Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Страшне слово “ні”: як побороти свій страх перед відмовою

Опубліковано

Відмова — це завжди болісно і страшно. Відчувати себе відхиленим — неприємно, тому кожен може боятись, що це повториться знову. Страх перед “ні” часто впливає на самооцінку людини та може стримати на шляху досягнення цілей. На щастя, з цим можна попрацювати. Healthline дав кілька порад, як подолати свій страх перед відмовою.

1. Пам’ятайте, що це трапляється з усіма

Відмова — це поширений життєвий досвід, так само як і страх відторгнення, пояснює терапевт Браян Джонс.

Кожна людина хоча б раз у житті отримувала відмову у різних ситуаціях: друг ігнорує пропозицію провести разом час, кохана людина відмовляється йти на побачення, або вас не запросили на вечірку однокласники.

Відмова — це нормальна частина життя, з якою зустрічається кожен з нас. Пам’ятайте про це і тоді будете менше цього боятись.

2. Показуйте свої емоції

Приховування своїх емоцій лише допомагає зберегти біль, особливо якщо у вас є чутливість до відторгнення. А інші люди сприйматимуть це, як звичайну ситуацію.

Відмова може потягнути за собою збентеження та дискомфорт.

Ніхто не може сказати крім вас, як ви себе почуваєте. Перш ніж побороти негативні почуття, пов’язані з відмовою, важливо їх визнати. Якщо ви кажете собі, що вам байдуже на відмову, то це позбавляє вас можливості протидіяти цьому страху та керувати ним.

3. Шукайте позитивну сторону

Важко знайти щось позитивне у відмові, але це може стати поштовхом до самовідкриття і особистого росту.

Наприклад, ви влаштовуєтесь на роботу, проходите співбесіду, але посаду не отримуєте. Спочатку це може вас спустошити. Але, поглянувши на своє резюме, вирішите, що не завадило б набути деяких умінь. А через кілька місяців усвідомите, що нові знання відкрили для вас шлях до більш високооплачуваної посади.

Якщо вам відмовили, то спробуйте сказати собі: “Це допоможе мені отримати досвід, якого раніше я не мав”. 

4. Нагадуйте собі про свою цінність

Відмова може лякати, якщо ви надаєте їй великого значення. Наприклад, у вас було кілька побачень з кимось і цей хтось перестав відповідати на повідомлення.  Які емоції від цього? Ймовірно, ви починаєте переживати, що є недостатньо привабливими. Але відмова часто є просто випадком, коли потреби людей не відповідають одна одній.

Впевненість у собі допоможе усвідомити, що ви цілком гідні любові і не варто боятись її шукати.

Спробуйте зробити три кроки:

  • напишіть три абзаци того, чим найбільше пишаєтесь
  • перелічіть п’ять способів як можна практикувати свої особисті цінності
  • нагадуйте собі, що ви можете запропонувати партнеру

5. Вигадайте план “Б”

Якщо ви дуже чутливі до відмови і витрачаєте багато часу на занепокоєння, можете уявити собі кілька найгірших сценаріїв розвитку ситуації.

Таке негативне критичне мислення допоможе вигадати кілька запасних планів, як виправити подібну ситуацію. Або знайти контраргументи деяким з основних ваших страхів.

6. З’ясуйте, що насправді вас лякає

Вивчення того, що насправді стоїть за вашим страхом перед відмовою, допоможе розв’язати конкретну проблему.

Можливо, ви боїтесь почути “ні” від партнера, тому що не хочете почувати себе самотнім. Або турбуєтесь про відмову потенційних роботодавців, тому що не впевнені у своєму фінансовому стані. Усвідомлення цього може допомогти розставити правильні  пріоритети.

7. Погляньте в очі своєму страху

Звичайно, якщо ви не будете ризикувати, то і не отримаєте відмову. Але тоді, мабуть, і не досягнете своїх цілей. Прагнення до того, що ви хочете, дає вам шанс випробувати успіх.

Терапевт Брайан Джонс радить створити список кроків, які пов’язані з вашим страхом перед відмовою, і працювати над ними по черзі. Він пропонує проаналізувати проблему, яка викликає страх, та вирішувати її поступово.

8. Не критикуйте себе

Після відмови можна легко піддатись самокритиці. Ви можете повсякчас думати “я знав, що все зіпсую”, “я не достатньо підготувався”, “я говорив занадто багато” тощо. Такі міркування лише посилюють переконання, що відмова сталась через вашу провину. Позитивне мислення дозволить змінити погляд на ситуацію.

Коли ви заохочуєте та підтримуєте себе, тоді матимете більше шансів повірити у свій потенціал для досягнення власних цілей.

9. Не відмовляйтесь від підтримки

Важливо проводити час з людьми, які піклуються про вас. Вони можуть допомогти визначити вектори та цілі, до яких насправді прагнете. Хороша підтримка створює комфортну атмосферу, заохочує, а також допомагає менше боятися відмови.

10. Поговоріть із професіоналом

Наслідки відмови мають довготривалий ефект. Це може бути тривога, панічні атаки, стрес.

Можна побороти свої страхи перед “ні” самостійно, але іноді кориснішою є професійна допомога. Подумайте, може саме час звернутись до спеціаліста.

Суспільство

Автор блогу GeekJournal доєднався до Зброєних Сил України

Опубліковано

Український блогер Олексій Шкробинець, відомий під псевдонімом Тайлер Андерсон, добровільно приєднався до Збройних Сил України. Він закликав українців допомагати армії.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Instagram.

Фото: інстаграм GeekJournal

Олексій Шкробинець наголосив, що своїм мужнім вчинком хоче показати приклад для тих, хто боїться і сумнівається у можливості приєднатися до війська. Він також вибачився перед своєю авдиторією за те, що через свій новий статус не зможе регулярно публікувати нові відео, але не планує закривати свій YouTube-канал.

Читати також: Де в Україні можна зробити безоплатну планову операцію

“І чисто моя вам порада, якщо ви за останні 2 роки не ходили навіть на курси першої допомоги, то от вам сигнал нарешті піти”, – наголошує Тайлер.

Блогер також закликав українців у тилу допомагати військовим і своїми щоденними діями працювати задля перемоги нашої країни.

Нагадаємо, що в Україні запустили відеокурс про взаємодію з демобілізованими військовими.

Також ми повідомляли, що в Україні зняли фільм на основі телефонних дзвінків російських солдатів: що про нього відомо.

Фото: GeekJournal

Читати далі

Суспільство

Де в Україні можна зробити безоплатну планову операцію

Опубліковано

 Українцям нагадали про можливість скористатися безкоштовними плановими операціями. Планова операція, на відміну від екстреної, дозволяє пацієнтам підготуватись та обрати лікарню.

Про це повідомляє НСЗУ.

Безоплатну операцію можна зробити в тих медичних закладах, які мають договір із НСЗУ на пакет “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”.

Уточнити, який заклад має договір на цей пакет, можна зателефонувавши за номером 16-77.

Знайти такий заклад самостійно допоможе дашборд “Укладені договори про медичне обслуговування населення…”

Читайте також: У Мінцифрі розповіли про безкоштовні можливості від Дія.Бізнес: подробиці

Відкрийте другий розділ “Карта”. У фільтрах виберіть ваше місто та групу послуг “Хірургічні операції дорослим та дітям”. На мапі з’являться всі медзаклади з адресою та телефонами.

Операція буде безоплатною у таких випадках

  • за направленням сімейного або лікуючого лікаря;
  • при доставленні “швидкою”;
  • при самозверненні у невідкладному стані;
  • при переведенні з іншого закладу.

Нагадаємо, в Україні зняли фільм на основі телефонних дзвінків російських солдатів.

Фото: НСЗУ

Читати далі

Суспільство

В Івано-Франківську відкрили новий коворкінг: як він виглядає

Опубліковано

У «Промприладі» в Івано-Франківську відкрили новий коворкінг. Там облаштували місця для роботи, зокрема з командою, а також кухню й дитячий куточок. Окрім того, є відкрита тераса. 

Про це повідомляє Promprylad.Renovation.

Читайте також: 6 традиційних пасок з різних регіонів України: рецепти від Ужгорода до Одеси

Архітектурну концепцію створило українське бюро Forma. Команда розробляла й концепцію простору Foodoteka.

«Промприлад» працює на вулиці Української Перемоги, 23. Щоби користуватися коворкінгами, треба записатися на дві тестові години або придбати абонементи на сайті.

Нагадаємо, стала відома дата та місце проведення фестивалю “Вуличної їжі”.

Фото: Promprylad.Renovation

Читати далі