Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 12-18 серпня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі.

1. Археологи знайшли на Полтавщині скіфське золото та стародавню зброю

На древньому Більському городищі під Котельвою на Полтавщині 11 серпня сталася чергова археологічна сенсація – тут при розкопках виявлено золото скіфів та зброю.

Як уточнили в ОДА, під керівництвом професора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Ірини Шрамко знайшли золоті прикраси, зброю та інші предмети скіфського періоду.

«Унікальність знахідки в тому, що це поховання не пограбоване, його не встигли пошкодити «чорні археологи». Нині це одна з найвагоміших знахідок Європи», – додали в адміністрації.

2. Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Чи знали ви про те, що в Україні є своя маленька Ісландія? А чи бували ви на Закарпатті? Якщо на обидва питання ваша відповідь “ні”, то вітаємо, ви натрапили на випуск “Шо, Реально?”, створений спеціально для вас!

“Закарпаття буквально напхане гарячими джерелами. Сюди їдуть туристи зі всієї Європи! Тому що дешево та хороший сервіс. А от самі українці мало знають про таке природне диво в їхній країні”, – зауважує блогер Саша Дьомін.

Потрібно це виправляти! Найбільша концентрація гарячих термальних вод в уже знайомому нам містечку Берегове!

3. 200 балів з трьох предметів ЗНО отримала лише одна школярка

У зовнішньому незалежному оцінюванні 2019 року лише один учасник тестування отримав 200 балів з трьох предметів.

“Ми маємо одного учасника, який зареєструвався на три предмети й отримав три оцінки у 200 балів. Це дівчина зі звичайної харківської школи. Є 8 учасників, які отримали по 200 балів з двох предметів”, – сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

4. Єдиний в Україні: у Вінниці показали, як “з нуля” будується інноваційний кардіоцентр (ФОТО)

У Вінниці триває будівництво Регіонального лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.

Будівництво кардіоцентру у Вінниці – наразі взагалі один із найбільших проєктів в Європі, який фінансує Світовий банк у сфері охорони здоров’я.

Регіональний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології будують по Хмельницькому шосе, поряд із клінічною лікарнею №1 та пологовим будинком. Будівельники ще зводять саму будівлю майбутньої лікарні і наразі вже завершують п’ятий поверх.

5. На набережній у Києві з’явився новий мурал (ФОТО)

Художник Віталій Гідеван намалював на набережній Дніпра біля Поштової площі мурал, який зображає хлопчика з жовтим наплічником – очевидно, служби доставки Glovo.

“Якщо вірити легендам і казкам, то раніше діточок знаходили в капусті, потім приносив лелека, а зараз доставкою займаються хлопці з великими сумками”, – намагається пояснити ідею автор.

У коментарі для Інформатора Гідеван конкретизує концепцію: тема кур’єрів деяким чином пов’язана з налагодженням “містка між природою та урбанізацією”.

6. Під Києвом з’явиться національний природний парк

Міністерство екології та природних ресурсів підготувало проєкт указу Президента «Про створення національного природного парку Дніпровсько-Тетерівський» на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області.

Дніпровсько-Тетерівський НПП площею 30402,3 гектара буде створено на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області. Ця територія мала отримати природно-заповідний статус ще 2008 року, проте підготовлений тоді указ Президента не був погоджений ДП «Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство” і залишилася парком лише на папері.

7. З’явились свіжі фото будівництва метро на Виноградар

У Києві триває будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар. Свіжі фото будівництва оприлюднили на сторінці ПАТ “Київметробуд” у Фейсбуці.

 Дві нових станції – «Мостицьку» та «Проспект Правди» планують відкрити в 2021 році. Будівництво тунелю між станціями «Сирець» і «Мостицькою» здійснюється закритим способом – під землею. А між «Мостицькою» та «Проспектом Правди» – відкритим. Тунель на глибині 18 метрів буде двоярусним, на  відміну від усіх інших станцій метрополітену. Така конструкція пов’язана з особливостями інфраструктури району.

8. Україна запровадила безвіз із ще однією країною

Кабінет міністрів України схвалив угоду з урядом Співдружності Домініки про скасування візових вимог. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду.

Зазначається, що громадяни держав сторін угоди, в’їжджають, перебувають, перетинають територію держави іншої сторони без віз за умови, що тривалість їх перебування не перевищує 90 днів (3 місяці) протягом 180 днів.

9. Шкільні фізику, біологію та хімію хочуть об’єднати в один курс: подробиці

У середніх та старших класах фізику, біологію та хімію планують об’єднати в одному інтегрованому STEM-курсі. Один із предметів на вибір школи зможуть викладати поглиблено.

Поки що це може відбуватись лише у вигляді експериментів. У пілотних школах, які першими запровадити інтегровані курси, найбільший успіх мало поєднання історії Україні та всесвітньої історії, адже їх переважно викладає один учитель.

“Вивчати таку кількість предметів, а сьогодні у нас старшокласники вивчають 23-24 предмети, дуже складно і головне — це не дає їм можливості зосередитись на тих предметах, які їм треба готувати для зовнішнього незалежного оцінювання, які їм більш природовідповідні. І тому ми дотримуємось того, що має бути палітра пропозицій, яку може обирати педагогічна рада в залежності від специфіки закладу або навіть окремих класів за певними профілями”, — сказали в міністерстві.

10. Україна і Туреччина запустили спільне виробництво високоточної зброї

Українська компанія “Укрспецекспорт” спільно з турецькою Baykar Defence відкрили спільне підприємство у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій.

Перший проект, над яким працює компанія, це розробка безпілотного літального апарату нового покоління. Безпілотник вестиме детальну розвідку з високих ешелонів польоту, годинами перебуватиме у повітрі, розвиватиме значну крейсерську швидкість та завдаватиме ударів широким спектром високоточного озброєння.

Країни раніше вже співпрацювали у сфері оборонних технологій. Тепер працюють над створенням безпілотника, який не лише вестиме спостереження, а й зможе переносити велику кількість озброєння. 

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: