

Суспільство
Трьох українських письменників номінували на премію ЄС
Українське журі Літературної премії Європейського Союзу оголосило короткий список номінантів на здобуття премії від України. Про це повідомляє PEN Ukraine.
Хто ці письменники?
“До списку ввійшли письменники Вікторія Амеліна, Маркіян Камиш та Гаська Шиян. Це рішення було схвалене Консорціумом Премії у Брюсселі”, – ідеться в повідомленні.
Як зазначається, Вікторія Амеліна номінована на Літературну премію Європейського Союзу за роман “Дім для Дома” (“Видавництво Старого Лева”, 2017), Маркіян Камиш – за повість “Чормет” (“Нора-Друк”, 2017), Гаська Шиян – за новий роман “За спиною” (“Фабула”, 2019).

Ім’я лауреата стане відомим 22 травня 2019 року, коли будуть оголошені переможці Премії від усіх країн-учасниць. Урочиста церемонія нагородження відбудеться в Брюсселі наприкінці вересня цього року.
Хто в журі?
До українського журі Премії цього року ввійшли президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков (голова журі), директор Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавець, перекладач, віце-президент Українського ПЕН Ольга Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський та перекладач, журналіст, радіоведуча Ірина Славінська.
За умовами Премії, лише члени журі мають право номінувати авторів на її здобуття. Список номінантів після ретельної перевірки кожного кандидата на відповідність критеріям схвалює Консорціум Премії.
Читайте також: Українці створили додаток для телефону з аудіокнигами
Журі у своїй роботі керується такими критеріями: автор-номінант має бути громадянином держави, яка його номінує; номінований твір має бути написаний державною мовою країни, громадянином якої є автор; має бути книжкою художньої прози – романом або збіркою оповідань; повинен бути найновішою опублікованою книжкою автора на момент номінування, до того ж з часу її публікації до моменту присудження нагороди має минути не більше ніж 18 місяців; письменник має бути автором не менше 2-х, але не більше 4 книг художньої прози, опублікованих мовою оригіналу; твори номінованого автора мають бути перекладені не більше ніж 4 іноземними мовами.
Оскільки Україна цього року вперше долучилася до Літературної премії Європейського Союзу, Консорціум Премії зробив виняток для нашої країни і дозволив членам українського журі номінувати авторів, чиї книжки вийшли раніше ніж 18 місяців тому.
Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) – щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми “Креативна Європа”.

Суспільство

У Львові презентували перелік історичних пам’яток, які планують відновлювати за кошти бюджету розвитку.
Про це повідомляє пресслужба міської ради.
Зокрема це перехідні проєкти Гарнізонний храм на вул. Театральній, і Палац Потоцьких на вул. Коперника, об’єкти на вул. Стефаника, 11, вул. Дорошенка, 19 та ін.
Що планують відновлювати?
- пл. Ринок, 7 (фасад, укладена угода за результатом закупівлі у 2020);
- вул. К. Левицького, 10 (фасад, укладена угода за результатом закупівлі у 2020);
- вул. Вірменській, 21 (вул. Друкарська, 6);
- вул. Руській, 7 (каплиця Трьох святителів);
- вул. Личаківській, 175;
- вул. М. Коперника, 15;
- вул. Личаківській, 1;
- вул. Б. Хмельницького, 11 пл. Св. Теодора;
- просп. Т. Шевченка, 23;
- облаштування місця пам’яті жертв розстрілів часів ІІ Світової війни на території урочища Піски на вул. о. Омеляна Ковча у м. Львові (ПКД);
- пл. Соборна, 3-а.
Читайте також: У Львові на мури костелу встановили автентичні рельєфи XVII ст.
Повідомляється, що за останні 2 роки у місті відновили більше сотні об’єктів різного роду складності – брами, вікна, балкони. Так, частки фінансування відновлення брам становить 70/30, по вікнах 60/40 і 50/50, а по балконах мешканці платять лише 10 тис грн за один балкон.
Також обговорюється майбутня реставрація храму св. Анни на вул. Городоцька — потребує виведення з аварійного стану дах; виведення з аварійного стану вхідної арки собору св. Юра; відновлення підземелля храму св. Покрови на вул. Грушевського; реставрація фасадної частини храму св. Софії на вул. І. Франка; реставрація храму і виведення з аварійного стану церкви св. Йосафата.
Читайте також: На Львівщині відновили дах монастиря одного з найдавніших замків України
Перелік готові доопрацьовувати за іншими локаціями.
Зазначається, що у презентованому бюджеті розвитку Львівської МТГ на 2021 рік передбачено 55 млн грн на збереження пам’яток архітектури.
Фото: location4film.com.ua
Суспільство

У Луцьку тестують першу «розумну» зупинку, повідомив міський голова у фейсбуці Ігор Поліщук.
Зупинка обладнана підсвіткою, інформаційним табло, відеокамерою, WI-FI, сітілайтом та смітниками для роздільного збору сміття.
Читайте також: “До мене приходять за дитинством”. Як пенсіонер відкрив на Чернігівщині музей іграшок

“Ця зупинка належить до типу малих зупинок. Всього в місті буде встановлено 4 малих (4,7 метри) та 5 великих (7,7 метрів) зупинок та окремо 22 інформаційних табло”, – розповів міський голова.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»

Нагадаємо, у Рівному з’являться світлофори, які “скануватимуть” дороги.
Як ми повідомляли раніше, Богдан Моторс запатентував багатофункціональну електричну вантажівку.
Усі фото: facebook.com/ihor.polishchuk.
Суспільство

На суднобудівному заводі «Океан» почався ремонт великого гідрографічного катеру «А. Лисенко», повідомили у пресслужбі заводу.
Згідно з ремонтною відомостю будуть виконані такі роботи:
- очищення, дефектація, відновлення та фарбування зовнішньої обшивки корпусу, надбудови, приміщень, конструкцій та цистерн;
- відновлення кришок люків та ілюмінаторів;
- ремонт якірно-швартового пристрою;
- ремонт донно-бортової арматури;
- ремонт рульового пристрою, гвинто-стернової системи та гребного валу;
- ремонт системи головного двигуна, трубопроводів, електромеханічної частини.

Про катер
Великий гідрографічний катер «А. Лисенко», проєкт БГК-180, побудований у 2005 році на Миколаївській Малотоннажній Верфі.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Загальні характеристики:
- Довжина найбільша, м – 18.73
- Ширина, м – 5.28
- Висота борту, м – 3.05
- Осадка найбільша, м – 1.80
- Головний двигун, кВт – дизель, 210
- Дедвейт – 7.92
Нагадаємо, США передали Військово-Морським Силам України 84 човни.
Як ми повідомляли раніше, розпочалось будівництво катерів для української прикордонслужби.
Усі фото: ocean-shipyard.com.