Технології
Сухопутним військам передали сталеві бункери-«криївки» українського виробництва
В Україні налагодили виробництво сталевих підземних командних пунктів з метою захисту особового складу від наслідків обстрілів. Перший сталевий штаб, розрахований на 30 військовослужбовців, на безоплатній основі вже передали Сухопутним військам України та встановили на одному з найгарячіших напрямків фронту.
Про це повідомили у пресслужбі групи «Метінвест».
У повідомленні йдеться, що ці бункери дають змогу в безпечних і комфортних умовах забезпечувати роботу командування ЗСУ на лінії фронту. Крім того, командний пункт допомагає рятувати життя військових, адже за короткий час розгортається та згортається на лінії фронту й за правильного встановлення забезпечує захист від обстрілів артилерії будь-якого калібру.
Читайте також: «Вільні будинки, пічне опалення, безкоштовно». Чи реально відродити українське село? Досвід історика, який реанімує рідні Івківці
«Сталевий штаб складається з п’яти чи шести (залежно від комплектації) окремих мобільних бункерів. Це сполучені між собою підземні укриття, що виконують різні функції — від житлового приміщення та санітарної зони до робочого штабу командування. Таким чином утворюється цілий підземний комплекс будівель», — зазначили у компанії.
Зазначається, що бункери виготовлені з хвилястої сталі та мають все необхідне на рівні гарного готелю – спальні місця, робочі зони, душові та бойлери, системи опалення, освітлення і зв’язку, місця для зберігання зброї та особистих речей, а також електронну техніку. Це дає змогу використовувати підземний штаб не лише як укриття та місце відпочинку, а і як робочу зону, що забезпечує якісну роботу командування на лінії фронту.
У компанії розповіли, що нові командні пункти базуються на традиційній моделі бункера-«криївки». Понад 330 одиниць «Метінвест» вже передав різним бригадам ЗСУ з 2022 року. Конструкцію стандартного сталевого бункера допрацювали для використання у складі постійного штабу, габарити збільшили до 6 метрів завдовжки й 2,3 метра заввишки.
Кожна «криївка» розрахована на шестеро людей і обладнана місцями для відпочинку, зберігання особистих речей та інтегрованою системою опалення. На виготовлення однієї такої конструкції спеціалісти витрачають близько 400 годин.
Нагадаємо, волонтери передали бійцям 28 ОМБр багі.
Також волонтери передали ЗСУ мобільні душові комплекси у межах проєкту «Український воїн – чистий та охайний».
Фото: metinvestholding.com.
Коментарі