Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Курси англійської Курси англійської

Суспільство

Топ-7 безкоштовних онлайн-курсів для вивчення англійської мови

Опубліковано

Зараз є багато можливостей пройти курси англійської, де можна безкоштовно опанувати мову, не виходячи з дому. Тому, якщо ви вже давно хотіли зайнятись англійською, то ідеальнішого моменту просто не знайдеться. Щоб десь іноземцям не казати “май інгліш вері бед” — вивчайте мову онлайн.

1. EnglishDom — екосистема для вивчення англійської мови.

Це сучасна онлайн-платформа для ефективного вивчення англійської мови. Для  студентів доступні завдання на платформі на сайті та в мобільних додатках: цифровий підручник, додаток для вивчення нових слів, додаток для виконання домашнього завдання, онлайн-тренажер для самостійних занять, YouTube-канал, блог, розмовні клуби. На сайті можна залишити заявку на безкоштовний індивідуальний урок та дізнатися про всі актуальні пропозиції для навчання. На платформі навчається понад 15 000 студентів щорічно. 

2. British Council LearnEnglish — англійська від Британської Ради

Це найбільш змістовно наповнений ресурс для вивчення англійської мови від британських рад, що займаються поширенням британської культури. Британська Рада має численні безкоштовні онлайн-ресурси, що допомагають дорослим, підліткам та дітям вивчати англійську. Серед ресурсів є відео, мобільні додатки, ігри, оповідання, вправи з аудіювання та граматики. Тут легко можна вивчити граматику, лексику, покращити навички з письма та вимови.

Крім цього, дітям та підліткам вивчати мову на British Council LearnEnglish буде також цікаво. Тут є різні ігри, інтерактивні вправи, відео- та аудіоматеріали. А ще Британська рада пропонує пройти курси англійської через улюблену тематику, наприклад, футбольну. Ви можете купити сертифікат про участь в цих онлайн-курсах, але для цього потрібно закінчити хоча б 50% всіх етапів і тестів.

3. Англійська для бізнесменів та інженерів на Prometheus

Ця онлайн-платформа українських розробників. Тут пропонують 5 безкоштовних онлайн-курсів для різних категорій “Англійська для журналістів”, “Англійська для кар’єрного зростання”, “Англійська для бізнесу та підприємництва”, “Англійська для медіаграмотності” та “Англійська для STEM (наука, техніка, інженерія та математика)”. Ці курси англійської стануть корисним початком для вивчення іноземної мови. Але, якщо потрібно лише підтягнути рівень – вам теж сюди.

На Prometheus навчати вас будуть викладачі з провідних університетів світу. Наприклад, на курсі “Англійська для бізнесу та підприємництва” вас чекає два викладачі з Університету Пенсильванії. Навчання триватиме 5 тижнів, а в кінці ви зможете отримати сертифікат.

Читайте також: Добийте вже цей English. Дев’ять додатків, які прокачають вашу розмовну англійську

4. Duolingo — англійська для початківців

Duolingo — чудовий сервіс для тих, хто лише починає вчити англійську мову. Тут можна навчатись як на сайті проєкту, так і за допомогою додатку. Завдяки інтерактивним вправам знання будуть даватись набагато легше. На сайті можна вивчити з нуля граматику та лексику, а також тут доступні вправи для рівня Intermediate та Advanced. За добросовісне навчання ви отримуватиме певні бали. Крім англійської, тут можна осягнути ще 23 мови.

Засновники платформи кажуть, що 34 години занять на Duolingo рівнозначні семестру вивчення мови в університеті.

5. Livemocha, або соціальна мережа для вивчення мови

Якщо вам не подобаються нудні лекції та вивчення англійської за підручниками — сайт Livemocha саме для вас. Адже це ціла соціальна мережа, де можна вивчити мову завдяки спілкуванню. Тут можна познайомитись із вчителями, лінгвістами і тими, хто просто хоче опанувати мову.

Як проходить навчання? На Livemocha ви будете спілкуватись з носіями мови завдяки відеочатам та повідомленням. А ви, своєю чергою, можете допомогти іноземним друзям по листуванню вивчити українську. Тут ви виконуєте завдання, а носії мови виправляють ваші помилки.

Живе спілкування з іноземцями не замінить ні посібник, ні аудіо урок. Тому таке навчання буде дуже ефективним.

6. TuneintoEnglish — співай в караоке і опановуй мову

Для справжніх меломанів TuneintoEnglish пропонує пройти незвичайні курси англійської мови за допомогою музики. Тому, ваші горлання в караоке на вечірках і тут можуть знадобитись. Тут можна не тільки слухати пісні англійською, а й співати їх в караоке. Крім цього, на сайті є можливість записувати текст пісні під диктування, виконувати вправи до текстів та вгадувати, про яку пісню йде мова.

Це дуже оригінальний та цікавий спосіб вивчати англійську, особливо для тих, хто не любить пітніти над граматикою.

Читайте також: Де українцям шукати безкоштовні онлайн-курси

7. Дивись фільми англійською на  Film-english

Якщо пісні вам не до вподоби, то можна спробувати вивчати мову завдяки фільмам. Викладач англійської Кієран Донахью — лауреат низки престижних освітніх премій у Великобританії створив сайт Film-english для вивчення мови за допомогою короткометражок.

Сайт допомагає використовувати фільми для вивчення і викладання англійської мови. Завдяки короткометражкам можна швидко переглянути матеріал та проаналізувати його. Творець сайту впевнений в тому, що такі курси вивчення англійської мови допомагають не тільки швидко і ефективно опанувати основні мовні навички, а й розвивають творчі здібності, критичне мислення.

Цей сайт чудово підходить і для викладачів, адже за кожним фільмам є докладні уроки з інструкціями, як краще викладати матеріал учням. Крім цього, на порталі в розділі для кожного уроку вказано, для учнів якого рівня призначений матеріал, а також цікаві вправи та різні форми уроків.

8. Loyal books: художні книги англійською мовою

Знавці англійської мови кажуть, що найкраще її вивчати за допомогою книг. Саме тому ми не могли оминути Loyal books — бібліотеку електронних та аудіокниг. Тут можна читати книги не тільки англійською, а й іншими мовами.

Величезна перевага сайту  в тому, що всі книги представлені в безлічі різних форматів, як аудіо, так і текстових. Спеціально для тих, хто поки ще не дуже добре сприймає англійську на слух. Можна одночасно слухати книгу та підглядати у текст.

Якщо ви хочете вивчати мову через улюблену книгу, то на сайті працює пошук, або можна вибрати потрібний матеріал за жанром чи скористатись рейтингом найпопулярніших творів. Для тих, хто лише стає на шлях інглішу є розділи дитячих книжок та казок.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху

Опубліковано

З 15 грудня Укрзалізниця запускає прямий поїзд №9/10 Київ — Будапешт, який стане вже 20-м міжнародним рейсом компанії.

Про це повідомляє УЗ.

Особливості маршруту

Новий поїзд курсуватиме щоденно у складі стандартних спальних вагонів:

  • купе (4 місця);
  • люкс (2 місця).

Розклад розроблено так, щоб забезпечити пасажирам максимальну зручність для пересадок на європейські напрямки.

Графік руху

  • Київ – Будапешт:
    Відправлення о 10:16, прибуття о 06:00 наступного дня.
  • Будапешт – Київ:
    Відправлення о 22:40, прибуття о 19:11 наступного дня.

Квиток у купейному вагоні коштуватиме близько 3 000 грн.

Розклад нового рейсу синхронізовано з поїздами до найбільших міст Європи:

  • Відня (подорож триватиме менше трьох годин);
  • Зальцбурга, Мюнхена, Інсбрука, Цюріха, Румунії, Словенії та інших країн.

Час очікування між пересадками не перевищує двох годин.

Нагадаємо, що Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо.

Фото обкладинки: Укрзалізниця.

Коментарі

Читати далі