

Економіка і бізнес
TruCam в Україні: як працюють і скільки коштує перевищення швидкості
Патрульні поліцейські почали використовувати ще 20 радарів для вимірювання швидкості на дорогах TruCam, наразі їх на українських дорогах уже 50.
Про це повідомляє Національна поліція України у Facebook.
Зазначається, що зокрема, TruCam з‘явились на Одеській трасі, Набережному шосе в Києві, на вулицях Дніпра і Харкова.
Оприлюднено також карту із місцями розташування приладів на дорогах України. На ній нові місця вимірювання позначені червоним, а ті, що вже були — синім.

Про використання пристрою водіїв повідомлятимуть встановлені дорожні знаки, які попереджатимуть кермувальників про те, що ведеться фото- та відеофіксація порушень Правил дорожнього руху. У таких місцях службові транспортні засоби перебуватимуть з увімкненими маячками синього кольору.
Чим TruCam відрізняються від інших радарів?
TruCam – лазерний портативний пристрій вимірювання швидкості транспортних засобів, який вироблено в США.
Радари на українських дорогах швидкість вже вимірювали: з 2008 до 2010 полювали на гонщиків за допомогою російських “Візирів”. Потім ці прилади заборонили, бо виявилися неточними і несертифікованими. Тепер же, кажуть, правоохоронці, все буде без проблем. Ловитимуть порушників за допомогою радарів TruCam. Усі документи на їх використання є.

Полісмени запевняють, система TruCam немає нічого спільного з “Візиром”. Новий “фен” вимірює швидкість за допомогою лазера, а не радіохвиль. Це дозволяє зафіксувати швидкість окремого автомобіля навіть в потоці. А ще у TruCam немає проблем з сертифікацією, які були у “Візирів”, і через які водії оскаржували зафіксовані порушення. Якщо водій їде занадто швидко, полісмен може або сфотографувати, або зняти на відео порушника.
Завдяки лазерному наведенню TruCam може вимірювати швидкість на відстані до 1 200 метрів. Він має карту пам’яті, якої вистачає на 16 тисяч відеороликів або 40 тисяч фото. TruCam робить до 3 фотокадрів в секунду та обладнаний GPS-датчиком.

Для запобігання зловживанням та корупційним ризикам пристрій TruCam містить алгоритм шифрування AES, що робить неможливим втручання в роботу системи та будь-яке коригування даних.
Які штрафи за перевищення швидкості?
Згідно ч. 1 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 20 км/год — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 255 гривень.
Згідно ч. 3 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 50 км/год — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Водії-порушники мають можливість на місці за допомогою мобільного терміналу сплатити штраф та отримати квитанцію. Проте ми закликаємо усіх кермувальників дотримуватися Правил дорожнього руху і не поповнювати поліцейську статистику.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay