Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/XdFz6T_W5qg?ecver=1

Економіка і бізнес

В ОТГ на Черкащині доярки заробляють 20 тисяч гривень

Опубліковано

В Зорівській об’єднаній територіальній громаді, що на Черкащині, є свій фонтан замість пам’ятника Леніну, футбольне поле зі штучним покриттям і служба захисту дітей. Тут вже придбали автомобіль для лікаря, у школах і садочках встановили камери відеоспостереження. Зараз тут активно ремонтують заклади освіти, культури, латають дороги і міркують над створенням власного виробництва.

Ця  громада – унікальна, адже поєднала в собі села відразу двох районів області. До її складу входять Зорівка Золотоніського району (що має в підпорядкуванні ще й село Чернещина) та Мехедівка, Вершина-Згарська, Богданівка і селище Квітневе, які раніше належали до Драбівщини. Центром ОТГ стала саме Зорівка.

Громада нараховує 2200 жителів, її бюджет становить 24,3 мільйони гривень. Піврічний бюджет виконано на 95%, тобто практично повністю. Раніше гроші на все просили в району чи області, а тепер витрачають бюджет на власний потреби. За 7 місяців тут відремонтували дороги, школи і садочки. Роботу для 220 жителів дає сільгоспфірма. Там зарплата доярки – до 20 тисяч гривень.

Тепер селяни планують запустити автобуси до райцентру.

Економіка і бізнес

Україна та Світовий банк запускають п’ятирічну програму PREPARE Ukraine

Опубліковано

На конференції Ukraine Recovery Conference 2025 уряд України підписав угоду зі Світовим банком про старт програми PREPARE Ukraine. Протягом п’яти років ініціатива отримає 200 мільйонів доларів, аби профінансувати підготовку державних і муніципальних проєктів відбудови, щоб вони відповідали міжнародним стандартам та швидко переходили до реалізації.

Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

Що відомо про програму

Програму впроваджуватиме Агенція з питань державно-приватного партнерства під координацією Мінекономіки. Перший грант у 44,3 мільйона доларів із Цільового фонду багатьох донорів (URTF) спрямують на створення портфеля публічних інвестицій і зміцнення інституційної спроможності.

PREPARE Ukraine допоможе перетворювати донорські гранти на конкретні проєкти — від відбудови мостів та лікарень до запуску сучасних виробництв, які зможуть стати частиною глобальних ланцюгів постачання. Уряд і Світовий банк уже узгодили дорожню карту запуску ініціативи. Перший транш програми стане доступним у серпні та покриє технічну підтримку державних замовників, зокрема й розвиток самої Агенції державно-приватного партнерства.

Читайте також: ЄС створює фонд для прямих інвестицій у відбудову України

Агенція виступить єдиним «проєктним конвеєром» — вона збиратиме й оцінюватиме заявки, готуватиме їх за стандартами Світового банку, залучатиме міжнародних консультантів і доводитиме проєкти до того рівня, коли приватні інвестори можуть долучатися без зайвих ризиків.

Найближчим часом Світовий банк і Мінекономіки затвердять операційний посібник програми, відкриють фонд підготовки проєктів і почнуть фінансування технічної підтримки для державних замовників.

Нагадаємо, що ЄС надасть Україні 2,3 мільярда євро кредитних гарантій та грантів.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Економіка і бізнес

ЄС створює фонд для прямих інвестицій у відбудову України

Опубліковано

Європейська комісія запускає в Україні новий фонд прямих інвестицій, який до 2026 року має залучити 500 мільйонів євро для відбудови країни. Фонд підтримають країни ЄС та провідні банки розвитку, а гроші підуть на енергетику, інфраструктуру та сучасні виробництва.

Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

Як працюватиме фонд

10 липня на конференції з відновлення України в Римі Європейська комісія оголосила про створення нового інвестиційного фонду для України. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно презентувала фонд, який має мобілізувати 500 мільйонів євро до 2026 року. Початковий капітал фонду — 220 мільйонів євро.

Фонд залучає підтримку Франції, Німеччини, Італії, Польщі, а також Європейського інвестиційного банку та провідних європейських банків розвитку. Країни ЄС, міжнародні партнери й приватні інвестори зможуть вкладати гроші у фонд для відновлення та розвиток ключових сфер, зокрема:

  • енергетики (разом із відновлюваною);
  • інфраструктури;
  • цифровізації;
  • промисловості;
  • критичні матеріали.

Читайте також: В Україні запустять одну з найбільших систем накопичення енергії у Східній Європі

Європейський фонд інвестуватиме безпосередньо у компанії або через спеціальні фонди, щоб підтримати запуск нових виробництв, створення робочих місць та розвиток сучасної економіки в Україні. Гроші спрямовуватимуть на проєкти, які роблять Україну ближчою до стандартів ЄС.

Зараз Єврокомісія шукає компанію, що керуватиме фондом, а перші інвестиції очікують до кінця 2026 року. Новий фонд працюватиме разом із іншими європейськими програмами, щоб зробити інвестиції в Україну простішими й доступнішими для бізнесу.

Нагадаємо, що ЄС надасть Україні 2,3 мільярда євро кредитних гарантій та грантів.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Економіка і бізнес

ЄС надасть Україні 2,3 млрд євро кредитних гарантій та грантів

Опубліковано

У ЄС анонсували підписання угод, за якими Україні нададуть 2,3 мільярда євро кредитних гарантій та грантів. Завдяки домовленості залучать 10 мільярдів євро інвестицій у відновлення.

Про це повідомив прем’єр міністр України Денис Шмигаль.

Також посадовець оголосив запуск Фонду реконструкції України з початковим капіталом 220 мільйонів євро. У цій ініціативі приватні інвестиції стимулюватимуть вкладати кошти в енергетику, інфраструктуру та промисловість.

Денис Шмигаль подякував Європейській комісії, ЄІБ, Франції, Німеччині, Італії та Польщі за підтримку та наголосив, що наступним кроком має стати конфіскація заморожених активів росії.

«Це питання справедливості, сталого розвитку й безпеки», — зазначив прем’єр -міністр.

Нагадуємо, що Україна отримає додаткові 25 мільйонів євро для підтримки бізнесу у межах STEP IN 2 EU.

Також ми писали, що Нідерланди спрямовують 300 мільйонів євро на підтримку України.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Дениса Шмигаля

Читати далі