Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Страшне слово “ні”: як побороти свій страх перед відмовою

Опубліковано

Відмова — це завжди болісно і страшно. Відчувати себе відхиленим — неприємно, тому кожен може боятись, що це повториться знову. Страх перед “ні” часто впливає на самооцінку людини та може стримати на шляху досягнення цілей. На щастя, з цим можна попрацювати. Healthline дав кілька порад, як подолати свій страх перед відмовою.

1. Пам’ятайте, що це трапляється з усіма

Відмова — це поширений життєвий досвід, так само як і страх відторгнення, пояснює терапевт Браян Джонс.

Кожна людина хоча б раз у житті отримувала відмову у різних ситуаціях: друг ігнорує пропозицію провести разом час, кохана людина відмовляється йти на побачення, або вас не запросили на вечірку однокласники.

Відмова — це нормальна частина життя, з якою зустрічається кожен з нас. Пам’ятайте про це і тоді будете менше цього боятись.

2. Показуйте свої емоції

Приховування своїх емоцій лише допомагає зберегти біль, особливо якщо у вас є чутливість до відторгнення. А інші люди сприйматимуть це, як звичайну ситуацію.

Відмова може потягнути за собою збентеження та дискомфорт.

Ніхто не може сказати крім вас, як ви себе почуваєте. Перш ніж побороти негативні почуття, пов’язані з відмовою, важливо їх визнати. Якщо ви кажете собі, що вам байдуже на відмову, то це позбавляє вас можливості протидіяти цьому страху та керувати ним.

3. Шукайте позитивну сторону

Важко знайти щось позитивне у відмові, але це може стати поштовхом до самовідкриття і особистого росту.

Наприклад, ви влаштовуєтесь на роботу, проходите співбесіду, але посаду не отримуєте. Спочатку це може вас спустошити. Але, поглянувши на своє резюме, вирішите, що не завадило б набути деяких умінь. А через кілька місяців усвідомите, що нові знання відкрили для вас шлях до більш високооплачуваної посади.

Якщо вам відмовили, то спробуйте сказати собі: “Це допоможе мені отримати досвід, якого раніше я не мав”. 

4. Нагадуйте собі про свою цінність

Відмова може лякати, якщо ви надаєте їй великого значення. Наприклад, у вас було кілька побачень з кимось і цей хтось перестав відповідати на повідомлення.  Які емоції від цього? Ймовірно, ви починаєте переживати, що є недостатньо привабливими. Але відмова часто є просто випадком, коли потреби людей не відповідають одна одній.

Впевненість у собі допоможе усвідомити, що ви цілком гідні любові і не варто боятись її шукати.

Спробуйте зробити три кроки:

  • напишіть три абзаци того, чим найбільше пишаєтесь
  • перелічіть п’ять способів як можна практикувати свої особисті цінності
  • нагадуйте собі, що ви можете запропонувати партнеру

5. Вигадайте план “Б”

Якщо ви дуже чутливі до відмови і витрачаєте багато часу на занепокоєння, можете уявити собі кілька найгірших сценаріїв розвитку ситуації.

Таке негативне критичне мислення допоможе вигадати кілька запасних планів, як виправити подібну ситуацію. Або знайти контраргументи деяким з основних ваших страхів.

6. З’ясуйте, що насправді вас лякає

Вивчення того, що насправді стоїть за вашим страхом перед відмовою, допоможе розв’язати конкретну проблему.

Можливо, ви боїтесь почути “ні” від партнера, тому що не хочете почувати себе самотнім. Або турбуєтесь про відмову потенційних роботодавців, тому що не впевнені у своєму фінансовому стані. Усвідомлення цього може допомогти розставити правильні  пріоритети.

7. Погляньте в очі своєму страху

Звичайно, якщо ви не будете ризикувати, то і не отримаєте відмову. Але тоді, мабуть, і не досягнете своїх цілей. Прагнення до того, що ви хочете, дає вам шанс випробувати успіх.

Терапевт Брайан Джонс радить створити список кроків, які пов’язані з вашим страхом перед відмовою, і працювати над ними по черзі. Він пропонує проаналізувати проблему, яка викликає страх, та вирішувати її поступово.

8. Не критикуйте себе

Після відмови можна легко піддатись самокритиці. Ви можете повсякчас думати “я знав, що все зіпсую”, “я не достатньо підготувався”, “я говорив занадто багато” тощо. Такі міркування лише посилюють переконання, що відмова сталась через вашу провину. Позитивне мислення дозволить змінити погляд на ситуацію.

Коли ви заохочуєте та підтримуєте себе, тоді матимете більше шансів повірити у свій потенціал для досягнення власних цілей.

9. Не відмовляйтесь від підтримки

Важливо проводити час з людьми, які піклуються про вас. Вони можуть допомогти визначити вектори та цілі, до яких насправді прагнете. Хороша підтримка створює комфортну атмосферу, заохочує, а також допомагає менше боятися відмови.

10. Поговоріть із професіоналом

Наслідки відмови мають довготривалий ефект. Це може бути тривога, панічні атаки, стрес.

Можна побороти свої страхи перед “ні” самостійно, але іноді кориснішою є професійна допомога. Подумайте, може саме час звернутись до спеціаліста.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі