

Суспільство
🪂 Стартували українсько-американські військові навчання Rapid Trident 2020
На Львівщині в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулося офіційне відкриття українсько-американського командно-штабного навчання Rapid Trident 2020.
Про це повідомили у пресслужбі Міноборони України.
Військові маневри Rapid Trident 2020 відбуваються на виконання заходів річної національної програми Україна – НАТО та є продовженням імплементації комплексу заходів оборонної реформи в Україні.

Яка мета?
Навчання Rapid Trident спрямовані на вишкіл українських військовослужбовців різних спеціальностей за стандартами НАТО за допомогою іноземних інструкторів із:
- США,
- Канади,
- Великобританії,
- Литви,
- Польщі.
Читайте також: Про що треба пам’ятати підприємцю. Принципи роботи бізнесмена Василя Хмельницького
Хто братиме участь?
У військових маневрах візьмуть участь понад 4000 військовослужбовців із 9 країн світу. Окрім України та США, у навчанні братимуть участь представники:
- Великої Британії,
- Литви,
- Німеччини,
- Данії,
- Канади,
- Польщі,
- Румунії,
- командування НАТО,
- особовий склад LITPOLUKRBRIG – Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького.
Найбільші іноземні контингенти – від армії США. Вітчизняне угрупування, задіяне у міжнародному військовому навчанні, представлено військовослужбовцями однієї з мотопіхотних бригад оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗС України, військовослужбовцям ДШВ ЗС України, Сил Спеціальних операцій.

Крім того, силові структури України представлені зведеним підрозділом, до якого увійшли нацгвардійці, прикордонники, представники Національної поліції.
Завдання із протидії терористичним загрозам відпрацьовуватимуть представники СБУ та Управління держохорони. Із цивільних фахівців у навчанні братимуть участь представники Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Що відпрацьовуватимуть?
Навчання передбачає проведення командно-штабної та польової фаз. Керівний склад та офіцери штабу багатонаціональних підрозділів тренуватимуться у спільному плануванні та проведенні операцій.
Особовий склад підрозділів відпрацьовуватиме тактичні елементи, спрямовані на виконання завдань за призначенням з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам збройної агресії. Навчання триватимуть упродовж двох тижнів на різних ділянках Яворівського полігону.
Читайте також: Запускаєте стартап? Чотири простих запитання, відповіді на які допоможуть проєкту злетіти
Нагадаємо, усі військові склади забезпечили новими комплектами механізації.
Як ми повідомляли раніше, у 59 ОМПБр пройшли батальйонні тактичні навчання з бойовою стрільбою.
Усі фото: twitter.com/Armia_fm.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ