Суспільство
Сумчанин повернувся з-за кордону і захищав рідну землю із сокирою в руках (ВІДЕО)
Не маючи військового досвіду, він із сокирою в руках захищав рідну Сумщину! Сергій повернувся з-за кордону, коли почалася повномасштабна війна, та разом із побратимами організував муніципальну варту. Про героя війни розповідає ШоТам.
Попри відсутність військового досвіду, Сергій повернувся в Україну, аби дати відсіч окупантам. Коли росіяни вдерлися на Сумщину, люди давали їм відсіч голими руками.
Сергій та побратими теж не мали зброї, але це їх не зупинило.
«У нас була муніципальна варта. Ми ходили без нічого, без зброї. Хто сокиру брав, хто ножа. Армійців тут нікого не було, їх відправили далі туди: до Чернігівської, Київської області. Тому що вони хотіли доїхати до Києва та взяти його за три дні», – Сергій, військовослужбовець.
Коли ж українські захисники прогнали окупантів із півночі, Сергій долучився до ЗСУ. І вже навчився зі зброєю в руках захищати Україну від ворога.
«Це моя рідна земля, я тут проживаю. У мене є родина тут: дитинка, жінка. Ми захищатимемо свою країну і, думаю, все буде добре», – Сергій, військовослужбовець.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Нагадаємо, ШоТам розповідав, як 79 українських миротворців урятували тисячі боснійських мусульман.
Також дивіться відео, як прикордонник перетворив на мем слова ворога «возьмем Киев за 3 дня».
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі