Суспільство
Стильно та екологічно: 7 eco-friendly брендів одягу
Одним з найбільш модних трендів сьогодні є екологічність. Свідоме ставлення розповсюдилось не тільки на предмети побуту, а й на гардероб. Це й не дивно, адже текстильна індустрія є найбільшим забруднювачем чистої води. А ви ще й досі на переповнений гардероб кажете, що нічого одягнути?
Сьогодні багато брендів намагаються зробити виробничий процес більш екологічним, а самі покупці обирають одяг з перероблених матеріалів. Такі бренди найчастіше називають себе “eco-friendly”. Тож ми підібрали для вас українських виробників екологічного одягу, які турбуються про навколишнє середовище. А ви, як споживач, зможете долучитись до екоруху.
1. KSENIA SCHNAIDER
Це український бренд, який випускає чотири колекції на рік. KSENIA SCHNAIDER — це сімейний дует українських дизайнерів Ксенії та Антона Шнайдерів. Бренд продається уже у понад 70 країнах світу та став одним з адвокатів апсайклінгу та свідомої моди у Східній Європі. Дизайнери створюють джинсовий одяг, для виробництва якого використовується денім. Матеріал дизайнери закуповують у секонд-хендах та переробляють.
За рік на нові речі бренд переробляє близько 5 тонн деніму. Також бренд перешиває і власні колекції. Серед асортименту є і спортивні речі, одяг у стилі печворк та сукні із сяйвом. У 2018 році KSENIASCHNAIDER отримав нагороду Sustainable Brand of the Year в Україні. Коштує одяг недешево — в середньому пара джинсів коштує $375.
2. Rcr Khomenko
Молода дизайнерка Яся Хоменко надихнулась одягом з секонд-хенду та дитячими казками, і створила власний бренд одягу Rcr Khomenko. Засновниця фокусується на апсайклінгу, створюючи зовсім нові моделі та прикрашаючи їх іронічними принтами родом з казок.
Дизайнерка прагне, аби колекції були унікальними, тому зустріти дві однакові речі — неможливо. Серед асортименту можна знайти незвичайні футболки, сорочки, худі та світшоти. Колекції бренду виглядають гарно та життєрадісно — жіночі силуети, пастельні фарби та яскраві аплікації розфарбують будь-які сірі будні. У Rcr Khomenko можна придбати обновку від 800 до 5000 гривень.
3. Slowme
Це доволі молодий бренд в’язаних светрів з натуральної deadstock wool (пряжа, що залишається невикористаною у виробництві, — прим.авт.) високої якості, яку бренд викуповує в будинків моди. Для виробництва бренд використовує здебільшого натуральні матеріали: бавовну, віскозу, шовк, мериносову шерсть, альпаку, кашемір. Цікаво, що дизайнерка перевіряє на собі, наскільки тканина приємна до тіла та чи не кошлатиться.
Slowme прагне бути екофрендлі, тому виробляє речі невеликими партіями, залежно від кількості замовлень на кожну річ. Також тут пропагують zerowaste та сортування сміття, використання біорозкладних матеріалів (наприклад, пакетів з кукурудзи, які можна компостувати), а також не використовують жодного пластику в пакуванні. Головна мотивація бренду – робити речі, які будуть довго служити. Ціни за в’язаний светр — в середньому 1900 гривень.
4. ЗЕРНО
Якщо ви є прихильником фольклорних мотивів, то український бренд одягу та аксесуарів ЗЕРНО — саме для вас. Як зазначають засновники, акцент на етнічному дизайні — це бажання зберегти та переосмислити корінні українські традиції та традиції інших народів.
Бренд використовує чисті природні матеріали: коноплі, бавовну, шовк, вовну, а також глину, скло та дерево. Натуральні матеріали гарантують довговічність речам, що дозволяє зберігати природні ресурси при надмірному споживанні. Серед асортименту можна знайти верхній одяг, сукні, блузи, спідниці, штани, а також намиста та інші аксесуари. Ціни дуже різні, наприклад, ви можете купити сукню від 2000 до 7000 гривень, верхній одяг – від 1000 до 5000 гривень, а намисто з натурального каменю – від 1000 до 5000 гривень.
5. REHASH
Це молодий український бренд, який створили дизайнер Анна Тесло і маркетолог Олена Дружинська. REHASH використовують кілька видів матеріалів: старі речі та якісні тканини, які знаходять на секонд-хендах, та залишки тканин з ательє, які не знадобились у виробництві. Таким чином дівчата підтримують боротьбу проти забруднення навколишнього середовища.
За словами засновниць, тільки якісно зроблений одяг з натуральних, міцних і стійких матеріалів носиться довго. Тільки такий одяг не хочеться викидати. Тому особливу увагу вони приділяють підбору матеріалів, правильній посадці і обробці кожної деталі. У асортименті REHASH можна знайти верхній одяг, штани, сукні та інші речі. Одяг від цього бренду коштує в середньому 3000 гривень.
6. SuburbEurope
Етичний бренд SuburbEurope пропонує своїм клієнткам жіночий одяг яскравих кольорів. Вони є повністю свідомою маркою, діють за принципом чесної торгівлі та мають локальне виробництво. Замість магазинів бренд має арт-локації, в яких створено зону відповідальної моди.
Головний девіз бренду — мультикультурність. Вони створюють одяг, який мало популярний серед масового споживача, але обов’язково знайдуть багато поціновувачів серед молоді, які намагаються підкреслити власний стиль і самовиразитись завдяки своєму одягу. SuburbEurope орієнтуються на індивідуального споживача, тому і тиражі колекцій маленькі. Серед асортименту можна знайти сукні, спідниці, комбінезони. Ціни — від 587 гривень.
7. ROUSSIN
Дизайнер бренду ROUSSIN Софія Русінович у колекціях звертає увагу на соціальні проблеми сучасності та знаходить шляхи їх вирішення. Головний принцип виробництва – це recycling. Кожна колекція вирізняється інноваційними розробками та являє собою симбіоз класики та спорту.
В асортименті вирізняються футболки, виготовлені з речей старих колекцій та пофарбовані за методом tie-dye, світшот з клаптиків тканини, що залишаються після шиття. Особливість бренду ще й в тому, що вони використовують світловідбивальну тканину для безпеки руху на дорозі, сумки з поліетиленових пакетів та плівки.
Бренд активно впроваджує у виробництво перероблення пластикових пакетів. Крім одягу, у колекціях можна знайти рюкзаки, сумки і взуття. Ціни — від 800 гривень за футболку до 3200 гривень за спортивний костюм.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі