

Суспільство
Стали відомими результати голосування за найкращий рослинний продукт 2020 року
Через 20 років традиційне м’ясо буде займати лише 40% ринку, а основна частка припадатиме на рослинне і клітинне м’ясо. Таким прогнозом поділився генеральний директор «ЕФКО Інновації» Андрій Зюзін на круглому столі «Світові тренди розробки нових харчових продуктів».
І це лише одна з хороших новин про розвиток ринку веганських альтернатив.
А для кампанії UAplantbased початок року це — голосування за найкращий рослинний продукт року. Голосування тривало до кінця грудня 2020-го та експерти кампанії вже визначили переможців.
Прислухавшись до пропозицій користувачів, цього року було виділено дві категорії продуктів: українські та імпортовані.
В категорії українських продуктів, серед альтернативам м’ясу, яких в цій категорії було аж чотири, перемогло морозиво на вівсяному молоці від української ТМ Хладик — Злакомка. Адже морозиво їдять всі, а це перший продукт на українському ринку, та ще й за доступною ціною.

На другому місці — рослинний фарш Eat Me At, адже він не поступається смаком та якістю імпортним аналогам, а ціна значно приємніша. Цей продукт дозволив відтворювати звичні м’ясні страви, такі як лазанья, соус Болоньєзе чи голубці, повністю з рослинних інгредієнтів, що не могло не порадувати веганів та вегетаріанців країни. Трійку лідерів закривають снеки від New Jerky — смачний та ситний перекус з соєвого м’яса, який зручно брати з собою.

В категорії імпортованих продуктів на перше місце вийшло кокосове згущене молоко від Nature’s Charm і це не дивно, бо ласувати солодким люблять усі, а кокосове згущене молоко, не лише смачніше за традиційне, але й однозначно корисніше.

Друге місце посіли котлети від Beyond Meat, які сколихнули весь веганський світ далеко за межами України. Тепер готувати рослинні бургери дома стало ще простіше!

З відставанням всього в 1%, на третьому місці опинився польський твердий сир від ТМ Bez Deka Mleka. З ним ранкові бутерброди та чізбургери стали як ніколи смачними.
Детальніше з результатами голосування можна ознайомитись на сайті кампанії.
Ще однією важливою новиною від кампанії UAplantbased став запуск оновленого Plant-Based Challenge — безкоштовний 10-денний курс, з якого можна дізнатися все необхідне про рослинне харчування:
- чи є рослинний раціон повноцінним;
- чому все більше людей і бізнесів обирають «plant-based»;
- як збалансувати рослинне харчування;
- чим замінити традиційні продукти;
- як приготувати страви, котрі вразять вас і ваших близьких;
- де знайти натхнення та познайомитися з однодумцями.
Реєструйтеся на сайті та смакуйте багатство рослин вже сьогодні!
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.