Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
buckwheat field in blossom buckwheat field in blossom

Економіка

Сумчанка виготовляє цукерки з зеленої гречки

Опубліковано

Оксана Мартим’янова розпочала в Сумах виробництво унікальних цукерок — із зеленої гречки, насіння, меду та шоколаду. Поки що гречані солодощі HrechkaSweets продають у невеликих кав’ярнях, але в планах — вийти в рітейл, а також на зовнішні ринки для експорту, розповіла вона проекту “Будуй своє”.

Чому гречка?

На початку кризового 2014 року Оксана втратила 4 з 5 крамничок із солодощами. Проте не здалася і вирішила змінити напрямок бізнесу – виробляти натуральний продукт.

“Одного разу в місцевому супермаркеті мені на очі випадково потрапив кленовий сироп (виварений кленовий сік). Цей продукт одночасно є популярним смаколиком і відмінним сувеніром, який зазвичай привозять у подарунок з Канади. Тоді я й замислилася, а що такого ми веземо з України, коли подорожуємо до інших країн? У відповідь подумалось наступне: солодощі! Далі прийшло розуміння, що я хочу зробити щось із натуральних локальних компонентів. У процесі брейнстормінгу на думку мені спадали мед, горіхи та гречка!”, – розповідає Оксана.

На просторах інтернету жінка жодних рецептів солодощів з гречки не знайшла, та й зрозуміла, що це 一 вільна ніша. Тому все розробляла самотужки — пропорції, рецептури, формати. При цьому не маючи ані спеціалізованої освіти, ані досвіду у кондитерській справі.

“Крок за кроком на моїй кухні народжувалися рецепти — мармеладу, цукерок, грильяжу, трюфелів, шоколадних плиток тощо з використанням зеленої гречки та натуральних компонентів локального виробництва — насіння гарбуза чи льону і меду. Проте багато ідей пішли в нікуди. Зокрема, через швидке псування продукту, як це сталося з мармеладом, що надто швидко засихав”, – пригадує підприємниця.

Жінка розповідає, що виникали труднощі і з шоколадом, яким вона покриває вироби. Адже планувала використовати якісний шоколад — 62% масла какао, а не його замінник — пальмову олію, підфарбованою какао, як іноді роблять кондитери. Через усі ці фактори витратила близько року, перед тим як клієнтам запропонувати дійсний варіант цукерок — із зеленої гречки з додаванням меду, насіння, покритих шоколадом.

Як завоювала серця покупців?

На етапі прототипу HrechkaSweets Оксана думала, що покупцями стануть сумчани віком 25-45 років, які багато подорожують, мають стосунок до виставок та інших заходів, де солодощі стали б у нагоді.

Як виявилось, каже Оксана, насправді все інакше: її клієнти — від 18 до 55 років і більше, як студенти, так і підприємці. Всі вони купують зазвичай одну коробку цукерок — за 150 грн (16 штук), найчастіше з осені до новорічних свят та у другій половині літа. Все інше вважається міжсезонням. Однак у нас зростає кількість корпоративних замовлень — наразі вже 20%. Тобто, приватних — 80%.

Читайте також: Вчені у Сумах спекли протеїнові батончики з цвіркунів

“Таких результатів я досягла завдяки правильному просуванню продукту — бюджетів на рекламні кампанії не витрачала, розказати про мою продукцію допомогли особисті контакти і рекомендації. Напевне, тому про нас багато хто дізнався як в Україні, так і за її межами”, – ділиться Оксана.

Зараз у її планах запустити власне виробництво та потрапити не тільки до невеликих приватних крамниць, кав’ярень, а й до ритейлу. А вже за 2 роки — експортувати. Разом з цим — збільшити кількість найменувань як у чорному, так і білому шоколаді.


Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: