Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Суспільство

Тренуємо 700+ людей щотижня. Як засновник FAST Федір Сердюк навчає Сили оборони першої допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Він почав навчати військових ще на початку російсько-української війни. Згодом – перетворив власні знання на успішний бізнес. Компанія FAST стала лідером українського ринку та проводила тренінги для найбільших компаній країни. А сам Федір увійшов до українського та європейського списків Forbes «30 under 30».

Але це все було до повномасштабного вторгнення. Сьогодні частина команди FAST захищає Україну в лавах ЗСУ, а засновник бізнесу Федір Сердюк знову проводить навчання для Сил оборони. Його люди щотижня навчають щонайменше 700 захисників і захисниць, які здатні врятувати не лише здоров’я, а й життя. 

Федір Сердюк

У мирному житті — співзасновник компанії FAST, експерт з тактичної медицини, член наглядової ради Українського фонду стартапів

Ефективний бізнес – це безпечний бізнес

До 24 лютого ми працювали з великими корпораціями – «Метінвест», «ДТЕК», Kernel, «Нафтогаз». Це десятки тисяч людей, які навчились надавати першу допомогу. Ми готували їх, перш за все, надавати допомогу в цивільних ситуаціях, хоча зараз мати навички допомоги в цих напрямках також важливо. Адже через війну швидка допомога сьогодні не завжди працює так, як треба. А виробничі травми по своїй суті дуже часто схожі на бойові. 

Курс з першої допомоги від компанії FAST

Останній місяць до війни був важким. Ще до повномасштабного вторгнення РФ у нас суттєво збільшилася кількість запитів – люди дійсно хотіли навчитись першої допомоги. Ми проводили багато благодійних заходів, що теж посилило навантаження на команду. І хоча було більш-менш зрозуміло, що ми не зможемо покрити всі потреби в навчанні, мене втішало, що я задоволений результатом, якого ми досягли протягом останніх років. А тому, як кажуть, надихатись перед смертю хотілось, але можна було прийняти, що навчити всіх за місяць не вдасться. 

FAST як бізнесу сьогодні не існує

24 лютого я був у Києві. Це був жахливий ранок, як і для всієї країни. До Одеси я повернувся невдовзі після вторгнення – десь за тиждень, можливо, менше. Мені не дуже важливо, де працювати. Приїхав до Одеси, бо розумів, що це буде доцільним. Я працюю в Україні без привʼязки до міста чи регіону.

Зараз більшість наших співробітників служать в Силах оборони на тій чи іншій позиції. Хтось разом, хтось окремо. Деякі люди, на жаль, перебувають на тимчасово окупованих територіях. Загалом склад організації FAST можна розглядати по-різному. Був кістяк команди, були тренери, яких залучаємо постійно й частково. Але наразі бізнес-процесів не існує. Команда, яка займалася цими питаннями, – її також не існує. Усі займаються іншими речами. Тому FAST зараз не функціонує як організація з навчання домедичної допомоги, адже ми майже не обслуговуємо клієнтів. Напевно, сьогодні існує лише бренд, якщо це можна вважати активом. Не думаю про це.

Засновник FAST Федір Сердюк

Я не працюю зараз як підприємець. Але й не можу сказати, що моя робота кардинально змінилась. По-перше, я і раніше керував організацією, яка допомагала великим структурам зберігати життя людей. По-друге, у цій сфері я не перший рік, а з початку війни. Тобто з 2014, коли мені було 18. Sweet eighteen!

Бізнес… Не планую про це думати сьогодні, тому що… Ну це зараз дійсно нецікаво. Однак, можливо, комерційний попит на першу допомогу є, і це нормально, якщо це буде оплачувана послуга комерційних організації. Тому не виключаю, що ми відновимо його. Наступного тижня, через місяць, чи пізніше – невідомо.

Ми вийшли на підготовку 700+ людей щотижня

Зараз я займаюся тактичною медициною, тобто це медицина у полі бою. Мета одна – аби всі поранені військові та цивільні своєчасно отримували якісну першу допомогу. Щоб жодна людина не йшла в бій за Україну не озброєною медично. Ми навчаємо тим заходам, які необхідно вжити, щоб цивільні, військові, військовополонені та всі інші люди отримували своєчасну допомогу після бойової травми. Це системи, пов’язані з наданням допомоги, розподілом для її надання, евакуації тощо. Наразі не можу давати багато деталей як, що і де. 

Федір Сердюк навчає Сили оборони надавати першу допомогу пораненому
Федір Сердюк під час навчання для Сил оборони України, 2022 рік.

Ми навчаємо багато. Але загалом, завдяки продуктивній співпраці Сил оборони (тупо майже всіх), волонтерів, донорів, медиків тощо, ми вийшли на підготовку 700+ людей на тиждень. І це дані станом на минулий понеділок (8 квітня, – ред.).

Читайте також: «Щодня видаємо машини, які рятують життя». Як українки доставляють з-за кордону реанімобілі для передової

Якщо брати за часом, то люди вчаться (якщо вони нормально вчаться) від 8 до 16 годин. Це базові речі, перш за все, пов’язані з зупинкою кровотечі, перекриттям дихальних шляхів і наданням допомоги при пораненнях легенів. І ще плюс багато іншого. Це якщо ми говоримо про особовий склад. 

Компетентність та мотивація наших військових вражає

Я почав займатись домедичною допомогою для армії ще у 2014-2015 роках. Порівнювати той досвід із сьогоднішніми реаліями не те, щоб складно… Просто зараз це зовсім інша армія. І вже важко знайти кадрову людину в армії, яка хоча б на базовому рівні не розуміла, що таке тактична медицина. Це результат великої й тривалої роботи.

Сьогодні вже є багато людей, які за цей час, за 8 років війни, стали справжніми знавцями світового класу в тих чи інших питаннях тактичної медицини. Від надання домедичної чи першої допомоги до екстреної медичної евакуації. Це як великий всесвіт – у ньому є різні спеціальності. І Україна зараз має багато талановитих професіоналів в кожній із цих спеціальностей. 

Федір Сердюк разом із бійцями ЗСУ на Луганщині
На фото: Федір Сердюк разом із бійцями, які пройшли навчання з медичної допомоги. Луганщина, 2015 рік.

Звичайно, є багато людей, які до 24 лютого були цивільними, і з ними складніше. Природно, із ними трохи більше роботи, оскільки вони не були інтегровані в систему. Є декілька структур, сил, в яких медична система була більш адаптована до війни, ніж у Збройних силах України. Та насправді це все виглядає як живий організм: є медицина, а є нові завдання. 

Тренування Сил оборони України
Фото з навчань Сил оборони України, 2022 рік.

Сьогодні система вже здатна боротися з викликами

Тож, на мій погляд, головна відмінність нинішньої медичної підготовки армії полягає в тому, що зараз ця система принаймні здатна боротися з викликами, відповідати на них. А не боротися з людьми, які ставали на заваді, як це було в 2014 році. З людьми, які просто робили неправильні речі. 

Як тоді, так і зараз є волонтери, які купують багато тактичної медицини для армії. Хтось купує краще, хтось – зовсім інше. Це тисячі різних людей, і вони всі роблять тисячі різних речей. Але загалом багато дуже корисного. 

Ми маємо справу з найбільшою за останні 80 років медичною проблемою в Європі. І маємо протиставити цьому найпотужнішу реакцію. Попереду багато роботи, але інфраструктура, на якій це все працює, викликає оптимізм.

Суспільство

Ізраїль відновив роботу свого посольства в Києві

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ізраїль відновив роботу свого посольства в Києві, яке з 22 лютого тимчасово перемістилося до Львова.

Про це повідомили на сторінці посольства в Twitter.

«Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський підняв ізраїльський прапор біля будівлі посольства Ізраїлю в Києві», – йдеться в повідомленні.

Додамо, станом на 15 травня до української столиці повернулися 39 посольств. За даними МЗС України, переважно роботу своїх місій відновили країни Європи та Азії.

«Це ще один доказ того, що наші партнери вірять у перемогу, майбутнє та перспективи України», — зазначило міністерство.

Нагадаємо, Австрія повернула своє посольство до Києва після того, як евакуйовувала його через новий етап російсько-української війни.

Раніше ми повідомляли, що Велика Британія повертає своє посольство в Україні зі Львова назад до Києва.

Фото: 24tv.ua

Читати далі

Суспільство

«Чорні Запорожці» показали, як українська «Стугна» нищить техніку ворога (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці 72 ОМБр. імені Чорних Запорожців розгромили бронетехніку росіян пострілом з українського ПТРК «Стугна-П».

Про це повідомили на сторінці бригади в Telegram.

За словами військових, вітчизняний протитанковий комплекс не втомлюється громити російську бронетехніку. Цього разу оператори «Стугна-П» спалили ворожий танк, який «не встиг» заховатися посеред лісу.

«Протитанковий ракетний комплекс українського виробництва “Стугна” не стомлюється нищити техніку окупантів. Разом наближаємо перемогу!», – йдеться в повідомленні 72 ОМБр.

У бригаді також зауважили, що на моніторі управління українського ПТРК можна помітити арабські символи. Бійці запевнили, що на відео потрапив комплекс з експортної серії, який через вторгнення росіян опинився не у потенційних покупців, а на передовій.

Нагадаємо, ЗСУ розгромили склад боєприпасів РФ пострілами з американських гаубиць M777.

Раніше ми повідомляли, що ЗСУ відбили наступ окупантів під Золотим і Сиротиним на Луганщині.

Фото: novynarnia.com.

Читати далі

Суспільство

ЗСУ розгромили склад боєприпасів РФ пострілами з американських гаубиць M777 (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові розгромили склад боєприпасів окупантів під Ізюмом, що в Харківській області. Для цього воїни ЗСУ застосували американські гаубиці М777.

Про знищення складу напередодні повідомили у зведенні Генерального штабу ЗСУ. Згодом волонтер Роман Донік уточнив, що по позиціях ворога працювали гаубицями М777.

За словами Доніка, це одне з перших реальних досягнень зброї, наданої нашими союзниками.

Також, за даними волонтера, склад боєприпасів ворога вдалося знищити бійцям об’єднаного угруповання військ «Слобода». Крім боєкомплектів українські захисники також розгромили щонайменше 8 одиниць техніки та десятки окупантів.

«Перші реальні досягнення зброї поставленої союзниками під Ізюмом. Склад БК росіян. Був. Пряме влучання з М777. При детонації знищено: до роти окупантів; 7 БМП; 1 танк. Працює ОУВ Слобода», – розповів Донік.

Знищений склад боєприпасів РФ на Харківщині. Фото: Роман Донік.

Про гаубиці М777

M777 — польова причіпна гаубиця калібру 155 міліметрів. M777 має цифрову систему управління вогнем, яка є аналогічною до систем управління вогнем у самохідних артилерійських установках. Максимальна далекобійність звичайними снарядами – 24,7 км. Гаубиця M777 може вести вогонь високоточними снарядами M982 Excalibur з максимальною дальністю до 40 км.

Гаубиці М777. Фото: Міноборони США.

Нагадаємо, напередодні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний показав фото, як американські гаубиці М777 нищать окупантів на передовій.

Як ми повідомляли раніше, ЗСУ «пересіли» на маневрені баггі з українським протитанковим комплексом «Корсар».

Фото: facebook.com/CinCAFU

Читати далі