуємо, Машо, за те, що ти мотивуєш нас, розчулюєш і продовжуєш творити. У такі моменти ми, як ніколи, розуміємо, за що саме воює ЗСУ, і чому у ворога немає жодних шансів», – йдеться в повідомленні фонду.

Нагадаємо, 15-річний підліток зі Львова Захар Щурко виготовив для 1-го батальйону 92-ї бригади ЗСУ пристрій, що є універсальним джерелом живлення.

Також ми розповідали, що 9-річна львів’янка організувала благодійну лотерею і купила бронежилет для ЗСУ.

Фото: t.me/savelifeua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство13 години тому

Окупанти знищили наш бізнес у Маріуполі, а ми відродили його у Львові. Історія засновників ресторану суші Bluefin

Окупанти зруйнували їхні заклади на Донеччині, але вони знайшли в собі сили почати все з...

Суспільство1 день тому

Vesna з Бучі. Знищений окупантами бренд косметики відновив роботу у Львові й готує мазі для ЗСУ

Окупанти розграбували їхню лабораторію в Бучі, але вони не опустили руки й відновили роботу на...

Суспільство3 дні тому

Фарбуємо так, щоб жоден окупант не побачив. Алік Мухін та його команда закамуфлювали понад 900 автівок для ЗСУ

Алік Мухін ще підлітком знав, ким буде, коли виросте. Він хотів, аби його життя обов’язково...

Технології7 днів тому

Двоє друзів з Донецька відкрили майстерню на Троєщині й збирають байки для ЗСУ. Ось їхня історія

Mechanics United заснували двоє друзів, які тривалий час працювали пліч-о-пліч. Якоїсь миті хлопці зрозуміли: час...