

Економіка і бізнес
Троє українців потрапили до списку Forbes “30 under 30″
Троє українців з Кракова — засновники стартапу “CallPage” — потрапили до списку Forbes “30 under 30” у категорії “Технології”. Про це інформує “Наш вибір”.
“Троє українців – справжні нові бізнес-зірки не тільки в Польщі, але й далеко за її межами. Нещодавно вони опинилися в європейському випуску рейтингу «30 до 30», що видає журнал «Forbes». При цьому хлопцям ще досить далеко до 30 років. Наймолодшому – Сергію – лише 22 роки”, – йдеться у повідомленні.
Що відомо про їхній проект CallPage?
Стартап, заснований Ростиславом Кнапом, Сергієм Бутко та Андрієм Ткачівим, полягає на швидкому контактуванні покупця з магазином. Після того, як клієнт переходить на веб-сторінку магазину, йому пропонують залишити свій номер телефону для зв’язку з консультантом і обіцяють зателефонувати протягом 28 секунд.
“Чому саме 28 секунд? Все просто, саме стільки часу потрібно пожежникам, щоб отримати дзвінок і виїхати на виклик”, – пояснюють у матеріалі.

Як розпочали свою справу?
Під час польоту з Кракова до Лондона Ростислав Кнап і Андрій Ткачів дізналися дві речі. По-перше, навіть найбагатші поляки подорожують бюджетними авіакомпаніями. По-друге, історії, коли анонімні стартапери знайомляться під час польотів із відомими підприємцями і переконують їх інвестувати у свій бізнес, трапляються не тільки в кіно.
Читайте також: Українська компанія створила стартап, який увійшов до списку найкращих
У випадку хлопців таким підприємцем був Рафал Бжоска. У 2016 році засновник компанії «Integer» разом із Томашем Місяком («Work Service»), Маріаном Оверком («Bakalland») і Мареком Дзюбіньським («Medicalgorithmics») створив фонд «bValue». А фірма, про яку він почув у літаку, – це «CallPage».
Станом на сьогодні інвестори намагаються здобути частку в «CallPage» – у 2018 року компанія отримала 17 млн злотих від «TDJ Pitango Ventures», «Innovation Nest» та «Market One Capital». Деякі з них навіть встигли заробити на цьому: фонд «AIP Seed Capital» отримав 2,2 млн злотих, досягнувши 22-кратного повернення інвестицій.
“За дуже короткий час вони побудували вражаючу і швидко зростаючу компанію. Надзвичайно рідко трапляється, що молодь має стільки хисту та вдачі до бізнесу”, – сказав Марчін Курек, партнер «Market One Capital».
Що відомо про цей список Forbes?
До списку «30 under 30» потрапляють, вибрані журналом «Forbes», імена молодих підприємців, засновників інноваційних підприємств, науковців, громадських діячів, активістів, художників, політиків, спортсменів, які, незважаючи на юний вік, досягли у своїй діяльності значних успіхів.
Вже четвертий рік поспіль «Forbes» складає окремий список, що включає осіб, які діють в Європі.
Читайте також: Український стартап купили за 3,75 млн доларів
Нагадаємо, що польський інвестиційний фонд Impera Alpha та український корпоративний стартап-акселератор Radar Tech стали партнерами у пошуку перспективних українських ІТ-проєктів. Вони готові вкладати кошти в українські стартапи на загальну суму до 2,5 млн євро.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay