

Економіка і бізнес
Сучасну школу робототехніки відкрили на Дніпропетровщині
У місті Першотравенськ Дніпропетровської області відкрили сучасну школу робототехніки. Про це повідомили в прес-службі облдержадміністрації.
Як зазначається, так дітей долучають до високих технологій. Вони вчаться програмувати, а ще створюють пристрої, які застосовуватимуть на практиці. У новій школі робототехніки можна втілити будь-який політ інженерної фантазії: спроектувати робота, зібрати його, “дати завдання”.
Школу робототехніки облаштували на першому поверсі Першотравенського центру дитячої творчості. Там – навчальний клас і лабораторія. Приміщення відремонтували й закупили необхідне обладнання.
У школі буде вісім груп – загалом близько 100 учнів. Туди можуть записатися усі бажаючі – віком від 7 до 15 років.
Що є в школі робототехніки?
У класі є ноутбуки, на яких діти створюватимуть нові програми. Біля кожного – бокси з окремими деталями для збирання роботів. Сучасні зручні меблі. Облаштували і місце, за яким буде комфортно особливій дитині.
Поряд зі станком у лабораторії облаштували чотири столи для інженерів-початківців. На кожному – паяльні станції, молотки, ножівки, електролобзики, термоклейові пістолети. А ще – зручні силіконові килимки для паяння та збирання деталей.
Уроки з 3D-принтером
Школярі зможуть робити на комп’ютері малюнки, які потім можна роздрукувати на 3D-принтері.
“Будь-який механізм можна вигадати і самому. Спланувати на комп’ютері, а потім – вирізати за допомогою лазерного станка у лабораторії. Достатньо його запрограмувати – і ось вже готові деталі корпуса з фанери чи із пластика”, – повідомили в ОДА.
Битва роботів
Уже за кілька місяців тут планують влаштувати перші змагання – битву роботів. Хлопці та дівчата збиратимуть і машинки, які потім запрограмують на двобій. Подібні шоу дуже популярні в інтернеті серед молоді.
Планується, що у майбутньому школи робототехніки з’являться у всіх великих населених пунктах Дніпропетровської області. Цього року подібні заклади збираються відкрити ще й у Дніпрі, Кам’янському, Нікополі, Жовтих Водах, Павлограді.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay