Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
buckwheat field in blossom buckwheat field in blossom

Економіка і бізнес

Сумчанка виготовляє цукерки з зеленої гречки

Опубліковано

Оксана Мартим’янова розпочала в Сумах виробництво унікальних цукерок — із зеленої гречки, насіння, меду та шоколаду. Поки що гречані солодощі HrechkaSweets продають у невеликих кав’ярнях, але в планах — вийти в рітейл, а також на зовнішні ринки для експорту, розповіла вона проекту “Будуй своє”.

Чому гречка?

На початку кризового 2014 року Оксана втратила 4 з 5 крамничок із солодощами. Проте не здалася і вирішила змінити напрямок бізнесу – виробляти натуральний продукт.

“Одного разу в місцевому супермаркеті мені на очі випадково потрапив кленовий сироп (виварений кленовий сік). Цей продукт одночасно є популярним смаколиком і відмінним сувеніром, який зазвичай привозять у подарунок з Канади. Тоді я й замислилася, а що такого ми веземо з України, коли подорожуємо до інших країн? У відповідь подумалось наступне: солодощі! Далі прийшло розуміння, що я хочу зробити щось із натуральних локальних компонентів. У процесі брейнстормінгу на думку мені спадали мед, горіхи та гречка!”, – розповідає Оксана.

На просторах інтернету жінка жодних рецептів солодощів з гречки не знайшла, та й зрозуміла, що це 一 вільна ніша. Тому все розробляла самотужки — пропорції, рецептури, формати. При цьому не маючи ані спеціалізованої освіти, ані досвіду у кондитерській справі.

“Крок за кроком на моїй кухні народжувалися рецепти — мармеладу, цукерок, грильяжу, трюфелів, шоколадних плиток тощо з використанням зеленої гречки та натуральних компонентів локального виробництва — насіння гарбуза чи льону і меду. Проте багато ідей пішли в нікуди. Зокрема, через швидке псування продукту, як це сталося з мармеладом, що надто швидко засихав”, – пригадує підприємниця.

Жінка розповідає, що виникали труднощі і з шоколадом, яким вона покриває вироби. Адже планувала використовати якісний шоколад — 62% масла какао, а не його замінник — пальмову олію, підфарбованою какао, як іноді роблять кондитери. Через усі ці фактори витратила близько року, перед тим як клієнтам запропонувати дійсний варіант цукерок — із зеленої гречки з додаванням меду, насіння, покритих шоколадом.

Як завоювала серця покупців?

На етапі прототипу HrechkaSweets Оксана думала, що покупцями стануть сумчани віком 25-45 років, які багато подорожують, мають стосунок до виставок та інших заходів, де солодощі стали б у нагоді.

Як виявилось, каже Оксана, насправді все інакше: її клієнти — від 18 до 55 років і більше, як студенти, так і підприємці. Всі вони купують зазвичай одну коробку цукерок — за 150 грн (16 штук), найчастіше з осені до новорічних свят та у другій половині літа. Все інше вважається міжсезонням. Однак у нас зростає кількість корпоративних замовлень — наразі вже 20%. Тобто, приватних — 80%.

Читайте також: Вчені у Сумах спекли протеїнові батончики з цвіркунів

“Таких результатів я досягла завдяки правильному просуванню продукту — бюджетів на рекламні кампанії не витрачала, розказати про мою продукцію допомогли особисті контакти і рекомендації. Напевне, тому про нас багато хто дізнався як в Україні, так і за її межами”, – ділиться Оксана.

Зараз у її планах запустити власне виробництво та потрапити не тільки до невеликих приватних крамниць, кав’ярень, а й до ритейлу. А вже за 2 роки — експортувати. Разом з цим — збільшити кількість найменувань як у чорному, так і білому шоколаді.


Коментарі

Економіка і бізнес

ООН надасть 20 млн доларів на підтримку вразливих категорій населення та евакуйованих українців

Опубліковано

Ці гроші ООН виділяє на підтримку тих місцевих організації, які допомагатимуть людям із вразливих категорій.

Про це повідомили у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Рішення про виділення допомоги ухвалили під час наради Управління ООН з координації гуманітарних справ.

Читайте також: Українська збірна з боксу передає 42 000 доларів призових Силам оборони

«Нині очікуються пропозиції від організацій, які вже працюють і мають досвід, але потребують додаткових коштів на реалізацію своїх діючих проєктів або ж хочуть розширити свою діяльність», — написали у Мінреінтеграції.

Гуманітарний координатор ООН зазначив, що міжнародні організації продовжуватимуть підтримувати евакуйованих українців.

Нагадаємо, що «Укренерго» отримало перший трансформатор від Світового банку: він живитиме 300 тисяч споживачів.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Українські круасани від Lviv Croissants тепер і в центрі Праги

Опубліковано

У самому серці Праги відкрився перший ресторан мережі Lviv Croissants. Чехія стала четвертою країною, де працюють заклади бренду за межами України.

Про це повідомляє портал Львів. Місто натхнення.

Франшизу придбали українець, який живе в Чехії, та місцевий підприємець, обидва з досвідом у ресторанній сфері та маркетингу.

«Ми представляємо Україну у світі й маємо серйозну відповідальність, тому шукаємо партнерів, готових розділити наші цінності», — зазначив співвласник Андрій Галицький.

Читати також: «Сільпо» запустив першу в Україні підписку на кешбек та доставку

Франчайзі отримують повну підтримку центрального офісу, включно з юридичною допомогою, маркетингом і навчанням персоналу, яке проводили тренери з України.

Ресторан Lviv Croissants площею 173 кв. м відкрили у ТЦ Palladium поблизу Карлового мосту — в місці, де завжди багато туристів і місцевих мешканців.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» придбає евакуаційну машину для військових за чай, який замовляли пасажири.

Фото: Lviv Croissants.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Норвегія та ПРООН посилюють партнерство для відновлення енергетики України

Опубліковано

Програма розвитку ООН (ПРООН) та уряд Норвегії продовжують співпрацю для відновлення енергетичної інфраструктури України, створення резервних потужностей для важливих систем та прискорення переходу країни до стійкішого енергетичного балансу.

Про це повідомляє пресслужба ПРООН.

Деталі

Норвегія виділила 1,1 млрд норвезьких крон (105 млн доларів США) на підтримку України. Ці кошти допоможуть відновити енергогенеруючі потужності у ключових регіонах та зменшити вплив постійних атак на енергетичну інфраструктуру. У межах цієї підтримки будуть встановлені сонячні панелі для резервного живлення шкіл і лікарень, а також забезпечено постачання додаткових 80 МВт у національну мережу цієї зими. Це дозволить забезпечити теплом і водою понад мільйон людей.

Читати також: На Дніпропетровщині відкрили хаб первинної медичної допомоги для переселенців

Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде підкреслив: «Через постійні атаки на енергетичну інфраструктуру Україна потребує додаткових потужностей. Домовленість із ПРООН є важливим кроком, щоб підтримати країну цієї зими».

Нагадаємо, що на Київщині 19 підприємців отримали гранти на створення садів і теплиць.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес3 дні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

Суспільство1 тиждень тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство1 тиждень тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...

Спорт3 тижні тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...