Суспільство
Тімбілдинг по-українськи: 4 шефи однієї компанії пішли на фронт (ВІДЕО)
Таке можливе лише в Україні: 4 начальники компанії «Полтава Спецбуд» пішли на фронт, аби колектив міг продовжувати роботу й тримати тил. До того ж компанія планує збільшувати кількість робочих місць, аби працевлаштовувати ветеранів.
Історію незламних українців розповідає ШоТам.
Компанію «Полтава Спецбуд» заснували четверо ветеранів АТО. Чоловіки потоваришували під час патріотичних акцій, а після демобілізації вирішили разом розвивати будівельний бізнес.
Починали з малярних робіт і декору, а згодом взялися за термомодернізацію. Ця технологія допомагає істотно зменшити енергоспоживання. Почали працювати з лікарнями та ЖК, бригада росла.
Та розпочалося повномасштабне вторгнення, і всі четверо засновників змінили будівельні каски на захисні шоломи.
«Із 24 лютого всі наші засновники даного товариства – це два Олександри, Тарас та я – пішли захищати Україну в різні підрозділи, на різні напрямки, так як ми мали до цього бойовий досвід і не могли залишатися на місці», – Віталій Сороковий, керівник ТОВ «Полтава Спецбуд».
Загалом із колективу «Полтава Спецбуд» мобілізувалося 10 чоловіків. Засновники одразу почали думати, як зберегти бізнес. На фейсбуці побачили інформацію про конкурс ВАРТО.
Це програма підтримки ветеранського бізнесу від Ветеранського фонду. Чоловіки подали свій бізнеспроєкт та здобули перемогу.
Дивіться відео: «Тихе місце»: як ветеран відкрив патріотичну кав’ярню у столиці
«Кошти, отримані від гранту по програмі ВАРТО, були витрачені на придбання підйомника, будівельних люльок та риштувань, що дасть можливість нашому товариству виконувати роботи високої складності по нашому напрямку робіт», – розповідає Віталій Сороковий, керівник ТОВ «Полтава Спецбуд».
За допомогою нового обладнання вдалося оптимізувати багато процесів. Так бригаді легше справитись із браком робочих рук.
«Близько десяти наших хлопців зараз служать в лавах ЗСУ і після нашої Перемоги вони повернуться до нас, будуть продовжувати справу», – Роман Матвєєв, працівник ТОВ «Полтава Спецбуд».
Нині засновники обороняють найгарячіші напрямки. Шанс вийти на зв’язок із колективом випадає не часто. Але Віталій з партнерами уже думає про найближче майбутнє.
«Ми будемо намагатися максимально долучати після нашої обов’язкової Перемоги тих хлопців, що будуть повертатися. Вони повинні мати гідне місце роботи і гідну заробітну плату. Все буде Україна», – каже чоловік.
Нагадаємо, ветеран з Тернопільщини розвиває ягідний бізнес та вчить цьому інших.
Також ШоТам розповідав, що Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з УКУ створив онлайн-курс для ветеранів і ветеранок, який допоможе їм при поверненні до цивільного життя.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі