Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стало відомо, які бронемашини вироблятиме німецький концерн в Україні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Концерн Rheinmetall збирається виробляти на спільному з Укроборонпромом підприємстві німецькі танки і бойові машини піхоти.

Про це розповів керівник німецького Rheinmetall — Армін Паппергер виданню Bild.

Також на спільному заводі проводитимуть обслуговування і ремонт наявних бронемашин.

«Ми почнемо з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів і хочемо якомога швидше виготовити броньовані транспортні засоби, наприклад, броньовані транспортні машини Fuchs», — заявив він.

Він додав, що Україна також зацікавлена в сучасному основному бойовому танку «Пантера» і бойовій машині піхоти «Рись». Однак, заявив Паппергер, першим кроком буде покриття гострих потреб країни в боротьбі за оборону.

Читайте також«Наші байки звільняли Херсон, а сьогодні тестуються Укрпоштою». Як це – розвивати стартап під час війни? Бренд електровелосипедів Bayka

На запитання журналіста, чи боїться Rheinmetall ракетних ударів Росії по виробництвах в Україні та як вони захищені, Паппергер відзначив, що завдяки західній допомозі Україна має ефективні засоби захисту від нападів на чутливі цілі.

«Електростанції та інші промислові підприємства також працюють і в разі пошкодження негайно ремонтуються», — наголосив він.

Про Rheinmetall

Rheinmetall є інтегрованою технологічною групою. Має п’ять підрозділів: системи транспортних засобів, зброя та боєприпаси, електронні рішення, датчики та приводи, а також матеріали та торгівля. Маючи близько 28 000 співробітників у 132 офісах по всьому світу, у 2022 році продажі компанії склали 6,4 мільярда євро. Rheinmetall є провідним міжнародним виробником систем для оборонної промисловості та водночас рушієм передових технологічних та промислових інновацій на цивільних ринках. Орієнтація на стійкість є невід’ємною частиною стратегії Rheinmetall.

Нагадаємо, 12 травня стало відомо, що німецький виробник зброї Rheinmetall разом з Україною створив спільне підприємство , яке займатиметься ремонтом та виробництвом танків. Пізніше у компанії повідомили, що відкриття підприємства заплановане на середину липня 2023 року.

Фото: bild.de.

Суспільство

Доньки загиблого воїна майструють ароматні свічки, щоб заробити для ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Тато двійняток Ані та Марії віддав життя за них і Україну, і тепер дівчата роблять ароматні свічки, щоб заробити на запчастини та амуніцію для ЗСУ.

Історію незламних українців розповідає ШоТам.

У свої 9 років Аня та Марійка роблять ароматні свічки і продають їх через соцмережі. А всі виручені гроші передають на потреби побратимів батька.

До повномасштабної війни родина Литвиненків мешкала в місті Пологи на Запоріжжі. Батько дівчат, Сергій Литвиненко пішов на фронт добровольцем ще в 2016 році, коли йому було 19. У складі 53 механізованої бригади він боронив Україну у зоні ООС.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, він бився з окупантами вже як досвідчений воїн. Його дівчатам довелося покинути рідний дім через окупацію та переїхати на Прикарпаття. А 14 квітня 2022 вони отримали страшну звістку – Сергія було вбито у боях за Харківщину.

Аби пережити втрату батька і чоловіка родині знадобилося більше року. Оговташись, вони вирішили діяти – знайшли розраду в допомозі захисникам.

Мама Аліна створила Фонд імені Сергія Литвиненка та збирає гроші на необхідні речі для ЗСУ.

«Розпочали ми свою роботу з 53-ої бригади. І це дійсно не просто так. Саме з 53-ої бригади розпочинав свій військовий шлях мій чоловік», – розповідає дружина Сергія Аліна Литвиненко.

Дивіться відео: Нідерландець розвиває свою ферму в Україні попри війну

Марійка з Анею теж захотіли долучитися до справи. Завдяки мамі, вони навчилися майструвати оригінальні ароматні свічки. Гелеві, з бджолиного або соєвого воску, з ароматом квітів, цитрусів чи меду – покупці знайшлися швидко.

За перший місяць дівчатка вже продали 42 свічки. І зробили свій перший внесок у перемогу.

«Всі зароблені гроші ми відправлятимемо до фонду. Цей фонд створений нашою мамою для збереження пам’яті про нашого тата», – Аня та Марійка, доньки Сергія.

Гроші від продажу свічок сестри віддали на закупівлю запчастин на авто та амуніції захисникам. За місяць сім’я надала допомогу Збройним Силам України на суму 96 807 гривень.

Але це був лише початок. Зараз родина збирає на тепловізор та ремонт авто для 53 бригади. Кожен може долучитися до боротьби родини Литвиненків.

«Ми всі разом працюємо, наближаємо нашу Перемогу. Слава Україні! Слава нашим героям!» – Аліна Литвиненко, дружина Сергія.

Нагадаємо, школярка Кіра з Вінниці майструє обереги, щоб підтримати наших воїнів.

Також ми розповідали, як 11-річна школярка з Києва вигадала власний бізнес, аби зібрати кошти на лікування бійців.

Читати далі

Суспільство

Воїни 406 ОАБр знищили ворожу САУ «Нона-С» (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські артилеристи знищили ворожу самохідну артустановку 2С9 «Нона-С».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці у Командуванні морської піхоти.

Зазначається, що українські артилеристи 406-ї окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова знищили ворожу самохідну артустановку 2С9 «Нона-С».

Читайте також: «Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює

Про бригаду

406-та окрема артилерійська бригада імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова – артилерійське з’єднання Командування морської піхоти Військово-Морських Сил України. У серпні 2018 року бригада дістала почесну назву на честь генерала-хорунжого УНР – Олекси Алмазова. 8 вересня 2022 президент відмітив заслуги бригади при контрнаступі на Харківщині в районі Балаклії.

Нагадаємо, у Бахмуті десантники 77-ї окремої аеромобільної бригади знищили російський танк.

Окрім того, бійці 3-ї окремої штурмової бригади за добу просунулись на 1.8 км вздовж фронтової лінії, та на 1.2 км у глибину фронту.

Фото: facebook.com/uafmarines

Читати далі

Суспільство

Бельгія надасть Україні генератори для подолання наслідків повені на Херсонщині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бельгія надасть Україні аварійні генератори для подолання наслідків повені через катастрофу на Каховській ГЕС.

Про це повідомили на сайті Міністерства енергетики.

Міністерка енергетики Бельгії Тіна Ван дер Стратен під час зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенко пообіцяла надати України аварійні генератори.

Тіна Ван дер Стратен також висловила повну підтримку Україні та співчуття українському народові з приводу трагедії.

Читайте також«Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює

До того ж вона зазначила, що найближчим часом бельгійський уряд ухвалить рішення про перерозподіл коштів для надання допомоги Україні у зв’язку з підривом Каховської ГЕС та спричиненою ним повінню. 

Нагадаємо, Латвія виділила для України 200 тисяч євро на подолання наслідків руйнування Каховської ГЕС.

Окрім того, мешканці Херсонщини можуть знайти безоплатне житло через програму «Прихисток».

Фото: unsplash.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 години тому

Крізь очерет – до козацьких поховань, або Як я реанімувала міський трамвай №20 і розповідаю справжню історію Одеси

Одеситка Юлія Карабаджак ще до вторгнення мріяла стати екскурсоводкою та розповідати туристам про справжню, а...

Суспільство1 день тому

«Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює

Використовувати коптери типу DJI Mavic або Autel для скидання снарядів на полі бою – дорого...

Суспільство2 дні тому

«Перші два роки на врожай не чекайте». Як заробити на лохині? Кейс сімейного бізнесу, який 5 років йшов до своєї мети

П’ять років тому родина Марії Коновал вирішила відкрити сімейний бізнес із вирощування лохини. Їм знадобився...

Суспільство3 дні тому

«Церква – лише про пожертви? Це стереотип». Кейс священника, який відкрив мініпекарню на Хмельниччині та годує ЗСУ

Понад пів року тому в Кам’янець-Подільському священник Української Греко-Католицької Церкви відкрив мініпекарню, яка не тільки...