Суспільство
Стань рокером “під ключ”. Як працює Rock School у Києві (Школа Року)
“Born to be wild” – таким написом зустрічає рок-школа на Позняках. Тут на оупен-спейсі збираються діти і дорослі, розмовляють між собою, залипають в телефони, чекають початку занять в аудиторіях.
Засновники школи ламають традиційні уявлення про музичну школу, мовляв, у нас територія свободи, а навчання має бути в кайф. Обіцяють не бити лінійкою по пальцях, якщо щось піде не так.
А ви народилися, щоб стати вільним рокером?
Володимир Бульба
– разом з дружиною та ще двома партнерами у 2012 році заснував Rock school.
“Надихнув фільм “School of Rock”. Потім знайшов інформацію, що така навчальна мережа працює в США. Загорівся ідеєю. Відкрив першу школу на м. Університет. Тепер вважаю, що у кожному місті-мільйоннику має бути рок-школа. Даруємо людям можливість потрапити у творчу тусівку”.
Цікаве в цифрах:
Навчають вокалу, клавішним, гітарі та грі на ударних інструментах. Із екзотичного: гра на волинці чи губній гармошці, є курс аранжування.
Як стати рокером?
У кожного з нас є знайомий, який може пригадати сумну історію, як в дитинстві не взяли до музичної школи, через міфічне ”немає слуху”. Це ж усе закриті Metallic’и і ненароджені Nirvan’и. Переконані, що можна будь-кого навчити відчувати ритм.
Ми відійшли від класичного навчання, мовляв спочатку вивчіть сольфеджіо, а через рік лише торкнетеся до інструменту. Теорію викладачі подають через цікаві приклади. Навіть нотну грамоту можна вивчати з драйвом.
Традиційні прослуховування замінили тим, що учень приходить на безкоштовне пробне заняття. Наступний етап – самостійно обирає викладача та визначається, з яким інструментом хоче мати справу.
Рок-кемпи для дітей
Наш процес навчання – альтернатива звичайній музичній школі, адже орієнтуємось на потреби учня. Свій перший і справжній концерт юні меломани можуть провести у рок-кемпі, який триває тиждень. Минулого року він проходив на базі в Зазим’ї. Там є репетиційні точки.
Основна ціль – за сім днів підготуватись до концерту, на який приїжджають батьки. Це замість нудного зведеного концерту в будинку культури на тлі рожевих штор.
Минулого року івент коштував від 7 до 9 тисяч гривень (є знижки при ранньому бронюванні та для постійних відвідувачів). До гуртка можуть приєднатись і ті діти, які не відвідують школу.
Рок по-дорослому
Навчаємо людей без будь-якого досвіду в музиці. Тому для дорослих пропонуємо музичний релакс на чотири дні. Але розуміємо, що стільки часу приділити музиці складно, тому протягом усього року проводимо рок-вікенди – послуга на вихідні.
Збір в суботу о 10-й ранку, учасники об’єднуються в гурти, а вже в неділю ввечері дають свій перший концерт для близьких і друзів. Долучитися можуть усі охочі. Участь коштує від 900 до 2000 гривень. (Переглянути заплановані події можна тут.)
Участь в рок-бендах
Заохочуємо талановитих дітей. Щороку школа організовує конкурс, який називається “School bands battle”. У гурти набираємо дітей з усіх шкіл України.
Є заохочувальні призи від рок-школи, а також від партнера “МузТорг”. Минулого року дарували вушні монітори, комбік, гітари та запис в студії.
Гурт “Vnature” складається повністю з випускників школи. Зараз вже виступають на фестивалі Atlas Weekend.
Навчають вокалу для “хеві метал”
Екстремальний вокал – для більшості людей це звучить, як щось дивне і дике. Співак піддає голосові зв’язки максимальному навантаженню: гавкання, ричання, хрип. Цей прийом використовується, як агресивне виконання, або як часткові елементи для різних вокальних стилів. Навчаємо, як правильно “покричати” і не порвати зв’язки.
Фішка школи – зіркові викладачі
У школі викладають музиканти з українських рок-гуртів. Кажуть, що мають вдосталь цікавого досвіду, яким прагнуть поділитися.
Серед тих, кого аудиторія точно впізнає: Костянтин Жуйков – басист гурту ТНМК, Павло Холошев – фронтмен, вокаліст гурту Fontaliza, Дмитро Дзюба – людина-оркестр, грає на всіх можливих музичних інструментах, учасник гуртів ПНД, ТОЛ, Олексій Шманьов – фронтмен гурту KARNA.
Ціни
Запрацювала перша школа по франшизі
У листопаді 2019 року за франшизою відкрилася Rock School у Броварах. Власницею бізнесу стала мама одного з учнів школи. Зараз там працює 10 людей.
Орієнтовно, щоб відкрити школу на 5 аудиторій, у приміщенні у 150 м², треба інвестувати $38 тисяч. Але гарна новина в тому, що вже за два роки вкладення мають окупитися.
Музика – справа голосна. Три кумедних історії з життя проекту
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі