Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Страшне слово “ні”: як побороти свій страх перед відмовою

Опубліковано

Відмова — це завжди болісно і страшно. Відчувати себе відхиленим — неприємно, тому кожен може боятись, що це повториться знову. Страх перед “ні” часто впливає на самооцінку людини та може стримати на шляху досягнення цілей. На щастя, з цим можна попрацювати. Healthline дав кілька порад, як подолати свій страх перед відмовою.

1. Пам’ятайте, що це трапляється з усіма

Відмова — це поширений життєвий досвід, так само як і страх відторгнення, пояснює терапевт Браян Джонс.

Кожна людина хоча б раз у житті отримувала відмову у різних ситуаціях: друг ігнорує пропозицію провести разом час, кохана людина відмовляється йти на побачення, або вас не запросили на вечірку однокласники.

Відмова — це нормальна частина життя, з якою зустрічається кожен з нас. Пам’ятайте про це і тоді будете менше цього боятись.

2. Показуйте свої емоції

Приховування своїх емоцій лише допомагає зберегти біль, особливо якщо у вас є чутливість до відторгнення. А інші люди сприйматимуть це, як звичайну ситуацію.

Відмова може потягнути за собою збентеження та дискомфорт.

Ніхто не може сказати крім вас, як ви себе почуваєте. Перш ніж побороти негативні почуття, пов’язані з відмовою, важливо їх визнати. Якщо ви кажете собі, що вам байдуже на відмову, то це позбавляє вас можливості протидіяти цьому страху та керувати ним.

3. Шукайте позитивну сторону

Важко знайти щось позитивне у відмові, але це може стати поштовхом до самовідкриття і особистого росту.

Наприклад, ви влаштовуєтесь на роботу, проходите співбесіду, але посаду не отримуєте. Спочатку це може вас спустошити. Але, поглянувши на своє резюме, вирішите, що не завадило б набути деяких умінь. А через кілька місяців усвідомите, що нові знання відкрили для вас шлях до більш високооплачуваної посади.

Якщо вам відмовили, то спробуйте сказати собі: “Це допоможе мені отримати досвід, якого раніше я не мав”. 

4. Нагадуйте собі про свою цінність

Відмова може лякати, якщо ви надаєте їй великого значення. Наприклад, у вас було кілька побачень з кимось і цей хтось перестав відповідати на повідомлення.  Які емоції від цього? Ймовірно, ви починаєте переживати, що є недостатньо привабливими. Але відмова часто є просто випадком, коли потреби людей не відповідають одна одній.

Впевненість у собі допоможе усвідомити, що ви цілком гідні любові і не варто боятись її шукати.

Спробуйте зробити три кроки:

  • напишіть три абзаци того, чим найбільше пишаєтесь
  • перелічіть п’ять способів як можна практикувати свої особисті цінності
  • нагадуйте собі, що ви можете запропонувати партнеру

5. Вигадайте план “Б”

Якщо ви дуже чутливі до відмови і витрачаєте багато часу на занепокоєння, можете уявити собі кілька найгірших сценаріїв розвитку ситуації.

Таке негативне критичне мислення допоможе вигадати кілька запасних планів, як виправити подібну ситуацію. Або знайти контраргументи деяким з основних ваших страхів.

6. З’ясуйте, що насправді вас лякає

Вивчення того, що насправді стоїть за вашим страхом перед відмовою, допоможе розв’язати конкретну проблему.

Можливо, ви боїтесь почути “ні” від партнера, тому що не хочете почувати себе самотнім. Або турбуєтесь про відмову потенційних роботодавців, тому що не впевнені у своєму фінансовому стані. Усвідомлення цього може допомогти розставити правильні  пріоритети.

7. Погляньте в очі своєму страху

Звичайно, якщо ви не будете ризикувати, то і не отримаєте відмову. Але тоді, мабуть, і не досягнете своїх цілей. Прагнення до того, що ви хочете, дає вам шанс випробувати успіх.

Терапевт Брайан Джонс радить створити список кроків, які пов’язані з вашим страхом перед відмовою, і працювати над ними по черзі. Він пропонує проаналізувати проблему, яка викликає страх, та вирішувати її поступово.

8. Не критикуйте себе

Після відмови можна легко піддатись самокритиці. Ви можете повсякчас думати “я знав, що все зіпсую”, “я не достатньо підготувався”, “я говорив занадто багато” тощо. Такі міркування лише посилюють переконання, що відмова сталась через вашу провину. Позитивне мислення дозволить змінити погляд на ситуацію.

Коли ви заохочуєте та підтримуєте себе, тоді матимете більше шансів повірити у свій потенціал для досягнення власних цілей.

9. Не відмовляйтесь від підтримки

Важливо проводити час з людьми, які піклуються про вас. Вони можуть допомогти визначити вектори та цілі, до яких насправді прагнете. Хороша підтримка створює комфортну атмосферу, заохочує, а також допомагає менше боятися відмови.

10. Поговоріть із професіоналом

Наслідки відмови мають довготривалий ефект. Це може бути тривога, панічні атаки, стрес.

Можна побороти свої страхи перед “ні” самостійно, але іноді кориснішою є професійна допомога. Подумайте, може саме час звернутись до спеціаліста.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі