Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1466604828 8344 1466604828 8344

Економіка і бізнес

Стартувала монетизація субсидій: де і як отримати “живі” гроші

Опубліковано

З березня 2019 року Уряд розпочав виплату субсидій готівкою тим громадянам, яким субсидію призначено у 2018 році. Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики.

Першими “живі” кошти для оплати комунальних рахунків за лютий отримають пенсіонери, які отримують пенсію 4 березня.

Комунальні рахунки за лютий 2019 року субсидіантам надійдуть без відображення субсидії. Її у березні видадуть грошима  тим, кому допомогу призначено з 2018 року. Ними субсидіант має самостійно розрахуватися за лютневі комунальні платежі.

Читайте також: Парламент ухвалив закон про трансплантацію органів: що зміниться

Із березня таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. Субсидіанти отримуватимуть всю суму допомоги на руки і мають самостійно розрахуватися за спожитий у лютому газ, електроенергію, воду та тепло. Монетизована субсидія, яка залишиться після оплати комуналки, може бути використана на власний розсуд домогосподарства.

Є громадяни, яким субсидія надійде разом з пенсією у 20 числах березня – у їхній пенсійний день. У переважній більшості це працюючі пенсіонери. Виникає запитання – як встигнути оплатити комунальні платежі за лютий і чи не відмінять субсидію якщо оплата відбудеться після 25 числа?

Субсидію не відмінять! Допомога готівкою наступного місяця так само прийде у день виплати пенсії. Головне, щоб заборгованості не було станом на травень 2019 – тоді, коли відбувається перепризначення субсидій на новий рік.

Де можна отримати гроші?

Тим, у кого є пенсійна картка, субсидія буде зарахована туди. Тим, у кого немає, додому принесе листоноша. Усі НЕ пенсіонери зможуть отримати свою монетизовану субсидію з 12 березня у будь-якому відділені Ощадбанку.

Усі одержувачі житлових субсидій, які НЕ є пенсіонерами та користуються допомогою з 2018 року, з 12 березня зможуть забрати свою монетизовану субсидію у будь-якому відділені Ощадбанку. Потрібен лише паспорт та ідентифікаціний код. Немає жодної прив’язки до місця реєстрації громадянина, якому призначено державну допомогу для оплати комунальних платежів.

Читайте також: Пенсії українців зростуть: коли і наскільки

З 12 березня монетизована субсидія чекатиме в Ощадбанку усіх тих, хто не є пенсіонером. У березні субсидія прийде грошовим переказом “Швидка копійка”, у квітні вже на картку, яку банк одразу видасть під час березневого візиту в Ощадбанк.

Для зручності субсидіантам, які не є пенсіонерами, запропоновано перед відвідуванням банку ПРОЙТИ РЕЄСТРАЦІЮ на офіційному сайті https://www.oschadbank.ua/ua/sb або в Контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України). Це дасть субсидіанту змогу самостійно обрати найближче відділення, зручний час та дату для отримання субсидії без черг.

У Мінсоцполітики наголошують, що кожен субсідіант отримає індивідуально певну суму. В середньому це 1681 гривня. Загалом субсидії становлять від 0 до 24 тисяч гривень.

Що станеться з платежами за комуналку?

Після того, як населенню почнуть виплачувати адресні субсидії, у їхніх рахунках за комунальні послуги будуть зазначатися суми, рекомендовані до оплати в повному обсязі. Тобто, без урахування компенсації.

За задумом влади, отримувачі субсидій мають сплатити самостійно і своєчасно вказані рахунки, використовуючи отримані від держави кошти.  

Читайте також: В Україні запустять систему госпіталів для ветеранів

Як уже зазначалося, якщо у людини після оплати комуналки щось залишиться на рахунку (кошти від економного споживання газу, світла і ін.), вона зможе витратити їх на свій розсуд.

При цьому важливо: всю компенсацію на оплату ЖКП витратити на інші цілі не вийде.

“Оплата комунальних платежів після 20 березня не буде впливати на субсидію в наступному місяці. Але, якщо станом на травень 2019 року домогосподарство буде мати прострочену більше місяця заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидія на новий період 2019-2020 рр. призначатися не буде”, – попередили в Мінсоцполітики.

Чому лише “Ощадбанк”?

Він є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.

Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий досвід щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк. Жодної комісії від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.

Чого чекати влітку?

В Україні щорічно в травні відбувається процес перепризначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Тому всім субсидіантам потрібно обов’язково подати заяву та декларацію про доходи до управління соціального захисту населення для призначення виплат на новий рік.

Відповідно до закінчення процесу перепризначення субсидій нарахування відповідної компенсації проводиться не буде.

На автоматичне перепризначення субсидій можуть розраховувати тільки ті, хто звернувся за субсидією вперше в 2019 році.


Коментарі

Економіка і бізнес

На Київщині ветеран відкрив екологічну майстерню з унікальними деревʼяними іграшками

Опубліковано

На Київщині з’явився новий ветеранський бізнес — екологічна майстерня «Funny owls», заснована колишнім військовим Андрієм Смиком.

Про це повідомили в Ірпінській міськраді.

Про ветерана

Андрій — професійний снайпер, який із 2014 року брав участь у бойових діях, захищав Київщину, Харківщину та Донеччину. Через отримані поранення у 2023 році він повернувся до рідного Ірпеня й вирішив започаткувати власну справу.

Про майстерню

Майстерню «Funny owls» Андрій заснував улітку 2024 року. Разом із командою вони виготовляють екологічні товари: дитячі іграшки, кухонне приладдя, підставки під телефони, підсвічники, пазли та навіть речі на замовлення.

Читати також: Як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО)

«Це не просто бізнес, а спосіб підтримати інших військових і показати, що життя після війни триває», — говорить Андрій.

Для військових і їхніх родин у майстерні діє знижка 30% на всі товари.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: «Funny owls».

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Кияни можуть перевірити витрати тепла свого будинку: як це зробити

Опубліковано

Онлайн-сервіс TEPLO.ORG.UA, створений Київтеплоенерго, допомагає жителям багатоповерхівок проаналізувати витрати енергії та споживання тепла у своєму будинку. Система охоплює дані про 9,4 тисячі будинків столиці.

Про це повідомляють на сайті сервісу.

Що показує сервіс?

Достатньо ввести адресу будинку, і ви побачите:

  • обсяги тепла, яке споживає будинок в опалювальний сезон;
  • структуру споживання;
  • встановлені прилади обліку;
  • опалювальні площі;
  • джерело, що постачає тепло до будинку.

Читати також: Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Що робити, якщо ваш будинок споживає забагато?

Сервіс дозволяє порівняти витрати тепла із аналогічними будинками. Якщо показники вищі за середні, мешканці можуть використати технічні рішення, сучасні технології або обладнання для зменшення витрат.

На сайті також доступна інформація про програми енергоефективності та умови участі у них.

Скористатися ним можна тут.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Олег Осадчий.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО)

Опубліковано

Киянка Антоніна Борисюк 15 років працювала другою режисеркою, але мріяла про власний бізнес. У 2021 році вона відкрила власну кіностудію, де вже зняли рекламу для Disney і фотографують для Київстару та Нової пошти. Історію Антоніни ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Шлях до успіху

Антоніна Борисюк з дитинства мріяла про режисуру — в школі організовувала свята й концерти. Потім вона навчалася кіномистецтва в університеті та загорілася підприємництвом. У 20 років відкрила маленький неприбутковий магазин, тому він швидко закрився. Згодом вона спробувала започаткувати онлайн-магазин одягу, але і цього разу не вийшло.

«Це був дуже дорогий урок, але саме він дав мені навичку прораховувати фінансові ризики та найгірші сценарії, а для ведення бізнесу це важливо», — ділиться Антоніна Борисюк.

На тлі спроб бізнесу кар’єра йшла вгору, і з помічниці режисера дівчина стала другою режисеркою. Працювала з режисерами з усіх куточків світу, але хотіла розвиватися в Україні.

Читайте також: Як Іванка Білоус врятувала реліквійні сорти квасолі та насіння під час війни (ВІДЕО)

Розвиток своєї справи в кіно та рекламі

«У моєму творчому доробку понад 700 рекламних роликів, 100 з яких було знято для міжнародного ринку, і 30 серіалів і три повнометражні фільми, серед яких один за участі Жана Рено. За час роботи в кіноіндустрії я отримала безцінний досвід і познайомилася з великою кількістю українських та іноземних фахівців кіноіндустрії», — сказала режисерка.

З досвідом Антоніна зрозуміла — в Україні майже нема інфраструктури кіно та реклами. Аби зняти рекламний ролик, більшість декорацій вона будувала з нуля. Так і народилася ідея поєднати кіно та бізнес і відкрити інтер’єрну кіностудію. Від задуму до реалізації минуло аж три роки: Тоня збирала кошти та відточувала концепцію. Дизайн робила разом із чоловіком. А в листопаді 2021 року дівчина відкрила першу залу кіностудії.

Серед клієнтів студії були такі компанії як Нова Пошта та McDonald’s, а також Міністерство оборони України.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як дівчина розвивала свій бізнес після 24 лютого 2022 року, і як подалася на проєкт для жінок «Відважна 2» та отримала 500 000 гривень, дивіться на ютуб-каналі ШоТам.

Нагадаємо, що підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...