

Суспільство
Страшне слово “ні”: як побороти свій страх перед відмовою
Відмова — це завжди болісно і страшно. Відчувати себе відхиленим — неприємно, тому кожен може боятись, що це повториться знову. Страх перед “ні” часто впливає на самооцінку людини та може стримати на шляху досягнення цілей. На щастя, з цим можна попрацювати. Healthline дав кілька порад, як подолати свій страх перед відмовою.
1. Пам’ятайте, що це трапляється з усіма
Відмова — це поширений життєвий досвід, так само як і страх відторгнення, пояснює терапевт Браян Джонс.
Кожна людина хоча б раз у житті отримувала відмову у різних ситуаціях: друг ігнорує пропозицію провести разом час, кохана людина відмовляється йти на побачення, або вас не запросили на вечірку однокласники.
Відмова — це нормальна частина життя, з якою зустрічається кожен з нас. Пам’ятайте про це і тоді будете менше цього боятись.
2. Показуйте свої емоції
Приховування своїх емоцій лише допомагає зберегти біль, особливо якщо у вас є чутливість до відторгнення. А інші люди сприйматимуть це, як звичайну ситуацію.
Відмова може потягнути за собою збентеження та дискомфорт.
Ніхто не може сказати крім вас, як ви себе почуваєте. Перш ніж побороти негативні почуття, пов’язані з відмовою, важливо їх визнати. Якщо ви кажете собі, що вам байдуже на відмову, то це позбавляє вас можливості протидіяти цьому страху та керувати ним.
3. Шукайте позитивну сторону
Важко знайти щось позитивне у відмові, але це може стати поштовхом до самовідкриття і особистого росту.
Наприклад, ви влаштовуєтесь на роботу, проходите співбесіду, але посаду не отримуєте. Спочатку це може вас спустошити. Але, поглянувши на своє резюме, вирішите, що не завадило б набути деяких умінь. А через кілька місяців усвідомите, що нові знання відкрили для вас шлях до більш високооплачуваної посади.
Якщо вам відмовили, то спробуйте сказати собі: “Це допоможе мені отримати досвід, якого раніше я не мав”.
4. Нагадуйте собі про свою цінність
Відмова може лякати, якщо ви надаєте їй великого значення. Наприклад, у вас було кілька побачень з кимось і цей хтось перестав відповідати на повідомлення. Які емоції від цього? Ймовірно, ви починаєте переживати, що є недостатньо привабливими. Але відмова часто є просто випадком, коли потреби людей не відповідають одна одній.
Впевненість у собі допоможе усвідомити, що ви цілком гідні любові і не варто боятись її шукати.
Спробуйте зробити три кроки:
- напишіть три абзаци того, чим найбільше пишаєтесь
- перелічіть п’ять способів як можна практикувати свої особисті цінності
- нагадуйте собі, що ви можете запропонувати партнеру
5. Вигадайте план “Б”
Якщо ви дуже чутливі до відмови і витрачаєте багато часу на занепокоєння, можете уявити собі кілька найгірших сценаріїв розвитку ситуації.
Таке негативне критичне мислення допоможе вигадати кілька запасних планів, як виправити подібну ситуацію. Або знайти контраргументи деяким з основних ваших страхів.
6. З’ясуйте, що насправді вас лякає
Вивчення того, що насправді стоїть за вашим страхом перед відмовою, допоможе розв’язати конкретну проблему.
Можливо, ви боїтесь почути “ні” від партнера, тому що не хочете почувати себе самотнім. Або турбуєтесь про відмову потенційних роботодавців, тому що не впевнені у своєму фінансовому стані. Усвідомлення цього може допомогти розставити правильні пріоритети.
7. Погляньте в очі своєму страху
Звичайно, якщо ви не будете ризикувати, то і не отримаєте відмову. Але тоді, мабуть, і не досягнете своїх цілей. Прагнення до того, що ви хочете, дає вам шанс випробувати успіх.
Терапевт Брайан Джонс радить створити список кроків, які пов’язані з вашим страхом перед відмовою, і працювати над ними по черзі. Він пропонує проаналізувати проблему, яка викликає страх, та вирішувати її поступово.
8. Не критикуйте себе
Після відмови можна легко піддатись самокритиці. Ви можете повсякчас думати “я знав, що все зіпсую”, “я не достатньо підготувався”, “я говорив занадто багато” тощо. Такі міркування лише посилюють переконання, що відмова сталась через вашу провину. Позитивне мислення дозволить змінити погляд на ситуацію.
Коли ви заохочуєте та підтримуєте себе, тоді матимете більше шансів повірити у свій потенціал для досягнення власних цілей.
9. Не відмовляйтесь від підтримки
Важливо проводити час з людьми, які піклуються про вас. Вони можуть допомогти визначити вектори та цілі, до яких насправді прагнете. Хороша підтримка створює комфортну атмосферу, заохочує, а також допомагає менше боятися відмови.
10. Поговоріть із професіоналом
Наслідки відмови мають довготривалий ефект. Це може бути тривога, панічні атаки, стрес.
Можна побороти свої страхи перед “ні” самостійно, але іноді кориснішою є професійна допомога. Подумайте, може саме час звернутись до спеціаліста.
Суспільство

В Україні вперше виконали мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації. Операція тривала 13 годин.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Як виконували операцію
Українському військовому робили операцію у клінічній лікарні «Феофанія». Реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів провів складну трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap. У МОЗ зазначили, що це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, і її можуть виконати лише кілька фахівців в Україні.
Кожен етап втручання вимагає від лікарів високої точності. Додаткові ускладнення під час операції виникали через тяжкість отриманих травм. Найскладнішим етапом стало виконання мікросудинного анастомозу — з’єднання судин діаметром 1-3 міліметри, що забезпечують кровопостачання трансплантованого клаптя.
«Операція пройшла успішно. Протягом місяця військовий перебував під ретельним наглядом лікарів, щоб уникнути можливих ускладнень. Сьогодні його гомілка повністю загоїлась, кінцівку вдалося зберегти. Попереду наступний етап лікування для відновлення великогомілкової кістки»‚ — написали в МОЗ.
Читайте також: Військовий, якого визнали загиблим, зумів вижити попри тяжкі травми (ВІДЕО)

У відомстві розповіли, що військовий отримав тяжку мінно-вибухову травму, яка пошкодила значну частину м’яких тканин та кісток гомілки. Через масштабність ураження чоловікові неодноразово пропонували ампутації, та він відмовлявся. У «Феофанія» вирішили спробувати зберегти кінцівку та провели операцію.
Нагадаємо, що у «Дії» надсилатимуть медичні сповіщення: як це працюватиме.
Фото: сайт МОЗ
Суспільство

Представники Київської обласної державної адміністрації та графства Бакінгемшир, що у Великій Британії, підписали угоду про встановлення партнерських відносин.
Про це повідомив очільник т.в.о. голови Київської ОДА Микола Калашник.
Завдяки співпраці сторони співпрацюватимуть у таких сферах:
- освіта;
- охорона здоров’я;
- бізнес;
- інвестиції;
- відбудова.
Разом із цим у документі передбачили взаємодію сторін задля розвитку культури, туризму, чистої енергії та цифрових технологій.
Читайте також: «Укрзалізниця» проведе у Києві безплатну лекцію «Невідомий вокзал»


Микола Калашник зазначив, що завдяки співпраці Київська область отримає нові можливості для втілення важливих проєктів. Сторони створять робочу групу для координації спільних ініціатив, а також для взаємодії між підприємствами обох регіонів.
«Це партнерство — новий крок до відновлення та розвитку Київщини! Впевнений, що наша співпраця стане прикладом ефективного міжнародного партнерства та взаємної підтримки»‚ — написав очільник КОВА.
Нагадаємо, що Київська область співпрацюватиме з корейською компанією Hyundai XiteSolution.
Фото: фейсбук-сторінка Миколи Калашника
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва 21 березня 2025 року відбудеться лекція «Невідомий вокзал».
Про це повідомили в УЗ.
Лекцію вестиме письменник-краєзнавець та фахівець Центральної бібліотеки Солом’янки імені Григорія Сковороди Олександр Михайлик. Він розкаже про:
- будівництво залізниці в Києві;
- архітектора першого вокзалу Івана Фрідріха-Вишневського;
- етапи розвитку споруди та її фінальну деконструкцію.
Захід відбудеться у лекторії Iron Land Центрального залізничного вокзалу Києва. Лекцію розпочнуть 21 березня о 16:00, вона триватиме годину.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» продовжила маршрут потяга Київ – Івано-Франківськ.
Раніше ми повідомляли, що в Києві не зупинятимуть рух громадського транспорту під час повітряних тривог.
Фото обкладинки: сайт сервісу «Київ Цифровий»