Суспільство
Стендап-комік відбудував оселю жінці з Чернігівщини (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Окупанти вщент розбили її будинок, але допомога прийшла, звідки не чекала. Відбудувати оселю пані Ірині взявся відомий комік Василь Байдак.
Історію жінки розповідає ШоТам.
Росіяни зруйнували її дім у березні 2022, коли атакували Чернігівщину. Жінка мусила жити в підвалі, але й там окупанти їй не дали спокою. Оселилися в підвалі разом із нею ще й чекали на подяку, бо ж «визволителі».
Попри все, Ірина відмовлялася покидати рідне місто. А коли ЗСУ прогнали окупантів із Чернігівщини, до жінки прийшли на допомогу волонтери. Серед них пані Ірина впізнала Василя.
«Я дуже часто дивлюся “Лігу сміху”. І я дивлюся: схожий він. Я питаю: “Горобчику?” — “Так, дійсно!” Так ми з ним познайомились, розмовляли», — Ірина, власниця будинку.
До цього стендапер ніколи не будував хат. І своє життя пов’язував із концертною діяльністю та гумором. А коли почув історію Ірини, вирішив уперше спробувати себе в будівництві.
«По-перше, це весело упродовж цього. По-друге, людям це потрібно, і це прикольно. І, по третє, це ж цілий будинок буде!», — Василь Байдак, комік, волонтер.
Дивіться відео: Вінничанка відреставрувала хату прабабусі і створила музей
Жінка смачно годує його та інших волонтерів. Василь запросив Ірину на свій стендап-концерт. За рік завдяки Василю та компанії волонтерів у Ірини знову є своя оселя.
«Українці розуміють, що немає нічого непосильного. Якщо щось зробила людина, то інша людина це зможе зробити. Через це все стало супер. В цьому є така велика сила. Потрібно побудувати будинок? Що, потрібні професіонали, і тільки професіонали? Та ні», — Василь Байдак, комік, волонтер.
Її дім ще потребує утеплення та внутрішніх робіт, але волонтери працюють над цим. А пані Ірина у власній оселі чекає на Перемогу України.
«Я чекаю, коли закінчиться війна. А потім буде видно, як далі жити. Коли в нас буде Перемога, тоді й настане новий рік», — Ірина, власниця будинку.
Нагадаємо, у громаді на Миколаївщині стартував британський проєкт з відновлення пошкодженого майна.
Також ми розповідали, що на Київщині встановлюють 100 збірних будиночків для родин, які втратили житло.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ГО «Інститут розвитку суспільних інновацій» 29 березня презентували концепцію відновлення та розвитку Макарівської громади, що на Київщині.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації.
Концепцію розробили в межах проєкту «Стійка громада: післявоєнна концепція відновлення та розвитку Київщини».
Зазначається, що у ході роботи були проведені фокус-групи з жителями громади, інтерв’ювання працівників місцевого самоврядування, просторові дослідження архітекторами та спеціалістами з розвитку транспорту і аналітична робота експертів.
«Макарівська громада зазнала значних збитків. Пошкоджено 2 830 житлових будинків, зруйновані мости та естакади, більше частина закладів культури в громаді потребують ремонтних робіт», — зазначила координаторка проєкту Ольга Гвоздік.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
Концепція описує проблеми громади та містить рекомендації з розвитку, серед яких:
- Технології енергозбереження. Зокрема орієнтуватися на місцеві джерела енергії, максимально диверсифікувати джерела генерації, застосувати системи датчиків, smart-лічильників тощо.
- Компактність і багатофункціональність у плануванні майбутніх житлових кварталів. Створення багатофункціональних просторів, що поєднує різного роду активності (житло, робота, шопінг, відпочинок).
- Зелені зони. Облаштування зелених зон, парків, скверів, набережних тощо сучасними елементами благоустрою, з урахуванням принципів універсального дизайну.

- Популяризація туризму та розбудова відповідної інфраструктури. Навколо Макарова є давньоруське городище Х-ХІ століття, маєток фон Мекка, Змійові вали, церква ХІХ століття у Гавронщині, цілюще джерело поблизу Карашина, хасидський огель на могилі Іцхака Якова тощо.
- Транспорт. Деякі села не сполучені між собою, жителі мусять долати три кілометри до найближчої зупинки. Також громадський транспорт від багатьох сіл їздить рідше, ніж п’ять разів на день. Вулиці спроєктовані за застарілими радянськими нормами, на багатьох немає тротуарів. Зокрема, у Макарові відсутній міський громадський транспорт.

- Водопостачання та водовідведення. Наразі не всі господарства мають доступ до каналізації. Також будинки не мають централізованого теплопостачання й натомість опалюються індивідуальними котлами.
- Економіка. Експерти пропонують створити центри підтримки малого та середнього бізнесу, аби стимулювати появу нових робочих місць та пожвавити ділову активність.
Ознайомитись із повною презентацією можна за цим посиланням.
Нагадаємо, уряд Німеччини запустив проєкт «Платформа відновлення України», спрямований на відновлення інфраструктури та бізнесу в Україні.
Крім того, у Ворзелі на Київщині розпочались ремонтні роботи з відновлення будинків, що постраждали внаслідок воєнних дій.
Фото: скриншот з презентації
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Підрозділ ССО підірвав сховище мін окупантів поблизу Мар’їнки на Донецькому напрямку.
Про це повідомляють Сили Спеціальних Операцій.
Зазначається, що в ході ведення аеророзвідки місцевості неподілік Мар’їнки оператори Сил спеціальних операцій виявили скупчення мін.
«Завдяки точній роботі, “скидами” з дронів було знищено боєприпаси, які в подальшому противник планував використати на цьому напрямку», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, підрозділ ССО знищив російський комплекс «Зоопарк-2» на Донецькому напрямку.
Крім того, гвардійці підрозділу боротьби з БПЛА захопили та знищили 5 ворожих мавіків і 1 Фантом-4.
Фото: facebook.com/usofcom
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У львівській дитячій лікарні Святого Миколая вперше в Східній Європі прооперували однорічну дитину за допомогою робота Da Vinci.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Першого медобʼєднання Львова.
Зазначається, що у хлопчика була вроджена аномалія – надто малий отвір у сечоводі правої нирки.
Для того, щоб дитина легше перенесла хірургічне втручання та швидше відновився, лікарі вирішили оперувати її за допомогою робота Da Vinci. Ця сучасна роботизована система дає змогу проводити операції малоінвазивно – без великого розрізу, що є менш травматичним і з мінімальною крововтратою.
Хірург сидів за спеціальним пультом і керував «руками» робота, які оперували дитинку всього лише через кілька проколів. Зображення завдяки відеокамері транслювалося перед лікарями на великому екрані.

«Ярославчик добре переніс операцію. Останні аналізи показують: нирка вже почала працювати значно краще», – кажуть лікарі.
Хлопчику лише 1 рік і 4 місяці. Через вроджену ваду в нього погано відходила сеча та накопичувалася рідина, а нирка постійно через це запалювалася. Щоб усунути цю проблему, медики провели реімплантацію сечоводу: зробили новий отвір між сечоводом і сечовим міхуром, за яким сеча повноцінно відходитиме від нирки. Хлопчик добре переніс операцію — аналізи показали, що нирка вже працює значно краще.

Нагадаємо, у ніч на 29 березня в Одеській міській лікарні №10 вперше провели трансплантацію серця.
Також ми повідомляли, що у Львові на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру відкрили нову генетичну лабораторію.
Фото: facebook.com/1tmolviv