Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Стартап зі Львова залучив у клієнти Starbucks та Nestle: як йому це вдалося

Опубліковано

Стартап Newoldstamp працює над кастомізованими (налаштованими під окрему аудиторію) імейл-підписами з 2015 року. Команда жодного разу не брала інвестицій, виросла з двох до 12 людей, а серед її клієнтів такі бренди, як Lyft, FedEx, Vodafone, Starbucks, Nvidia, Nestle і Coca-Cola. Історію львівського стартапа розповідає AIN.UA. 

Як розповів співзасновник та CEO Newoldstamp Володимир Заставний, він за освітою — маркетолог, і перша його робота була менеджером з маркетингу (пізніше доріс до директора). Володимир був учасником молодіжної організації AIESEC: там всім пропонували робити собі брендовані імейл-підписи двома мовами. Ідея йому сподобалась і він спробував втілити її на робочому місці: створити такі підписи усім 25 топ-менеджерам компанії.

Читайте також: Український стартап отримав 150 тисяч доларів інвестицій

 

Але це виявилось непросто: «Спочатку треба було зробити дизайн, потім — затвердити його у директора, потім узгодити з нашими технарями, як це реалізувати. Врешті-решт мені довелося самому ходити і створювати його на кожному комп’ютері», — розказує співзасновник стартапу.

Тоді він зрозумів, що з одного боку такі підписи можуть бути реально корисні компанії в плані просування бренду та залучення нових клієнтів. З іншого — що мало хто зі співробітників зацікавлений займатись цим самотужки. Так і виникла ідея робити власний сервіс підписів для корпоративної пошти, які можна налаштовувати.

Як розвивався проєкт?

Володимир довго розмірковував над проектом, його зупиняло те, що як «не технар» він не може сам його реалізувати. Через півроку знайшов знайомого, який допоміг зробити найпершу версію продукту: дуже простенький сервіс, де можна було створювати нескладні підписи з мінімальними функціями. Тоді в ньому було всього чотири шаблони для підписів, не можна було міняти картинку, кольори, банери. Але його вже було достатньо, щоби перевірити, чи це спрацює.

На початку 2015 року команда запустила сайт, зробила мінімальну SEO-оптимізацію. На той момент Володимир уже пішов з роботи, щоби займатись проектом повноцінно. Знайшов для проекта програміста, який міг би допомагати на парт-таймі, дівчину-студентку, яка займалася маркетингом.

Через півроку сайт уже отримував близько 500 людей в день і з них біля 100 людей створювали собі безкоштовні підписи. За перший рік вдалося вирости до 1000-1500 відвідувачів в день, які створювали біля 200 підписів. Сервіс просувався, в тому числі, завдяки вірусності: у кожен безкоштовний підпис додавали банер із лінком на сервіс. В той же час стартап почав отримувати перші заявки від компаній на корпоративну версію сервісу: щоби можна було створювати подібні підписи централізовано і налаштовувати їх.

І наступні півроку команда займалася розробкою платної версії, де можна створювати акаунти для компаній, в них — налаштовувати брендовані підписи для співробітників. Наприклад, директор компанії міг сам зареєструватись, створити 5-10 підписів та направити своїм підлеглим поштою, і вся ця процедура займала кілька хвилин.

Без інвестицій, за власні гроші

Стартап розвивався без інвестицій, за власні гроші, інвестиції друзів та родини, які вдалося назбирати. Тому що команда дуже сподівалась на запуск платної версії, адже заявок від бізнесу було досить багато.

«Я плекав надію, що коли ми запустимо платну версію, вони всі скажуть: ура, ми дочекалися, і буквально з першого дня прийдуть і дадуть нам гори грошей. Але в день, коли ми запустили платну версію, в нас хоч і були продажі, але зовсім не такі, як я очікував», — згадує Володимир.

Читайте також: Стартап MyCredit залучив $3 000 000 інвестицій

Частина клієнтів не дочекалася запуску і зробила собі підписи власноруч, частина пішла до конкурентів. Платну версію запустили під кінець 2015 року, за словами співзасновника, це стало своєрідним випробуванням для команди: очікували від неї золоті гори, але цього не сталося. В той же час, кількість безкоштовних користувачів і трафік на сайт росли. На момент запуску платної версії на сайт ходили вже під 2000 користувачів, які створювали собі по 400-500 підписів в день (зараз відвідуваність виросла до 8000 в день).

Де шукають клієнтів?

Основним каналом для продукту лишається пошукова оптимізація та контент-маркетинг: клієнти знаходять сервіс через Google, через відгуки, через інші сайти, які пишуть про поради для маркетологів. Наприклад, у 2016 році американський Forbes включив сервіс до переліку рекомендованих, і після публікації про нього написали інші медіа. Заробітки з проекту на той час уже дозволяли найняти сейлза і саппорт. Приклади відгуків про сервіс можна подивитись тут і тут.

За словами Володимира, саме так сервісом і починали користуватися клієнти з великих компаній на кшталт Lyft або Nestle: коли людина, що відповідає за маркетинг, починає шукати централізоване рішення для підписів, вона знаходить сайти з рекомендаціями, робить заявку на демо продукту, а далі вже все залежить від внутрішніх потреб та бюрократії у компанії. Наприклад, у Lyft зараз — біля 4000 підписів у корпоративному акаунті, але стартапу довелось працювати над угодою і погоджуванням проєкту з жовтня 2018 по травень 2019 року.

За його словами, до стартапу звертались і кілька українських компаній, наприклад, банки, але вони досі використовують дуже застарілі імейл-клієнти, ті, що в США використовували ще у 80-90-х роках, тож не вдалося запропонувати їм своє рішення.

На чому заробляють?

Стартап працює за моделлю підписки. Продає підписки на пакети від 25 до 100 підписів (від 36 до 99 в місяць). Для освітніх установ та громадських організацій пропонують знижки. Планують спеціальний пакет для стартапів.

Про прибутковість поки що не говорять, але заробітки дозволяють розвиватися далі. За словами співзасновника, вартість отримання ліда в середньому — вдвічі нижча за те, скільки він приносить компанії. Всі кошти вкладають у розвиток продукту.

За весь час у сервісі створено 9854 оплачених акаунта (один акаунт використовується для керування багатьма підписами), щодня за його допомогою створюють 500 підписів, в місяць кількість реєстрацій на платний продукт сягає 2800.

Участь в акселераторі

Від початку стартап намагався розвиватись лише за ті гроші, які принесуть клієнти. Але зараз для масштабування команді потрібні інвестиції. Саме тому команда подалась на участь у 500 startups.

Від початку, як розказує співзасновник, хотіли йти у якийсь галузевий акселератор, топ-3 акселераторів США навіть не розглядали. Але так сталось, що представники 500 startups приїхали до Львова, поспілкувались із командою і їм сподобався проект. Newoldstamp відібрали з-поміж 2000 претендентів. Звістку про те, що стартап пройшов у програму, команда отримала за кілька тижнів до старту: за цей час потрібно було встигнути налагодити віддалену роботу, оформити візи і квитки.

За словами Володимира, участь у акселераторі допоможе стартапу знайти інвесторів та зрозуміти, як рости далі. 

«Як рости і збільшити базу клієнтів — наш основний челендж наразі. Інвестиції допоможуть найняти спеціалістів і провести рекламні кампанії. Американські акселератори заточені під то, щоби підівчити стартапи і звести з інвесторами. Саме тут можуть навчити, як збільшити SaaS-рішення не вдвічі, а вдесятеро за рік. Ми хочемо виходити на більш глобальний ринок», — говорить він.

Реклама

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі