Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Про що треба пам’ятати підприємцю. Принципи роботи бізнесмена Василя Хмельницького

Опубліковано

Чому не варто розраховувати на швидкий прибуток, як навчати персонал і про що треба пам’ятати підприємцю

Василь Хмельницький
Василь Хмельницький

український підприємець, засновник UFuture.На початку своєї діяльності він керував київською інвестиційною компанією, що в період з 2004 по 2008 рр. здійснила низку успішних продажів акцій. Одним із найбільших став продаж мажоритарного пакету металургійного заводу «Запоріжсталь». Наймасштабнішими проектами підприємця є розвиток аеропорту «Київ» ім. Сікорського, а також створення інноваційних парків UNIT.City та LvivTech.City.

Бізнес і підприємництво – це завжди ризик, починає свій виступ підприємець Василь Хмельницький на форумі, який присвячений розвитку малого і середнього бізнесу. «В середньому кожен американський мільйонер переживав процедуру банкрутства 3,2 рази. Не потрібно цього боятися », – говорить він. Українці більш обережні.

У більшості потенційних підприємців склався стереотип, що банкрутство автоматично призводить до втрати всього майна. З речами – на вихід – один з головних страхів майбутніх бізнесменів. Але насправді це не так. І реальність часом не настільки жорстока. Хмельницький визнає, що був в ситуації, коли вартість його активів була в два рази нижче, ніж розмір заборгованості. Якщо так сталося, радить підприємець, необхідно «закатати рукава» і працювати з великим завзяттям.

Василь Хмельницький розповідає, що підприємництво – довгий шлях і не варто розраховувати на отримання прибутку на наступний день після реєстрації своєї компанії. В середньому на це йде від п’яти до десяти років. Хмельницький наводить приклад, що разом з партнерами будував ТРЦ Ocean Plaza 10 років, стільки ж – аеропорт Жуляни. ТРЦ Ocean Plaza був проданий компанії «ТПС Нерухомість», а сума операції оцінювалася експертами в рекордні для 2012 року $ 270 млн. На розвиток фармацевтичного бізнесу – компанії «Біофарма» знадобилося 12 років. У грудні минулого року Хмельницький і його партнер Костянтин Єфименко продали частину активів «Біофарма» німецької фармацевтичній компанії Stada. Сума угоди не озвучувалася. Терплячість окупається повністю: прибуток може обчислюватися сотнями мільйонів доларів.

Бізнесменам немає необхідності працювати цілодобово і без вихідних, говорить Василь Хмельницький. Це ще один міф, який можна часто побачити в фільмах і серіалах. Варто довіряти своїй команді – ставити конкретні завдання і контролювати їх виконання, нагадує бізнесмен.

Для тих, хто розвиває свій бізнес, Василь Хмельницький поділився п’ятьма принципами. Він вважає їх основними для себе. Ними можуть користуватися і майбутні підприємці

Не варто боятися партнерства

Хмельницький розповідає, що до 25 років зміг накопичити капітал в розмірі $ 180 тис. І вирішив вкласти ці кошти в свій бізнес. Але в якийсь момент підприємець зрозумів, що не встигає виконувати всі завдання. З такою ж проблемою стикається і більшість бізнесменів-початківців. Проблема полягає в тому, що більшість з них не можуть собі дозволити найняти висококваліфікованих працівників – експертів з продажу, маркетингу або фахівців на виробництво. Без них розвиток компанії неможливий. Що робити в такій ситуації? Хмельницький радить пропонувати професіоналам партнерство і віддавати їм частину своїх акцій. «Цього не потрібно боятися. Партнери зацікавлені, щоб ваш спільний бізнес розвивався, тому вони будуть працювати на спільну справу », – каже Хмельницький.

Він розповідає про свій досвід. На етапі розвитку компанії підприємець віддав співробітникам 20% акцій своєї компанії. І каже, що виграв. Самостійно він не встигав виконати всі завдання, а партнери дозволили компанії швидко вирости. Це дало результат. Що більше: 80% від бізнесу вартістю $ 500 млн або 100% – від $ 10 млн. Висновок очевидний, каже Хмельницький.

Сформувати правильну команду

 Василь Хмельницький розповідає, що ніколи не візьме в команду співробітника, який останні три роки ніде не вчився або не може «знайти себе». Світ постійно змінюється, тому, щоб не відставати, без постійного навчання не обійтися. Але каже про одну важливу деталь – лідер повинен відвідувати заняття разом зі своєю командою. «Наприклад, в минулому році 50 топ-менеджерів компанії спільно зі мною щодня ходили на заняття з 8.30 ранку до 22.00 вечора. Ми разом вивчали технології продажів, маркетинг, лід-менеджмент. Раз в тиждень по суботах здавали іспити. Навіщо я все це робив? Адже все керівництво компаній замість того, щоб працювати – вчилися. Я будував корпоративну культуру. Після завершення навчання ми менше сперечаємося і злагоджено працюємо разом », – каже Василь Хмельницький. Він додає, що колектив звертає увагу не тільки на слова, а й на дії лідера. Якщо власник компанії приходить на роботу в 12 дня, то це буде позначатися на результатах роботи.

Колектив звертає увагу не тільки на слова, а й на дії лідера. Якщо власник компанії приходить на роботу в 12 дня, то це буде позначатися на результатах роботи

Освоїти фінанси і бухгалтерію

Кожен власник бізнесу повинен добре розбиратися в постійних і змінних витратах, вміти рахувати EBITDA. Інакше ефективно управляти компанією не вийде. Мало довірити всю роботу бухгалтеру. Наприклад, раз на тиждень Василь Хмельницький зводить всі свої фінанси. Раз на рік він віддає цьому тиждень. Без отримання кредиту компанія не може вийти на наступний рівень розвитку. Власник повинен бачити всю картину, тоді він зможе приймати більш точні і правильні рішення.

Думати про партнерство

В Україні прийнято, що власник компанії самостійно займається розвитком свого бізнесу від моменту заснування до виведення компанії на високий рівень. Але, наприклад, в США підприємці працюють за іншою схемою. Коли компанія виходить на новий етап розвитку, бізнесмен залучає партнерів і продає їм частину своїх акцій. До моменту, коли бізнес стає дуже великим, наприклад, з капіталізацією понад $ 1 млрд, у засновника може залишитися не більше 15% акцій. Він нерідко відходить від управління бізнесом. І це вірно. Оскільки запуск підприємства і його розвиток – це два абсолютно різних процеси, для яких необхідні різні навички. Зараз у Василя Хмельницького 50 партнерів в різних бізнесах і він задоволений такою співпрацею.

Розвивати лідерські якості

Лідерами не народжуються, ними стають. Досить знайоме висловлювання не втрачає своєї актуальності. Майбутньому підприємцю необхідно виховувати в собі лідерські якості. Вони дозволяють розвиватися бізнесу. Василь Хмельницький говорить, що в Україні збільшується кількість успішних проектів, якими керують сильні лідери. Це позитивна тенденція, яка будеш лише розвиватися.

Коментарі

Суспільство

У Києві захищають хвойні дерева від незаконних вирубок перед святами (ФОТО)

Опубліковано

У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.

Про це повідомляє КМДА.

Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.

Читати також: У Києві відкриють виставку з новорічними прикрасами 19 та 20 століть

За самовільну вирубку хвойних дерев передбачені значні штрафи:

  • від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
  • від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: виставлені КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві очистили озеро та демонтували незаконну дамбу (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.

Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)

Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.

Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дві українки увійшли до рейтингу «100 жінок року» від BBC

Опубліковано

Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Ольга Олефіренко: від мрії до власної ферми

Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.

Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.

Читати також: Українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу

Ольга Руднєва: засновниця центру Superhumans

Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.

За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.

Про премію «100 жінок року»

Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.

Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.

Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.

Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: сайт ВВС Україна.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Освіта5 днів тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес7 днів тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура2 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура4 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...