
Поділіться своїми результатами:
Технології

Американський ігровий портал GameSpot опублікував документальний фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl під час повномасштабної російсько-української війни.
Про це повідомили в GameSpot.
У фільмі розповіли про початок створення гри та труднощі на цьому шляху. Автори стрічки звернули особливу увагу на періоді розробки S.T.A.L.K.E.R. 2 після початку повномасштабної війни.
Відео має субтитри українською мовою та складається з дев’яти розповідей розробників гри. Команда GameSpot відвідала новий офіс GSC Game World у Празі, де і поспілкувалася з творцями S.T.A.L.K.E.R. 2.
Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей
Про гру
Події шутера розгортаються в Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоб пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською мовою, натомість російська повністю відсутня, що стало принциповою позицією розробників.
«Вихід “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” — головна подія року у світі геймерів. Офіційно найочікуваніша гра у світі, найперша на платформі Steam за продажами ще до релізу. І все це — результат української команди розробників, резидентів “Дія.City” — GSC Game World. Наші програмісти створюють продукти, які стають світовою попкультурою, змушують фанатів роками очікувати на запуск і не втрачати інтересу. S.T.A.L.K.E.R. 2 — це топкейс того, як може працювати український технологічний бізнес»‚ — прокоментував вихід гри Михайло Федоров.
Перша частина серії побачила світ ще у 2007 році, а продовження анонсували у 2010 році. Однак реалізувати цей амбітний проєкт вдалося лише зараз.
Нагадаємо, що українська студія створює гру про перші дні повномасштабної війни.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка S.T.A.L.K.E.R. 2
Суспільство

19 березня 2025 року відбувся один із найбільших обмінів військовополоненими. З полону звільнили 175 захисників, а ще 22 воїни повертаються в Україну завдяки іншим заходам.
Державна прикордонна служба України поділилася першими емоціями військових після обміну.
Звільнені з полону воїни могли зателефонувати рідним та близьким і сповістити про своє повернення в Україну.
«Дуже раді, що повернулися у свою рідну Україну, на свою Батьківщину. Надіюся, найближчим часом повернуся у своє рідне місто — у Львів. Дякую всім, хто нас чекав! Мамо, привіт!» — сказав український захисник.
Інший військовий подякував усім тим, хто долучився до звільнення українських воїнів:
«Хочемо подякувати всім організаціям, людям, які долучилися до цієї праці. Це велика та важка праця, яка привела до нашого звільнення з полону».
Читайте також: Військові повторно вразили російський аеродром «Енгельс»: наслідки удару
Перші емоції наших захисників після повернення з полонуКадри, які не залишать нікого байдужим: перші емоції наших захисників після повернення з полону ❤️🩹
Опубліковано Державна прикордонна служба України Середа, 19 березня 2025 р.
«Це один із найбільших обмінів. Повертаються наші солдати, сержанти та офіцери. Воїни, які боролися за нашу свободу в лавах Збройних Сил, ВМС, Нацгвардії, Сил територіальної оборони та прикордонної служби. Захищали Україну на різних напрямках — у Маріуполі, на “Азовсталі”, на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині», — написав Володимир Зеленський.
Нагадаємо, що в лютому в Україну повернули 150 українських військовополонених (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Військо

У ніч на 20 березня підрозділи Служби безпеки Україн, Сил спеціальних операцій ЗСУ у взаємодії з іншими складовими Сил оборони вразили аеродром «Енгельс» у Саратовській області росії.
Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.
На цьому військовому аеродромі базуються російські літаки, зокрема й для завдання ракетних ударів по території України. У Генштабі вказали, що в районі об’єкта зафіксували пожежу, вибухи та вторинну детонацію боєприпасів.
Читайте також: Українські БпЛА, відправлені на морських дронах, знищили ЗРК в тилу ворога (ВІДЕО)
«Сили оборони України володіють детальною інформацією про стратегічні об’єкти російських окупантів, дотримуються норм міжнародного гуманітарного права та вживають заходів, щоб максимально убезпечити цивільне населення і припинити збройну агресію російської федерації проти України. Дякуємо нашим воїнам за влучність!» — написали в Генштабі.
Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко зазначив, що на аеродромі росіяни втратили ракети, зокрема Х-101. Він додав, що на цьому об’єкту армія рф зберігає найбільше ракет, які використовує стратегічна авіація для ударів по Україні.
Нагадаємо, що військові втретє за 2025 рік вразили один з найбільших НПЗ в росії.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ЗСУ