

Суспільство
Світлодизайнери розробили проєкт підсвітки Чернівецького університету
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Колектив українських світлодизайнерів розробив проєкт підсвітки Чернівецького університету імені Юрія Федьковича, який належить до спадщини ЮНЕСКО.
Про це розповів на своїй фейсбук-сторінці СОЕ компанії Expolight Микола Каблука.
«Велика честь та гордість – працювати над освітленням такого відомого та гарного університету… Нашою давньою мрією було світлом розкрити справжній діамант України, привернути до нього більше уваги як українських, так і іноземних туристів, адже університет несе у собі багату історію і вартий того, щоб більше людей цікавилися ним», – розповів Каблука.
Він відзначив, що це один із найскладніших проєктів, адже торкатися унікального витвору архітектури Йозефа Главки – дуже відповідально, і потрібно дуже ретельно продумати всі підходи та прийоми в освітленні, щоб підкреслити вишуканість будівлі.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
«Для нас за честь мати можливість торкатися 200-річних креслень, вивчати старовинні конспекти, легенди, обстежувати університетські підвали, дах і подвір’я. Настільки захоплююче, що не відірватися! Хочеться більше і більше занурюватися у історію об’єкта», – поділився враженнями світлодизайнер.
Після завершення робочого проєкту підсвічування університету його втілять одразу після нашої Перемоги.
Відзначимо, що Чернівецький університет імені Юрія Федьковича входить до двадцятки вищих навчальних закладів України. Його називають українським Хогвартсом, адже університет схожий на той, що був зображений у кінострічках історій про Гаррі Поттера.
2011 року центральний корпус університету (колишню резиденцію митрополитів Буковини і Далмації) внесли до Світової спадщини ЮНЕСКО.
Про компанію
Expolight — світлотехнічна компанія, заснована у 2000 році. Член Міжнародної асоціації світлового дизайну (IALD). Офіс розташовано в Дніпрі. Керівник і засновник студії Expolight — Микола Каблука. Розробляючи світло для інтер’єру, міста, природного ландшафту, фахівці розглядають його не як ефемерну субстанцію, а як частину проєктованого середовища.
Нагадаємо, українська компанія Expolight здобула 5 премій на конкурсі світлового дизайну у Лос-Анджелесі.
Раніше ми повідомляли, що у київському сквері Марії Заньковецької запрацювала нова система освітлення.
Фото: facebook.com/MykolaKabluka.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Німеччина передала Україні ще дві зенітні самохідні установки Gepard. Тепер на озброєнні ЗСУ 32 такі установки.
Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.
Новий пакет військової допомоги від Німеччини включає:
- 2 зенітні самохідні установки Gepard;
- 6 тисяч зенітних боєприпасів (всього – 32);
- 5 автомобілів для прикордонників (всього – 120);
- 29 електрогенераторів (всього – 245);
- 6 вантажівок із гаковою системою завантаження (всього – 8);
- 6 мобільних антенних систем (всього – 16);
- 10 контейнерів.
« Німеччина підтримує Україну поставками обладнання та озброєння – із запасів Бундесверу та поставками з промисловості, які фінансуються з коштів федеральної допомоги на навчання», – додали в Генштабі.

Про Gepard
«Гепард» (нім. Flugabwehrkanonenpanzer Gepard) – німецька зенітна самохідна артилерійська установка виробництва компанії Krauss-Maffei в співпраці з іншими підприємствами. Використано модифіковане шасі від танка Leopard 1 та артилерійська частина на основі двох 35 мм гармат Oerlikon KDA.
Призначений для захисту бронетанкових колон на марші та стаціонарних об’єктів від атак з вертольотів та літаків на малих і надмалих висотах вдень і вночі за будь-яких погодних умов та в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника.
Нагадаємо, Велика Британія пропонує навчання для пілотів винищувачів, морських піхотинців, а також хоче надати Україні «можливості більшої дальності».
Крім того, Франція надасть Україні радари MG-200 для ППО.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Укрпошта випускає нову марку «Воїни світла. Воїни добра», присвячену спеціалістам, які відновлюють критичну інфраструктуру після ракетних атак ворога.
Про це повідомили на сайті компанії.
Як зазначили в компанії, «Воїни світла. Воїни добра» – це поштовий блок, що складається з п’яти марок: «Дорожники», «Зв’язківці», «Енергетики», «Водопостачальники» та «Газовики».
«Завдяки нашим «надзвичайникам», які 24/7 працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, у нас є можливість вмитися теплою водою, зігрітися вдома та приготувати запашну каву, врешті-решт. Недооцінити їхній внесок неможливо!», – зазначили в компанії.
Із 8 лютого вже можна оформити передзамовлення на поштовий набір, який складається з поштового блоку, художнього конверта і картки в онлайн-магазині Укрпошти.

Компанія також ввела обмеження – можна придбати до 10 наборів на одне замовлення. Від 15 лютого поштовий набір можна придбати у відділеннях та на сайті Укрпошти, а також на маркетплейсах.
Також ми повідомляли, що пошта Франції підтримала Укрпошту, передавши 6 автомобілів: 2 авто марки Citroen Berlingo та 4 фургони Renault Kangoo.
Крім того, Укрпошта знизила тарифи на доставку в Литву, Латвію та Естонію через велику кількість українців у цих країнах.
Фото: facebook.com/ukrposhta.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Литовський журнал VALSTYBĖ назвав «Людьми 2022 року» українських воїнів, які боронили Маріуполь.
Про це йдеться на сайті журналу.
За словами редакторів видання, самопожертва українських військових докорінно змінила хід цієї війни та вплинула на її сприйняття за кордоном.
«Це фото захисника Маріуполя Михайла Діанова облетіло світ і ще раз нагадало про героїчну боротьбу українських захисників у Маріуполі. Тоді батальйон “Азов” на чолі з Денисом Прокопенком в оточенні значно більших сил росії захищав позиції на меткомбінаті “Азовсталь” протягом трьох місяців. Тому ми обрали захисників Маріуполя “Людьми світу 2022 року”: їхня жертва докорінно змінила хід, а також саме сприйняття війни», – зазначили в редакції.

Як зазначають у виданні, коли почалася повномасштабна війна, «багато західних демократій надзвичайно повільно реагували на прохання України про допомогу». А деякі країни навіть чекали, що за кілька тижнів окупанти зможуть захопити частину нашої країни. Однак кожен день, коли українські бійці боронили Маріуполь, переконував все нових і нових людей, що втілити свої наміри РФ не зможе.
Нагадаємо, острівна країна у південній частині Тихого океану – Ніуе – випустила срібну пам’ятну монету «Воїн Азовсталі» номіналом 5 доларів.
Крім того, захисник «Азовсталі», морський піхотинець Михайло Діанов передав понад 2 млн грн на біонічні протези для героя оборони Бахмута Романа Григоряна, який нині перебуває на лікуванні у США.
Фото: Дмитро Козацький.