Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-10 країн, що торік найбільше відвідували українці

Опубліковано

2020 року наші співвітчизники здійснили подорож до 123 країн світу, повідомили на сайті Державної прикордонної служби України.

За їхньою інформацією, всього за кордон змогли потрапити понад 11 млн 250 тис. українців. Найбільш відвідуваними стали для наших земляків три країни, що межують з Україною:

  • на першому місці Республіка Польща – близько 4 млн,
  • на другому – Угорщина – 1 млн 635 тис.,
  • на третьому РФ – 1 млн громадян України.

Серед лідерів минулого року були також такі країни як Туреччина, де побувало 965 тисяч українців, та Єгипет – 730 тисяч.

Досить велика кількість українців їздили до Румунії – більш як 626 тис., Білорусі – 496 тис., Словаччини – 336 тис., Молдови – 328 тис., Німеччини – 222 тис. та ОАЕ – 100 тис. осіб.

Фото: dpsu.gov.ua

Популярною для українців стала також така країна як Австрія, куди здійснили свою подорож 68 тис. наших співвітчизників. Не менш цікавими були: Італія – майже 60 тис., Іспанія – 53,5 тис., Велика Британія – 44,5 тис., Болгарія – 42 тис., Ізраїль – 41 тис., Грузія – 33,6 тис., Греція – 26,5 тис., Данія – 24 тис., Катар – близько 20 тис. та Домініканська Республіка – 14, 5 тис. осіб.

До таких Балканських країн як Чорногорія, Хорватія та Албанія їздило 23 тис., 16,2 тис. та 12 тис. українців відповідно.

Читайте такожВони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків

Також для наших співвітчизників найцікавішими стали Литва, де побувало 33 тис., Латвія – 19,5 тис., та Фінляндія – майже 10 тис. українців.

Іноземці в Україні

Іноземців в Україну у минулому році прибуло приблизно 3,4 млн. Гості до нас завітали зі 192 країн світу.

Найбільше в Україну приїздило знову ж таки із країн, що межують з нашою державою. І тут лідерами стали громадяни Молдови – 933 тис., Білорусі – 463,5 тис., РФ –390 тис., Польщі –272 тис., Румунії – 229 тис та Угорщини – 217 тис. А також Туреччини –149 тис., Німеччини – 74 тис., Ізраїлю – 57 тис. та США – 42 тис.

Фото: dpsu.gov.ua

Крім того, в Україну завітало 34,5 тис. громадян Великої Британії, близько 30 тисяч громадян Литви, 26 тис. – Азербайджану, більше 25 тис. – Італії, 23 тис. – Індії, 22,5 тис – Грузії, понад 22 тисячі – Болгарії, майже 21 тис. – Сербії.

А з таких країн як Чехія, Латвія, Китай, Єгипет, Узбекистан та Вірменія в Україні побувало від 10 до 20 тис. подорожувальників.

Читайте також“Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

Більшість іноземців перебували в Україні з приватною та туристичною метою, а 70 тисяч осіб прямували через нашу країну транзитом.

Нагадаємо, у Мукачеві створять бренд міста та новий герб.

Як ми повідомляли раніше, на Львівщині збудують Центр діалогу українсько-польської культури.

Головне фото: polscha.travel.

Суспільство

Укрзалізниця повертає «Інтерсіті+» із Києва до Одеси в тестовому режимі

Опубліковано

Укрзалізниця в тестовому режимі повертає до Одеси швидкісний поїзд Інтерсіті+. Квитки на цей потяг уже в продажу. Їх можна придбати на сайті чи в застосунку Укрзалізниці, а також у чатботі та в касах вокзалів.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Потяг №761/762:

  • Відправлятиметься з Києва 3, 4 та 5 травня о 06:03 та прибуватиме до Одеси о 13:34.
  • З Одеси поїзд вирушатиме в ті самі дати о 14:20 та прибуватиме до Києва о 21:50.
  • Потяг також зупиняється у Вінниці.

Читайте також: Дніпро приєднався до економічної платформи для бізнесу “Зроблено в Україні”

Крім того, Укрзалізниця збільшила кількість місць на потяги з Києва до Львова, які їхатимуть на Великодній вікенд. Замість стандартного швидкісного поїзда Hyundai туди поїде більш містка двоповерхова Skoda.

Також призначать додаткові рейси поїзда №777 із Києва до Львова на 4 та 5 травня. Додаткові квитки з’являтимуться поступово протягом найближчих днів, зазначають в Укрзалізниці.

Нагадаємо, в Україні запрацював перший інтерактивний простір психосоціальної підтримки.

Читати далі

Суспільство

Спальники, які можуть врятувати життя (ВІДЕО)

Опубліковано

Андрій мав успішний кальянний бізнес, але після переламного 24.02 навчився робити круті спальники для ЗСУ. Почалося все з того, що хлопець захотів допомогти товаришу-військовому зі спорядженням. Спальники від Андрія витримують до -25° та мають систему підігріву, яка заряджається від павербанка. А ще в ньому є міцні ремені, завдяки яким за необхідності можна евакуювати пораненого військового.

Спеціально для ШоТам Андрій розказав, як навчився з нуля виготовляти спальники, та пояснив, чому вони найкращі!

“Мен 28 років і я електрик. До війни я працював у кальянні індустрії, у мене був свій власний бренд. Я наскільки палав цією справою, горів зсередини і ззовні і вогонь був помітний всюди. А потім війна зіпсувала все для нас усіх. Я пам’ятаю ці перші дні, коли нас почали атакувати. Я просто доба за добою сидів у телефоні та переглядав стрічку новин. Я не розумів, що робити і тоді життя залишилося у минулому.

Пам’ятаю, що пролунав дзвінок і зателефонував мій гарний товариш Копоть Олексій. Він відразу пішов до Нікопольського ТРО. У нього не було ні спорядження, нічого. Це були хлопці-добровольці, які пішли захищати нас. Я відразу задався питанням: чим я можу допомогти?

Почав ходити просто до військових, які були на вулиці, я бачив, що в людини є бронежилет, я підходжу і кажу: “Вибачте, можна мені бронежилет? Не обов’язково ваш, будь-який потрібний, мені потрібно зробити мірки”.

Читайте також: 4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити 

Я почав допомагати. Спочатку ми робили підсумки – це те з чого наш цех почав роботу. А потім з приходом зими зрозуміли, що є інші потреби. Тоді ми почали робити спальні мішки. Який би не був теплий спальник, система підігріву іноді дуже виручає. Щоби холод не йшов від землі ми зробили пристібний каримат, також спальник має відсік для подушки.

Спальник є водонепроникний. Зробивши відсік для подушки, я зрозумів наскільки це зручно. У цьому спальнику є накладки на ноги, щоби можна було відпочити не роззуваючись. Також у спальнику є додатковий захист від продуву та блискавці.

Попереду нас чекає літо і грандіозне оновлення. Замовили зараз спальник Carinthia про який всі дуже добре знають, і будемо його локалізувати під наш клімат, під наших людей і під наші ціни. Тому слідкуйте, далі буде оновлення!” – розповів Андрій.

Нагадаємо, у Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

В Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Опубліковано

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво».

Читайте також: У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);
  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо, біля університету Шевченка створили простір пам’яті про студентів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: