Технології
Сумський виш отримує електроенергію з унікального саморобного вітряка
У сумах вчені змайстрували потужний вітряк з підручних матеріалів для забезпечення електроенергією будинку на 200 кв м. Вітряк довжиною 16 метрів(13 м – щогла, 3 м – крило) встановили на території вишу, передає sm.suspilne.media.
Як повідомляється, викладачі кафедри електротехнічних систем Сумського аграрного університету власноруч зібрали вітроенергетичну установку з підручних засобів.
Без шуму і з самозапуском
За словами кандидатки технічних наук Людмили Рожкової, установка унікальна незвичайною конструкцією.
“Ми зробили вертикальний вітряк, який буде працювати на низьких швидкостях вітру і, крім того, з самозапуском, – пояснює вона. – Наш піар-зразок має середню швидкохідність і невелику відцентрову силу, при цьому відсутній шум – таких ще не було досі”.
Читайте також: На Волині збудують електростанцію на 35 вітряків
Науковці майстрували ВЕУ півроку. “Розробили генератор із магнітами і побачили недоліки, спробували їх усунути, зробили наступний генератор, але вже магніти були інші і ми збільшили число пар полюсів, 10 пар полюсів, – розповів науковець Григорій Тимошенко. – Після вдосконалень вітряк забезпечуватиме електроенергією будинок площею до 200 квадратних метрів».
Наразі ВЕУ може обертатись не більше 60 обертів за хвилину, продовжує науковець. «Не вистачає більшої швидкості, значить треба робити мультиплікатор на генератор з якимось передаточним числом, щоб видати електроенергію хоча б частотою 50 Герц, – пояснив Григорій Тимошенко. – Також плануємо зробити гібридну вітроустановку з сонячною панеллю».
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі