Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стань рокером “під ключ”. Як працює Rock School у Києві (Школа Року)

Опубліковано

“Born to be wild” – таким написом зустрічає рок-школа на Позняках. Тут на оупен-спейсі збираються діти і дорослі, розмовляють між собою, залипають в телефони, чекають початку занять в аудиторіях. 

Засновники школи ламають традиційні уявлення про музичну школу, мовляв, у нас територія свободи, а навчання має бути в кайф. Обіцяють не бити лінійкою по пальцях, якщо щось піде не так. 

А ви народилися, щоб стати вільним рокером?

Володимир Бульба

Володимир Бульба

– разом з дружиною та ще двома партнерами у 2012 році заснував Rock school

“Надихнув фільм “School of Rock”. Потім знайшов інформацію, що така навчальна мережа працює в США. Загорівся ідеєю. Відкрив першу школу на м. Університет. Тепер вважаю, що у кожному місті-мільйоннику має бути рок-школа. Даруємо людям можливість потрапити у творчу тусівку”.

Цікаве в цифрах:

  • 2,5 роки було наймолодшому відвідувачу школи. Він пройшов 8 занять гри на барабанах.
  • 79 років мала найстарша відвідувачка, яка вперше здобувала музичну освіту. Всього за пів року вона відвідала 30 занять гри на барабанах.
  • 40 людей працює у трьох київських школах.
  • 1000 годин – середня завантаженість однієї школи за місяць.
  • 15 тисяч учнів навчалися протягом восьми років існування проекту.

Навчають вокалу, клавішним, гітарі та грі на ударних інструментах. Із екзотичного: гра на волинці чи губній гармошці, є курс аранжування.

Як стати рокером?

У кожного з нас є знайомий, який може пригадати сумну історію, як в дитинстві не взяли до музичної школи, через міфічне ”немає слуху”. Це ж усе закриті Metallic’и і ненароджені Nirvan’и. Переконані, що можна будь-кого навчити відчувати ритм.

Ми відійшли від класичного навчання, мовляв спочатку вивчіть сольфеджіо, а через рік лише торкнетеся до інструменту. Теорію викладачі подають через цікаві приклади. Навіть нотну грамоту можна вивчати з драйвом. 

Традиційні прослуховування замінили тим, що учень приходить на безкоштовне пробне заняття. Наступний етап – самостійно обирає викладача та визначається, з яким інструментом хоче мати справу.

Rock School перетворює нудні звітні концерти на драйвове шоу

Рок-кемпи для дітей

Наш процес навчання – альтернатива звичайній музичній школі, адже орієнтуємось на потреби учня. Свій перший і справжній концерт юні меломани можуть провести у рок-кемпі, який триває тиждень. Минулого року він проходив на базі в Зазим’ї. Там є репетиційні точки. 

Основна ціль – за сім днів підготуватись до концерту, на який приїжджають батьки. Це замість нудного зведеного концерту в будинку культури на тлі рожевих штор.

Минулого року івент коштував від 7 до 9 тисяч гривень (є знижки при ранньому бронюванні та для постійних відвідувачів). До гуртка можуть приєднатись і ті діти, які не відвідують школу.

Рок по-дорослому

Навчаємо людей без будь-якого досвіду в музиці. Тому для дорослих пропонуємо музичний релакс на чотири дні. Але розуміємо, що стільки часу приділити музиці складно, тому протягом усього року проводимо рок-вікенди – послуга на вихідні. 

Збір в суботу о 10-й ранку, учасники об’єднуються в гурти, а вже в неділю ввечері дають свій перший концерт для близьких і друзів. Долучитися можуть усі охочі. Участь коштує від 900 до 2000 гривень. (Переглянути заплановані події можна тут.)

За словами засновників рок-школи, дорослі без музичного бекграунду можуть заграти на інструменті вже після першого дня інтенсивного тренування. Найбільший виклик – побороти свій страх

Участь в рок-бендах

Заохочуємо талановитих дітей. Щороку школа організовує конкурс, який називається “School bands battle”. У гурти набираємо дітей з усіх шкіл України. 

Є заохочувальні призи від рок-школи, а також від партнера “МузТорг”. Минулого року дарували вушні монітори, комбік, гітари та запис в студії.

Гурт “Vnature” складається повністю з випускників школи. Зараз вже виступають на фестивалі Atlas Weekend.

Навчають вокалу для “хеві метал”

Екстремальний вокал – для більшості людей це звучить, як щось дивне і дике. Співак піддає голосові зв’язки максимальному навантаженню: гавкання, ричання, хрип. Цей прийом використовується, як агресивне виконання, або як часткові елементи для різних вокальних стилів. Навчаємо, як правильно “покричати” і не порвати зв’язки.

Фішка школи – зіркові викладачі

У школі викладають музиканти з українських рок-гуртів. Кажуть, що мають вдосталь цікавого досвіду, яким прагнуть поділитися. 

Серед тих, кого аудиторія точно впізнає: Костянтин Жуйков – басист гурту ТНМК, Павло Холошев – фронтмен, вокаліст гурту Fontaliza, Дмитро Дзюба – людина-оркестр, грає на всіх можливих музичних інструментах, учасник гуртів ПНД, ТОЛ, Олексій Шманьов – фронтмен гурту KARNA.

Ціни

  • запис в студії коштує 500 гривень за годину. Якщо є фонограма, за дві години можна записати пісню. 
  • індивідуальне заняття з викладачем від 349 грн.
  • групові заняття від 249 грн.
  • заняття із топ-викладачами коштують близько 500 грн.

Запрацювала перша школа по франшизі

У листопаді 2019 року за франшизою відкрилася Rock School у Броварах. Власницею бізнесу стала мама одного з учнів школи. Зараз там працює 10 людей.

Орієнтовно, щоб відкрити школу на 5 аудиторій, у приміщенні у 150 м², треба інвестувати $38 тисяч. Але гарна новина в тому, що вже за два роки вкладення мають окупитися.

Майстер-клас гри на гітарі від засновника рок-школи Володимира Бульби

Музика – справа голосна. Три кумедних історії з життя проекту

  • На Хрещатику школа знаходиться у підвалі житлового будинку. Інколи вдень жителі чують звуки зі студій. На кілька поверхів вище живе англомовний музикант Браян. Два роки сусіди тероризували його, бо думали, що то він цілими днями катує свої інструменти. Відтоді школа покращила звукоізоляцію.
  • Поліція приїздила в школу на Позняках, але не змогла знайти вхід.
  • Із аудиторій може доноситься творчість Філіпа Кіркорова, адже учні самі формують список того, що хочуть вивчати.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі