Суспільство
Світлодизайнери розробили проєкт підсвітки Чернівецького університету
Колектив українських світлодизайнерів розробив проєкт підсвітки Чернівецького університету імені Юрія Федьковича, який належить до спадщини ЮНЕСКО.
Про це розповів на своїй фейсбук-сторінці СОЕ компанії Expolight Микола Каблука.
«Велика честь та гордість – працювати над освітленням такого відомого та гарного університету… Нашою давньою мрією було світлом розкрити справжній діамант України, привернути до нього більше уваги як українських, так і іноземних туристів, адже університет несе у собі багату історію і вартий того, щоб більше людей цікавилися ним», – розповів Каблука.
Він відзначив, що це один із найскладніших проєктів, адже торкатися унікального витвору архітектури Йозефа Главки – дуже відповідально, і потрібно дуже ретельно продумати всі підходи та прийоми в освітленні, щоб підкреслити вишуканість будівлі.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
«Для нас за честь мати можливість торкатися 200-річних креслень, вивчати старовинні конспекти, легенди, обстежувати університетські підвали, дах і подвір’я. Настільки захоплююче, що не відірватися! Хочеться більше і більше занурюватися у історію об’єкта», – поділився враженнями світлодизайнер.
Після завершення робочого проєкту підсвічування університету його втілять одразу після нашої Перемоги.
Відзначимо, що Чернівецький університет імені Юрія Федьковича входить до двадцятки вищих навчальних закладів України. Його називають українським Хогвартсом, адже університет схожий на той, що був зображений у кінострічках історій про Гаррі Поттера.
2011 року центральний корпус університету (колишню резиденцію митрополитів Буковини і Далмації) внесли до Світової спадщини ЮНЕСКО.
Про компанію
Expolight — світлотехнічна компанія, заснована у 2000 році. Член Міжнародної асоціації світлового дизайну (IALD). Офіс розташовано в Дніпрі. Керівник і засновник студії Expolight — Микола Каблука. Розробляючи світло для інтер’єру, міста, природного ландшафту, фахівці розглядають його не як ефемерну субстанцію, а як частину проєктованого середовища.
Нагадаємо, українська компанія Expolight здобула 5 премій на конкурсі світлового дизайну у Лос-Анджелесі.
Раніше ми повідомляли, що у київському сквері Марії Заньковецької запрацювала нова система освітлення.
Фото: facebook.com/MykolaKabluka.
Коментарі