Суспільство
Старий замок на Хмельниччині отримає модернізовану підсвідку
Фортеця у Кам’янці-Подільському матиме нову яскраву підсвідку, що зробить старовинну будівлю ще привабливішою для туристів. Над модернізацією наявної підсвітки Старого замку вже працюють фахівці Вінницької компанії «Промавтоматика», повідомили у міськраді.
Навіщо змінюють?
Сам проєкт заплановано здати до початку туристичного сезону, а представити його візуалізацію кам’янчанам і гостям міста – 30 квітня.
“Місяць тому наявну підсвітку було передано на баланс музею. Вона вже відпрацювала свої ресурси і потребує модернізації”, – говорить директор історичного музею-заповідника Олександр Заремба.
Як він зазначив, змінити концепцію старої підсвітки вирішили не в один момент. 2016 року в Кам’янці перебувала польська делегація, яку очолили співробітники Національного інституту культурної спадщини. Вони зауважили, що комплекс Старого і Нового замку сам по собі є цінною пам’яткою. І головне завдання підсвітки – показати об’єкт у всій своїй красі. “За пів року ними було розроблено рекомендації, за якими ми сьогодні і працюємо”, – додав Олександр Заремба.
Читайте також: З висоти пташиного польоту показали замки на Закарпатті
Чим вона особлива
Модернізація замку передбачає відсутність кольорів, лише різні відтінки білого. Підсвічуватиметься також каньйон і вперше – південний бік замку. При цьому використовуватиметься зовсім інший, енергоефективний тип прожекторів. Результатом стане зменшення споживання електроенергії в чотири рази. Вартість проєкту – 300 тис. грн. Оплачує витрати музей.
Додамо, що «Промавтоматика» – це компанія, яка працює на ринку України вже 20 років, єдина має досвід у підсвічуванні таких масштабних об’єктів і представлена філіалами у Вінниці, Києві та Хмельницькому.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі