Звяжіться з нами

Технології

Стартап зі Львова залучив у клієнти Starbucks та Nestle: як йому це вдалося

08.08.2019

Стартап Newoldstamp працює над кастомізованими (налаштованими під окрему аудиторію) імейл-підписами з 2015 року. Команда жодного разу не брала інвестицій, виросла з двох до 12 людей, а серед її клієнтів такі бренди, як Lyft, FedEx, Vodafone, Starbucks, Nvidia, Nestle і Coca-Cola. Історію львівського стартапа розповідає AIN.UA. 

Як розповів співзасновник та CEO Newoldstamp Володимир Заставний, він за освітою — маркетолог, і перша його робота була менеджером з маркетингу (пізніше доріс до директора). Володимир був учасником молодіжної організації AIESEC: там всім пропонували робити собі брендовані імейл-підписи двома мовами. Ідея йому сподобалась і він спробував втілити її на робочому місці: створити такі підписи усім 25 топ-менеджерам компанії.

Читайте також: Український стартап отримав 150 тисяч доларів інвестицій

Але це виявилось непросто: «Спочатку треба було зробити дизайн, потім — затвердити його у директора, потім узгодити з нашими технарями, як це реалізувати. Врешті-решт мені довелося самому ходити і створювати його на кожному комп’ютері», — розказує співзасновник стартапу.

Тоді він зрозумів, що з одного боку такі підписи можуть бути реально корисні компанії в плані просування бренду та залучення нових клієнтів. З іншого — що мало хто зі співробітників зацікавлений займатись цим самотужки. Так і виникла ідея робити власний сервіс підписів для корпоративної пошти, які можна налаштовувати.

Як розвивався проєкт?

Володимир довго розмірковував над проектом, його зупиняло те, що як «не технар» він не може сам його реалізувати. Через півроку знайшов знайомого, який допоміг зробити найпершу версію продукту: дуже простенький сервіс, де можна було створювати нескладні підписи з мінімальними функціями. Тоді в ньому було всього чотири шаблони для підписів, не можна було міняти картинку, кольори, банери. Але його вже було достатньо, щоби перевірити, чи це спрацює.

На початку 2015 року команда запустила сайт, зробила мінімальну SEO-оптимізацію. На той момент Володимир уже пішов з роботи, щоби займатись проектом повноцінно. Знайшов для проекта програміста, який міг би допомагати на парт-таймі, дівчину-студентку, яка займалася маркетингом.

Через півроку сайт уже отримував близько 500 людей в день і з них біля 100 людей створювали собі безкоштовні підписи. За перший рік вдалося вирости до 1000-1500 відвідувачів в день, які створювали біля 200 підписів. Сервіс просувався, в тому числі, завдяки вірусності: у кожен безкоштовний підпис додавали банер із лінком на сервіс. В той же час стартап почав отримувати перші заявки від компаній на корпоративну версію сервісу: щоби можна було створювати подібні підписи централізовано і налаштовувати їх.

І наступні півроку команда займалася розробкою платної версії, де можна створювати акаунти для компаній, в них — налаштовувати брендовані підписи для співробітників. Наприклад, директор компанії міг сам зареєструватись, створити 5-10 підписів та направити своїм підлеглим поштою, і вся ця процедура займала кілька хвилин.

Без інвестицій, за власні гроші

Стартап розвивався без інвестицій, за власні гроші, інвестиції друзів та родини, які вдалося назбирати. Тому що команда дуже сподівалась на запуск платної версії, адже заявок від бізнесу було досить багато.

«Я плекав надію, що коли ми запустимо платну версію, вони всі скажуть: ура, ми дочекалися, і буквально з першого дня прийдуть і дадуть нам гори грошей. Але в день, коли ми запустили платну версію, в нас хоч і були продажі, але зовсім не такі, як я очікував», — згадує Володимир.

Читайте також: Стартап MyCredit залучив $3 000 000 інвестицій

Частина клієнтів не дочекалася запуску і зробила собі підписи власноруч, частина пішла до конкурентів. Платну версію запустили під кінець 2015 року, за словами співзасновника, це стало своєрідним випробуванням для команди: очікували від неї золоті гори, але цього не сталося. В той же час, кількість безкоштовних користувачів і трафік на сайт росли. На момент запуску платної версії на сайт ходили вже під 2000 користувачів, які створювали собі по 400-500 підписів в день (зараз відвідуваність виросла до 8000 в день).

Де шукають клієнтів?

Основним каналом для продукту лишається пошукова оптимізація та контент-маркетинг: клієнти знаходять сервіс через Google, через відгуки, через інші сайти, які пишуть про поради для маркетологів. Наприклад, у 2016 році американський Forbes включив сервіс до переліку рекомендованих, і після публікації про нього написали інші медіа. Заробітки з проекту на той час уже дозволяли найняти сейлза і саппорт. Приклади відгуків про сервіс можна подивитись тут і тут.

За словами Володимира, саме так сервісом і починали користуватися клієнти з великих компаній на кшталт Lyft або Nestle: коли людина, що відповідає за маркетинг, починає шукати централізоване рішення для підписів, вона знаходить сайти з рекомендаціями, робить заявку на демо продукту, а далі вже все залежить від внутрішніх потреб та бюрократії у компанії. Наприклад, у Lyft зараз — біля 4000 підписів у корпоративному акаунті, але стартапу довелось працювати над угодою і погоджуванням проєкту з жовтня 2018 по травень 2019 року.

За його словами, до стартапу звертались і кілька українських компаній, наприклад, банки, але вони досі використовують дуже застарілі імейл-клієнти, ті, що в США використовували ще у 80-90-х роках, тож не вдалося запропонувати їм своє рішення.

На чому заробляють?

Стартап працює за моделлю підписки. Продає підписки на пакети від 25 до 100 підписів (від 36 до 99 в місяць). Для освітніх установ та громадських організацій пропонують знижки. Планують спеціальний пакет для стартапів.

Про прибутковість поки що не говорять, але заробітки дозволяють розвиватися далі. За словами співзасновника, вартість отримання ліда в середньому — вдвічі нижча за те, скільки він приносить компанії. Всі кошти вкладають у розвиток продукту.

За весь час у сервісі створено 9854 оплачених акаунта (один акаунт використовується для керування багатьма підписами), щодня за його допомогою створюють 500 підписів, в місяць кількість реєстрацій на платний продукт сягає 2800.

Участь в акселераторі

Від початку стартап намагався розвиватись лише за ті гроші, які принесуть клієнти. Але зараз для масштабування команді потрібні інвестиції. Саме тому команда подалась на участь у 500 startups.

Від початку, як розказує співзасновник, хотіли йти у якийсь галузевий акселератор, топ-3 акселераторів США навіть не розглядали. Але так сталось, що представники 500 startups приїхали до Львова, поспілкувались із командою і їм сподобався проект. Newoldstamp відібрали з-поміж 2000 претендентів. Звістку про те, що стартап пройшов у програму, команда отримала за кілька тижнів до старту: за цей час потрібно було встигнути налагодити віддалену роботу, оформити візи і квитки.

За словами Володимира, участь у акселераторі допоможе стартапу знайти інвесторів та зрозуміти, як рости далі. 

«Як рости і збільшити базу клієнтів — наш основний челендж наразі. Інвестиції допоможуть найняти спеціалістів і провести рекламні кампанії. Американські акселератори заточені під то, щоби підівчити стартапи і звести з інвесторами. Саме тут можуть навчити, як збільшити SaaS-рішення не вдвічі, а вдесятеро за рік. Ми хочемо виходити на більш глобальний ринок», — говорить він.

Технології

На Вінниччині будують дві сонячні станції потужністю 39 МВт

У селі Павлівка, що в Калинівському районі Вінницької області, приступили до будівництва двох сонячних електростанцій “Павлівка 1” і “Павлівка 2” загальною потужністю 39 МВт. Про це інформують “Электровести”.

“Будівництво сонячної електростанції економічно вигідне для суспільства: додаткові надходження в бюджет, створення нових робочих місць, збереження природи. Щорічно в бюджет Павлівки буде надходити 2,7 млн гривень від оренди землі – за рахунок цих коштів в селі побудують ще один корпус дитячого садка”, – розповів сільський голова Павлівки Віктор Кособудській.

Читайте також: Пенсіонер з черкаського села заробляє 180 000 грн на сонячній енергії

Очікується, що понад 100 тисяч панелей забезпечать електроенергією 23 тисячі домогосподарств і зменшать шкідливі викиди вуглецю в атмосферу на 41 тисячу тонн на рік.

Сонячні електростанції “Павлівка 1” і “Павлівка 2” планують здати в експлуатацію вже в грудні цього року.

Нагадаємо, що у Вінниці висадять 1000 дерев на прибудинкових територіях.

Читати далі

Технології

Стало відомо, коли в Україні можуть покрити дороги інтернетом

Міжнародні траси потрібно буде забезпечити 4G-зв’язком за 30 місяців, тобто приблизно до осені 2022 року, повідомив у коментарі LIGA.net глава Національної комісії з питань зв’язку та інформатизації Олександр Животовський.

Це стосується не тільки міжнародних доріг, а й національних. За інформацією Животовського, уряд висуне таку вимогу в нових ліцензіях операторам мобільного зв’язку: забезпечити 4G національні траси за 48 місяців (у 2025 році).

Читайте також: Стало відомо, коли 4G буде на всіх станціях метро в Києві

Нагадаємо, що в березні 2020 років чотири мобільних оператори – Київстар, Vodafone Ukraine, lifecell, Інтертелеком – повинні отримати нові 4G-ліцензії, які зобов’яжуть їх покрити 90% населення України.

Читати далі

Технології

Українець друкує на 3D-принтері електромотоцикли

Володимир Ровінський з Умані власноруч збирає електровелосипеди та електромотоцикли. Деталі друкує на 3D-принтері, передає ecotown.com.ua з посиланням на  vechirka.net.

«Робити деталі для прототипів на 3-Д принтері довго й дорого, – ділиться досвідом уманчанин. – Бувало, що 24 години чекав, поки віддрукую необхідну деталь, а приміром, собівартість заднього ліхтаря сягнула близько 300-400 доларів», – розповідає 34-річний інженер-електронник.

Друкує для себе

Поки що Володимир Ровінський збирає електротранспорт виключно для себе.

«Було цікаво розробити річ, в якої обидва колеса матимуть привід, – пояснює він. – На своєму велосипеді я взимку проїжджав по 25-сантиметровому снігу».

За його словами, в Україні люди поки що не готові купувати власноруч зібраний електротранспорт, адже це коштує дорого, а дороги не пристосовані.

Читайте також: “Це Тесла серед електробайків!” Як Delfast збереже вам 2000$ на бензині?

Яка ціна

«За мій електровелосипед, приміром, треба викласти близько 5 тисяч доларів, а мотоцикл на електротязі обійдеться у 10-12 тисяч доларів», – каже Володимир Ровінський.

Окрім захоплення електротранспортом, Володимир Ровінський має ще одне: він розробив оборонний комплекс для помешкань та офісів – в разі вторгнення в будівлю система автоматично вмикатиме ряд певних пристроїв: зловмисника засліплюватиме потужний світловий спалах, дезорієнтуватиме густий пар, який повністю заповнюватиме приміщення, та гучна сирена. Найближчим часом уманчанин планує представити оборонний комплекс на Всеукраїнському IT-форумі.

Читати далі

Технології

В Україні будуватимуть космодром

В Україні збираються будувати космодром. Про це повідомив глава компанії Space Logistics Дмитро Легеза виданню ЛІГА.net.

Стартова ціна такого проєкту починається від $50 млн

“Основне завдання, яке ми перед собою поставили – побудувати космодром на території України. Для цього ми протягом перших трьох-чотирьох місяців ходили по різних організаціях, заводам, щоб офіційно зробити аналіз можливості такого будівництва”, – сказав він.

Читайте також: Українську компанію Firefly обрали для спецмісії на орбіту

Очільник Space Logistics також зазначив, що зараз компанія працює над загальним питанням можливості побудови космодрому:

“Коли я тільки почав задавати ці питання досвідченим людям, то очікував, що мене піднімуть на сміх. Але всі сприймали серйозно. Виявилося, питання ніхто не вивчав – просто не було потреби”, – говорить Легеза.

Де будуватимуть?

Також в Space Logistics розповіли про пошук “оптимальної локації” для побудови космодрому: нею обрали Херсонську область.

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила закон про здійснення космічної діяльності для приватних підприємців. Раніше космічною діяльністю мало право займатися лише Державне космічне агентство України.

Читати далі

Технології

Львів запустив нові електронні послуги

На Геопорталі Львова з’явилися нові функції. Про це повідомили у міській раді.

Зокрема, на сайті з’явився новий тематичний розділ «Освіта», що об’єднує інформаційні карти про різноманітні заклади освіти, результати ЗНО по львівських школах за 2016−2018 рр, а також території охоплення шкіл щодо прийому дітей у перший клас. Переглянути інформаційні карти у розділі «Освіта» можна за посиланням https://map.city-adm.lviv.ua/map/study.

Що можна знайти

Наприклад, увімкнувши кілька шарів карти одночасно, можна переглянути інформацію про заклади дошкільної, шкільної, позашкільної, професійної та вищої освіти, а також спортивні школи. Загалом — це понад 300 об’єктів. По кожному із цих об’єктів можна переглянути детальнішу інформацію про нього — назва, адреса, контакти.

Також, за допомогою інформаційних шарів ЗНО 2016−2018 можна порівнювати результати зовнішнього незалежного оцінювання учнів львівських шкіл протягом останніх 3 років та аналізувати які змінювались середні бали ЗНО учнів у цих школах (як загальні, так і по основних предметах).

Як першочергово потрапити в садочок

Новою інформацією на порталі є можливість визначення школи за адресою проживання дитини. Згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради, за кожною школою закріплена певна територія міста, з якої школа зараховує дітей у перший клас першочергово. За допомогою фільтрів, можна обрати ту вулицю, інформація по якій є цікавою. Згодом, клікнувши на конкретному будинку у правій частині екрану з’явиться інформаційна панель, де буде вказано, до якої школи належить цей будинок (а також адреса розташування школи). Також інформацію на цій карті можна фільтрувати за допомогою назви школи, аби аналізувати які саме будинки належать до її території охоплення.Нагадуємо, що інформацію про заклади освіти також можна шукати за допомогою функціоналу чатботу City Helper Bot у Telegram (https://t.me/lviv_city_helper_bot) та Facebook Messenger (https://m.me/LvivCityHelper) (розділ меню «Освіта») та на Порталі відкритих даних Львова (https://opendata.city-adm.lviv.ua/).

Читати далі

Технології

Україна з Туреччиною запускають виробництво бойових безпілотників

Приватна турецька компанія Baykar Makina та Україна підписали контракт про створення спільного підприємства, яке будуватиме бойові безпілотники

Про це в ефірі Радіо НВ повідомив генеральний директор державного концерну “Укроборонпром” Айварас Абромавичус, передає Еспресо.TV.

“Перше спільне підприємство з іноземцями ми підписали лише місяць тому. Це з найпотужнішим, дуже сучасним турецьким приватним виробником бойових безпілотників. Я якраз був на заводі півтора тижні тому. Ми створюємо спільне підприємство – наші двигуни, їхнє все інше – і станемо ексклюзивним постачальником таких бойових дронів”, – пояснив він.

За його словами, вага безпілотників сягатиме тонни. Апарати виконуватимуть функції високоточної зброї.

Читати далі
Суспільство8 години тому

На Київщині відкрили пам’ятник Кузьмі Скрябіну (ФОТО)

Суспільство8 години тому

Частина унікальної солеварні в Дрогобичі стала пам’ятником археології

Суспільство8 години тому

У Тернополі відкрили оновлений фонтан майже за мільйон гривень (ФОТО)

Суспільство8 години тому

Після 8 років перерви в Україну повертається скандинавська авіакомпанія

Суспільство9 години тому

Шкільне підприємство: як його створити і чи законно це?

Суспільство9 години тому

Реабілітаційний центр для ветеранів війни відкрили у Луцьку

Суспільство9 години тому

Україна піднялась на 10 сходинок у рейтингу туристичної конкурентоспроможності

NewСхід9 години тому

На Донеччині з’явилася нова об’єднана громада

Суспільство10 години тому

Українки організували перший у світі шоурум екологічних та етичних брендів

Суспільство10 години тому

Лікарня у Львові отримала надсучасні інкубатори для виходжування немовлят

Суспільство10 години тому

Український університет випустив серію економічних мультиків

Суспільство11 години тому

На Тернопіллі збудують біокотельну на “алюмінієвих” деревах

Суспільство11 години тому

Стабілізувати фінансовий сектор: USAID запрошує долучитися до конкурсу грантів

Суспільство11 години тому

У київському парку “Відрадний” облаштують парк розваг для дітей

Суспільство12 години тому

Лоукостер Ryanair відкриє 18 нових маршрутів з України

Суспільство12 години тому

На окружній дорозі Харкова збудують надземний перехід з ліфтом

Суспільство12 години тому

На Херсонщині заснували перший в Україні банк сиру

NewСхід13 години тому

Коли завершать ремонт Сватівського мосту на Луганщині

Технології13 години тому

На Вінниччині будують дві сонячні станції потужністю 39 МВт

Технології13 години тому

Стало відомо, коли в Україні можуть покрити дороги інтернетом

Суспільство14 години тому

До сумського музею повернувся унікальний експонат XVII століття

Суспільство14 години тому

У Маріуполі заявки про комунальні аварії тепер приймає сіті-бот

Суспільство14 години тому

20 українських вишів у списку кращих університетів Східної Європи

Технології15 години тому

Українець друкує на 3D-принтері електромотоцикли

Суспільство15 години тому

Бізнес у 15: як на Донбасі учні відкривають власні підприємства

Суспільство15 години тому

У Чорнобилі з’явився гігантський мурал

Суспільство15 години тому

В українських McDonaldʼs з’явився легендарний Сичуаньский соус із “Ріка та Морті”

Технології16 години тому

В Україні будуватимуть космодром

Суспільство16 години тому

На Одещині для військових звели новітні казарми: які вони

Суспільство16 години тому

Українська компанія виборола 100 тис. грн за розробку біопакування

Суспільство17 години тому

Укрзалізниця показала всі секрети вагону у флешмобі Tetris Сhallenge

Суспільство17 години тому

Які сайти та додатки найпопулярніші серед українців у вересні: рейтинг

Суспільство17 години тому

З України відкриють авіарейси до Скандинавії

Економіка18 години тому

Україна на другому місці в Європі за запасами газу (ІНФОГРАФІКА)

Суспільство18 години тому

Коли будуватимуть метро на Троєщину – відповідь мерії

Суспільство19 години тому

У Харкові відкрили монумент захисникам України

Суспільство19 години тому

Археологи виявили унікальні підземні галереї на Хмельниччині

Суспільство20 години тому

Українська авіакомпанія збільшила свій флот

Суспільство1 день тому

“У провінційному містечку для дітей немає розваг”. Як переселенка змінює це у Кремінній

Суспільство1 день тому

На українському кордоні з Білоруссю встановили чотириметровий Тризуб

Суспільство1 день тому

Перед львівським вокзалом облаштують підземний паркінг

Суспільство1 день тому

У Миколаєві перший будинок отримав сертифікат енергоефективності

Суспільство1 день тому

На Київщині відкрили рух для транспорту на двох шляхопроводах через залізницю

Суспільство1 день тому

Українська компанія презентувала оновлену лінійку взуття для військових

Суспільство1 день тому

Українська фотографиня отримала міжнародну премію

Суспільство2 дні тому

Американці допоможуть розвивати сільський туризм в Україні

NewСхід2 дні тому

Три виші-переселенці Донбасу отримають 62 млн гривень

Технології2 дні тому

Львів запустив нові електронні послуги

Суспільство2 дні тому

У Харкові з’явиться нова станція метро

Суспільство2 дні тому

В Україні створять електронний держреєстр ветеранів АТО/ООС

Суспільство2 дні тому

ВВС змінює написання української столиці

Технології2 дні тому

Україна з Туреччиною запускають виробництво бойових безпілотників

Суспільство2 дні тому

У Черкасах відкрили школу комп’ютерної грамотності для літніх людей

Технології2 дні тому

В Одесі презентували нові трамваї українського виробництва

Суспільство2 дні тому

У Києві сьогодні встановлять прогін нового мосту на Шулявці

Суспільство2 дні тому

Скульптуру біля метро “Почайна” внесли до реєстру рекордів України

Суспільство2 дні тому

Притулок для речей: як старий гардероб зробить вас благодійником

Технології2 дні тому

Huawei розвиватиме “розумні” енергомережі в Україні

Суспільство2 дні тому

Підрозділ ЗСУ вперше отримав берети нового зразка

Технології2 дні тому

В Україні створили проєкт електромобіля із запасом ходу 500 км

Суспільство2 дні тому

Утеплюємось по-українськи: 7 брендів осіннього одягу

Суспільство2 дні тому

Пенсіонер з черкаського села заробляє 180 000 грн на сонячній енергії

Суспільство2 дні тому

Українські акторки опинилися на “Площі зірок”

Суспільство3 дні тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Технології3 дні тому

У Києві запустилася служба доставки їжі Menu.ua: сервіс доступний по всьому місту

Суспільство3 дні тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

NewСхід3 дні тому

Допомогу від Червоного Хреста за півроку отримали 80 тисяч жителів Донеччини

Суспільство3 дні тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Економіка3 дні тому

В Україні пропонують звільнити від податків на зарплату молодь до 27 років

Суспільство3 дні тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство2 дні тому

Пенсіонер з черкаського села заробляє 180 000 грн на сонячній енергії

Суспільство3 дні тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Суспільство3 дні тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

Суспільство3 дні тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Суспільство3 дні тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство3 тижні тому

100 000 грн на гектарі тютюну може заробити кожен

Суспільство3 тижні тому

Росіянин став на коліна перед матерями загиблих українських захисників

Суспільство3 тижні тому

Київський патрульний врятував життя чоловікові

Економіка3 тижні тому

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Економіка4 тижні тому

Чому дерев’яна головоломка може стати візитівкою України

Суспільство4 тижні тому

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Економіка4 тижні тому

Дівчина збудувала бізнес на якісних українських книжках

NewСхід4 тижні тому

На Донбасі чиновник сам возить дітей до школи власною автівкою

Суспільство4 тижні тому

Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір

NewСхід1 місяць тому

Як учителька з Донеччини створює етнічні українські прикраси

Суспільство1 місяць тому

Блогер влаштував полювання на привидів у старовинному українському замку (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

У пошуках Чугайстра: що приховують карпатські ліси? (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Блогер роздає гроші за знання про Україну у Чатрулетці (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Блогер дослідив найбільше підземне озеро в Україні (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Сільський туризм в Україні: як вижити у 19 столітті? (ВІДЕО)

Економіка1 місяць тому

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії

NewСхід1 місяць тому

Як у Сєвєродонецьку змалку вчать переробляти пластик

Суспільство1 місяць тому

Українець став найкращим курсантом Королівської академії в Британії

Економіка1 місяць тому

Успішний кооператив: як на Черкащині АТОвець розвиває сільське господарство

NewСхід1 місяць тому

Яскравий Донбас: як художник із Сєвєродонецька прикрашає муралами регіон

Технології1 місяць тому

Українці розробили інноваційний вітрогенератор: він абсолютно безшумний

Суспільство1 місяць тому

Як працює перша в Україні хімікиня-рятувальниця

Суспільство1 місяць тому

Як на смітті заробити до 600 тисяч гривень на рік

NewСхід1 місяць тому

Донеччанка в Черкасах навчає жінок постояти за себе

NewСхід1 місяць тому

Як шеф-кухар з Донецька привчає Одесу до старовинної грузинської кухні

Суспільство1 місяць тому

Трансформатор медицини: як одна людина може зупинити корупцію

NewСхід1 місяць тому

Чебуреки переселенки стали символом Одеси

Суспільство2 місяці тому

Не Львовом єдиним: три “непопсові” райцентри західної України для відпочинку (ВІДЕО)

Економіка2 місяці тому

Як сім’я з Ужгородщини збирає щодня з власної плантації 250 кг лохини

Суспільство2 місяці тому

Де в Україні знаходиться унікальний лікувальний гейзер?

NewСхід2 місяці тому

84 види морозива: як переселенець відкрив унікальну джелатерію в Одесі

Суспільство2 місяці тому

Єдиний у світі лікувальний грязьовий вулкан знаходиться в Україні

NewСхід2 місяці тому

Як переселенка з Донецька розвиває кавову імперію в Борисполі

Суспільство2 місяці тому

Українська Сахара: найбільша пустеля Європи знаходиться на Херсонщині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

“Сонячний історик”: як перший в Україні бакалавр історії із синдромом Дауна отримав роботу

Суспільство2 місяці тому

Донбас приморський: топ морських курортів на Донеччині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Чому екстремалам варто відвідати Умань

NewСхід2 місяці тому

Як колишня вчителька відкрила кав’ярню на Донбасі

Технології2 місяці тому

Створили VR-модель української фортеці

Суспільство2 місяці тому

Зміни є! Як сильно Дніпро відрізняється від Дніпропетровська? (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Розвінчуємо міфи: ТОП-7 стереотипних думок про Західну Україну (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Без бограча та кнедликів, або Чи реально бути веганом на Закарпатті? (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Чому Хортиця – найкраще місце для туристів в Україні (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Uber Shuttle: кінець ери некомфортного проїзду в громадському транспорті Києва? (ВІДЕО)

NewСхід2 місяці тому

На Донбасі існує унікальна крамничка, але… без продавця

Суспільство2 місяці тому

Що робить українська петриківка в американській пустелі?

Суспільство2 місяці тому

Як картопля по-уланівськи прославила Вінниччину на весь світ

Суспільство2 місяці тому

Запеклі матчі та мрії про ультрас: чим живе жіночий футбол на Черкащині?

Суспільство2 місяці тому

Італія в Одесі: як бізнеследі покинула роботу в банку та розпочала виготовляти натуральне італійське морозиво

Суспільство2 місяці тому

Справа у вині: як у містечку на Закарпатті уживається безліч культур (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Село на Рівненщині зберегло унікальну традицію – ткати серпанок

NewСхід2 місяці тому

Донеччанка відкрила веганське велокафе у центрі Києва

Економіка2 місяці тому

Українці створили зручний і поживний сніданок туриста: що в ньому особливого

Суспільство2 місяці тому

Як дівчинка з ДЦП підкорила Говерлу

Суспільство2 місяці тому

Чому ви багато втратите, якщо не поїдете на свято винограду і вина до Франківська

Суспільство2 місяці тому

Екстремальні тури: як у Кривому Розі вас перевірять на міцність духу (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Загадковий ліс та Чорне озеро: що за містика відбувається на Кіровоградщині? (відео)

NewСхід3 місяці тому

“Слов’янськ. Легенди”: місто, яке ви не знали

NewСхід3 місяці тому

У містечку на Донеччині відкрили надсучасний дитячий садочок

Суспільство3 місяці тому

Швейцарська фермерка вирощує органічні прянощі на Тернопіллі

NewСхід3 місяці тому

Підприємниця відкрила перший стоматологічний кабінет в ОТГ Донецької області

NewСхід3 місяці тому

Тату-художницю з Луганська запрошують у студії по всьому світу

NewСхід3 місяці тому

Ветеран АТО зі Львова відновлює будинки на Донбасі

NewСхід3 місяці тому

Успішний кейс: як фермер відновив напівзруйновану ферму на Донеччині

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.