Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Що ви знаєте про життя Степана Бандери? (ТЕСТ)

Опубліковано

0%

До якої організації Степан Бандера вступив лише з третьої спроби?

Правильно! Неправильно!

Бандері двічі відмовляли у вступі до «Пласту», оскільки майбутній провідник ОУН мав хворобу суглобів. Утім Степан не здавався, і з третьої спроби став пластуном. Ба більше, ані маленький зріст, ані хвороба не заважали йому бути активним учасником руху.

Історики запевняють, що в дитинстві Степан Бандера запихав собі голки під нігті. Для чого він це робив?

Правильно! Неправильно!

Як розповів директор Івано-Франківського музею визвольних змагань Ярослав Коретчук, Бандера справді запихав голки під нігті. Коли ж батько запитав, навіщо він це робить, хлопець відповів — буде боротися за українську державу, а тому має витримати тортури. Так Бандера готував себе до різних катувань.

«Темний нарід! Ні читати, ні писати». Про кого так висловлювався Бандера?

Правильно! Неправильно!

Бандера зневажливо висловлювався до людей, у яких не було ідеї та характеру. А ще міг образитися на друзів, які допомагали таким людям. ОУНівець Григор Мельник згадував чимало таких випадків під час студентських років: «Якось в Академічному домі у Львові у їдальні зібралася більша група товаришів. У загальній розмові один з них, що студіював право, сказав: «Я до ніякої політики не мішаюся. Я український студент – і це все!».Степан подивився на нього, іронічно підсміхнувся, встав і вийшов. Коли ж цей хлопець наступного дня підійшов з витягненою рукою до Степана, той відвернувся і заложив свої руки в кишені».

Під яким псевдонімом Бандера дописував до гумористичного журналу «Гордість нації» в 1928-1930 роки?

Степан Бандера зі своїми дітьми
Правильно! Неправильно!

Степан Бандера полюбляв пожартувати в компанії друзів, був веселим та говірким. Історик Володимир Гінда припускає, що саме це вміння призвело до того, що з 1928-1930 рр. він став одним із дописувачів щомісячного гумористичного журналу «Гордість нації». Свої сатиричні статті підписував псевдонімом «Матвій Пардон».

У своїх «Життєписних даних» Бандера писав: «До моїх спортивних занять належали біги, плавання, лещатарство, кошівка і передусім мандрівництво. У вільний час я залюбки грав у …, крім того співав у хорі та грав на гітарі і мандоліні». Оберіть пропущене слово

Правильно! Неправильно!

Правильна відповідь — шахи. Бандера міг одночасно грати по 5-6 партій, і почав робити це ще з часів навчання у Стрийській гімназії. У музеї навчального закладу, до речі, збереглися дошка та фігури, якими грав Степан разом із друзями.

За який із цих футбольних клубів вболівав Степан Бандера?

Правильно! Неправильно!

Під час життя в Мюнхені Степан Бандера частенько ходив на футбольні матчі «Мюнхена-1860». Ось, як про це згадує його зять, Андрій Куцан: «Він любив ходити на футбол. Але не вболівав за "Баварію", а за маленький клуб "Мюнхен-1860". Завжди казав, що за них цікавіше вболівати. Бо це не настільки комерціоналізована історія, як "Баварія". Він взагалі не любив масову культуру, а був прихильником індивідуальної культури. Де можна було підкреслити свою індивідуальність».

Як у Бандери з’явився псевдонім «Баба»?

Степан Бандера (в другому ряді зліва 2-й) під час пластових мандрівок
Правильно! Неправильно!

За однією з найпопулярніших версій, до якої схиляються й українські історики, псевдо «Баба» Степан Бандера отримав завдяки своєму балагурству та співам під час походів «Пласту». Під час важких переходів лісами він завжди починав співати: «Курінь є створений для нас, не треба нам бабів!». Якось курінний не витримав і гаркнув на Бандеру: «Та дай ти спокій тим бабам! І будь же тихо, ти мала бабо!». Відтоді пластуни жартівливо називали Степана «Бабою».

Як звали дітей Степана Бандери?

Правильно! Неправильно!

У Бандери було троє дітей: Наталка, Андрій та Олеся. Попри велику завантаженість та постійні справи Степан намагався знайти бодай кілька хвилин, аби провести час разом із родиною.

На якій машині їздив провідник ОУН?

Правильно! Неправильно!

Історики переконують, що Бандера обожнював автомобілі, перегони та швидку їзду. А ще він завжди ремонтував автівку власноруч, оскільки нікому більше не довіряв цього процесу. І так, Степан Бандера їздив на улюбленому Opel Kapitän.

Що таке «кінна бандерія»?

Правильно! Неправильно!

Якось до Калуша мав приїхати митрополит Андрій Шептицький. Степан Бандера організував колону юнаків-вершників у козацьких одностроях, які прорвали поліцейський кордон та супроводила митрополита. Згодом це назвуть «кінною бандерією».

«Дякую! Смертний вирок приймаю». На що такими словами відреагував Бандера?

Правильно! Неправильно!

Так Степан Бандера відреагував на чергове обрання провідником ОУН. За цей час на його життя вже скоїли щонайменше 10 замахів, а тому Бандера розумів, що з переобранням їхня кількість лише збільшиться. До того ж, напередодні стало відомо про чергову спробу радянських агентів вбити провідника. Вона стала фатальною для Бандери.

Пісня «Батько наш — Бандера, Україна — мати» у 2021 році стала практично культовою та лунала по всій країні: від Львівщини до Донеччини. Утім популярності набув лише приспів, тоді як сюжетна лінія розгортається в куплетах. Тож хто лежав під дубом серед лісу?

Колаж: Еспресо
Правильно! Неправильно!

«У лісі, лісі, під дубом зеленим, там лежить повстанець тяженько ранений. Ой, лежить він, лежить, терпить тяжкі муки. Без лівої ноги, без правої руки».

Що ви знаєте про життя Степана Бандери? (ТЕСТ)
Чудовий результат! Ви добре знайомі з біографією Степана Бандери та без жодних сумнівів здатні відрізнити радянські фейки від правди. Поділіться своїм результатом із друзями, можливо, хтось також назбирає бодай 10 правильних відповідей.
Хороший результат! Вас не здивувати більшістю фактів, отже колись ви точно читали біографію провідника ОУН та вмієте відрізняти радянські фейки від правди. Деякі питання виявилися складнішими, аніж здавалося на перший погляд. Спробуйте пройти тест знову, аби покращити свій результат.
Схоже, для вас постать Степана Бандери — доволі таємнича та маловідома. Це й не дивно, адже над міфологізацією його біографії добряче попрацювала радянська пропаганда. Сподіваємось, наш тест допоміг вам дізнатися щось нове про життя провідника ОУН.

Поділіться своїми результатами:

Військо

У ЗСУ тестують новий зимовий одяг та білизну для жінок-військовослужбовиць

Опубліковано

Міністерство оборони України випробовує нові зимові куртки, штани та білизну для холодної погоди, які розробили із урахуванням фізичних особливостей жінок-військовослужбовиць.

Про це повідомили у пресслужбі Міноборони.

Що тестують?

До переліку випробувань увійшли:

  • зимові вітровологозахисні куртки та штани;
  • натільна білизна (сорочки та кальсони) для демісезонного і зимового використання.

Міноборони запросило постачальників надати мінімум 11 комплектів одягу для участі у військових випробуваннях. Заявки приймають до 25 листопада через портал «Партнер МОУ».

Нагадаємо, що на Work.ua з’явився розділ «Перевага ветеранам»: як це працює.

Фото обкладинки: Міноборони.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Освіта

11 українських вишів увійшли до світового рейтингу найкращих університетів: за якими показниками оцінювали

Опубліковано

Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів у міждисциплінарну науку. До рейтингу потрапили 749 університетів із 92 країн, серед них — 11 українських вишів.

Про це повідомляється на журналу.

Лідери серед українських університетів

  • Сумський державний університет посів найвище місце серед українських закладів — 251-300, із загальним балом 39.8–42.5.
  • Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського та Київський національний університет імені Тараса Шевченка розділили позицію 401-500 (бал 30.0–34.7).
  • Львівський національний університет імені Івана Франка та Харківський політехнічний інститут опинилися у категорії 501-600 (бал 25.4–29.9).

Університети у категорії 600+

До цієї групи потрапили:

  • Харківський національний університет радіоелектроніки;
  • Національний університет «Львівська політехніка»;
  • Національний університет харчових технологій;
  • Ужгородський національний університет;
  • Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника;
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.

Читати також: «Збережи свою ідентичність»: в Україні запустили проєкт з родоводу

Що оцінювали?

Рейтинг базується на 11 показниках ефективності, які оцінюють вхідні ресурси (фінансування), процеси (матеріальна база, адміністративна підтримка) та результати (публікації, цитованість, репутація). Дані включають:

  • 157 млн цитувань;
  • 18 млн наукових публікацій;
  • відповіді понад 20 000 вчених зі світу.

Нагадаємо, що Полтавщина першою в Україні інтегрувала Дію у всіх закладах середньої та вищої освіти.

Фото обкладинки: Сумський державний університет.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура1 день тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...