Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/3_Yf2LtFl04SSSSSS

Суспільство

Ткацьке виробництво хитрощами вивезли з окупації на Франківщину (ВІДЕО)

Опубліковано

Вона просто хотіла знайти роботу для жінок у селі. А нині вовняні килими виробництва Лариси Боден знані майже у всьому світі.

Як ткацьке ательє Vandra Rugs ховало вовняні бобіни і килими від окупантів на Херсонщині та на які хитрощі пішли аби вивезти обладнання на Франківщину, розповідає ШоТам.

Вовняні килими Лариси Боден встеляють у 30 країнах світу. Щоб не співпрацювати з окупантами, каховська компанія Vandra Rugs на Херсонщині переїхала ткати до Косова.

«Кожен килим – це індивідуальне замовлення. Тут використовують кілька відтінків вовни, але вона вся нефарбована. Шкіра вівці, яка присутня в ньому, також не була оброблена, не фарбована, натурально вичинена», — розповідає засновниця ткацького ательє Vandra Rugs Лариса Боден.

Килими сховали від окупантів

Лариса 15 років керувала ткацьким ательє на Херсонщині. Коли ж окупанти зняли наші стяги – команда сховала килими у гаражах.

А згодом хитрощами вивезла з міста частину обладнання. На ворожих блокпостах схитрували, що перевозять речі китайській ткалі.

«Тому що у них дружня країна – Китай, і мені буде легше в подальшому розмовляти. Вони думали, що особові речі – комп’ютери, а в мене – хлам! Говорю: «Я в шоці. Я перевізник, я такого ще не бачив». «А де ж ваша прописка?» «Я водій-міжнародник. Машина – це моя хата. В мене прописки немає», — згадує Олександр Масловський, виконувач замовлень Vandra Rugs.

Тож вже влітку Vandra Rugs взялася ткати вовняні орнаменти у Косові. 10 працівників перевезли з Каховки, стільки ж залучили містян.

Читайте також«Для вас – сміття, для мене – скарб». Як волонтер на візку створює окопні свічки для бійців ЗСУ

«Коли нашу Каховку звільнять, ми будемо товаришувати. Вони будуть приїздити до нас, на наше підприємство. Ми, звичайно, будемо їздити сюди», — каже ткаля Vandra Rugs Юлія Зубок.

Навчатимуть ткати килими в Косівському інституті

Щоби примножувати фахівців, Лариса планує викладати ремесло в Косівському інституті. Адже мріє, щоб українські килими стали справжнім надбанням нації.

«Поки Крим не буде наш, ми не плануємо повертатися на південь. Я буду розглядати варіанти, щоб повернути виробництво і на півдні України, і залишити виробництво тут, в Косові», — Лариса Боден, засновниця ткацького ательє Vandra Rugs.

Нагадаємо, харківські волонтери плетуть маскувальні сітки з форми окупантів.

Також ШоТам розповідав, як донеччанка врятувала коней з-під обстрілів у фронтовому Святогірську.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: