Суспільство
Сили тероборони отримали модульний мобільний табір вартістю $1,2 млн
Фонд «Повернись живим» у співпраці з польськими благодійниками та підприємством Baykar передав Силам тероборони мобільний модульний табір вартістю 1,2 мільйона доларів.
Про це фонд повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Цей перший для нас міжнародний тристоронній проєкт команда Фонду реалізувала завдяки народу Польщі та турецькій компанії Baykar», — йдеться у повідомленні.
У фонді розповіли, що за ініціативи журналіста Славоміра Сєраковські торік у Польщі понад 200 тисяч людей зібрали 22,5 мільйона злотих на безпілотний авіакомплекс Bayraktar TB2 для українського війська. Але компанія Baykar безплатно передала безпілотник ЗСУ, а зібрані кошти попросила направити благодійним організаціям, зокрема «Повернись живим».
Тому за 5,13 млн злотих, або близько $1,2 мільйона, фонд придбав мобільний модульний табір для 150 навчального центру Командування Сир ТРО.
Читайте також: «Б’юті-індустрія? Я викувала сокиру для Залужного». Ковалька з Чернігівщини відновила справу чоловіка-військового і руйнує стереотипи
До нього входять:
- 31 житлові і навчальні намети;
- намет-пральня і медичний;
- системи освітлення й живлення, обігрівачі;
- меблі: ліжка, столи, стільці тощо;
- маскувальні покриття;
- генератори та кондиціонери;
- контейнери й стелажі для зброї.
Також завдяки благодійникам Польщі і Туреччини фонд замовив за $600 тисяч дві спеціалізовані ремонтні станції, необхідні для відновлення західної автотехніки, яка працює на фронті.
Відзначимо, що «Повернись живим» — один із найбільших українських фондів допомоги українським військовим. Головна мета організації — зробити ЗСУ ефективнішими, зберегти життя військових та системно протистояти ворогові. Фонд закуповує обладнання, яке допомагає рятувати життя військових, зокрема тепловізійну оптику, квадрокоптери, автомобілі, засоби захисту, зв’язку та розвідки.
Нагадаємо, в Україні презентували благодійні марки, намальовані бійцями ТрО.
Раніше ми повідомляли, що спецпідрозділ СБУ «Альфа» отримав два розвідувальні безпілотники PD-2.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі