

Суспільство
США уклали контракт на закупівлю системи ППО NASAMS для України
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Пентагон підписав контракт на суму $1,2 млрд на закупівлю шести систем ППО NASAMS для України.
Про це повідомили у пресслужбі Пентагону.
Зазначається, у межах надання допомоги Україні в галузі безпеки Армія США уклала контракт на суму 1,2 млрд доларів з компанією Raytheon Missiles and Defense на постачання Україні шести батарей NASAMS, навчання та матеріально-технічну підтримку Збройних сил та сил безпеки України.
Водночас вказано, що роботи орієнтовно завершать за три роки.
«Роботи виконуватимуться в Тьюксбері, штат Массачусетс, з орієнтовною датою завершення 28 листопада 2025 року», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Генератор – лише початок: як відкрити «Пункт Незламності» та не наламати дров? Досвід «Солом’янських котиків»
Відзначимо, що Сполучені Штати схвалили передачу Україні восьми комплексів ППО NASAMS для захисту від російських ракетних атак та безпілотників.
Україна отримала перше постачання двох систем ППО NASAMS у листопаді 2022 року. Інші будуть доставлені щойно будуть збудовані.
Про NASAMS
NASAMS — пересувний зенітний ракетний комплекс малого та середнього радіусу дії, призначений для боротьби з повітряними цілями на малих та середніх висотах. Здатний знищувати дрони, балістичні та крилаті ракети, вертольоти, літаки та інші повітряні цілі. Комплекс розроблений норвезькою фірмою Kongsberg Defence & Aerospace та американською фірмою Raytheon Technologies.
Нагадаємо, Франція передала Україні реактивну систему залпового вогню LRU.
Також Британія показала відео постачання Україні ракет із лазерним наведенням Brimstone 2.
Окрім того, Німеччина передала Україні 10 танкових тягачів і 53 автомобілі.
Фото: kongsberg.com.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Сили протиповітряної оборони ЗСУ знищили російський розвідувальний БПЛА на підльоті до Миколаївщини.
Про це повідомив спікер Оперативного командування «Південь» Владислав Назаров.
За його словами, окупанти спрямували у напрямку Миколаївської області БПЛА «Орлан-10». Однак ворожий дрон успішно приземлили воїни ППО.
«02 лютого, при спробі проведення повітряної розвідки на півдні країни, силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” ліквідовано черговий російський БпЛА оперативно-тактичного рівня «Орлан-10» над Чорним морем на підльоті до Миколаївщини», – йдеться в повідомленні.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військовослужбовці з артилерії розгромили позицію російських окупантів неподалік Бахмута.
Про це ШоТам повідомили у добровольчому підрозділі «Хартія».
Зазначається, що бійці харківського підрозділу коригували вогонь, а артилерія – завдала влучних ударів по закинутій споруді, зайнятій російськими окупантами.
«Нічне коригування вогню від аеророзвідки Добровольчого підрозділу Хартія вдало доповнене роботою суміжної артилерії на Бахмутському напрямку. Результат в кінці відео», – зазначили військові.
Про підрозділ
«Хартія» – добровольче формування Харківської громади, входить до складу 127 бригади ТРо. У батальйоні переважно служать харків’яни, але є й уродженці Луганська, Маріуполя та Бердянська. Наприкінці квітня – на початку травня 2022 року підрозділ брав участь у звільненні села Руська Лозова біля Харкова.
У вересні «Хартія» звільняли Харківщину в рамках Слобожанського контрнаступу ЗСУ У листопаді батальйон брав участь у боях поблизу села Коломийчиха на Сватівському напрямку на Луганщині. Командир підрозділу – Всеволод Кожемяко, засновник і генеральний директор агропромислової групи «Агротрейд». Почесний консул республіки Австрія в Харкові.
Раніше ми розповідали, як бійці добровольчого підрозділу «Хартія» знищили штурмову групу ворога у Бахмуті. Згодом підрозділ «Хартія» зірвав просування окупантів на тому ж напрямку.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Закарпатті 11-річний школяр купив на подаровані на день народження гроші дрон та передав його військовим.
Про це повідомили в телеграм-каналі Закарпатської ОВА.
Зазначається, що школяр зі Сваляви Іван Данайканич придбав і передав військовим професійний дрон. 11-річний хлопчик купив техніку за гроші, які йому подарували на день народження.
Іван – наймолодший волонтер у ГО «Допоможи Україні – Сьогодні». Він активно бере участь в акціях на підтримку захисників, власноруч виготовляє патріотичні браслети, а зароблені гроші передає на армію.
Раніше ми писали, що на Рівненщині діти з Пласту організували «фабрику» солодощів і самотужки виготовляють енергетичні батончики для військових. Уже зробили першу партію із 300 смаколиків.
Крім того, школярка продає картини, щоб підтримати українських військових. Її роботи вже є в різних містах України, а також у Німеччині та Туреччині. Загалом дівчинці вдалося заробити понад 50 тисяч гривень. І ці кошти вона спрямувала на потреби ЗСУ.
Фото: t.me/zoda_inform.