Суспільство
Сповивальними столиками облаштують усі громадські заклади
У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» міститься обов’язкова вимога — влаштовувати сповивальні столики для немовлят у санвузлах громадських закладів. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, передає прес-служба Мінрегіону.
Нова норма вступає в дію з 1 квітня 2019 року.
“Під час оновлення ДБН до Мінрегіону надходило багато пропозицій щодо впровадження зручностей для батьків з немовлятами в громадських закладах. У тому числі, щодо необхідності облаштування сповивальних столиків в громадських місцях. Я і сам як батько дуже розумію, як важливі такі зручності та комфорт для новоспечених батьків. Тому, звичайно, ми врахували цю пропозицію та прописали обов’язкове влаштування таких столиків у громадських санвузлах”, – зазначив чиновник.
Що передбачається?
За його словами, вони мають розміщуватися в окремих санітарних приміщеннях, які призначаються для користування маломобільними групами населення, у тому числі, людьми з інвалідністю.
Читайте також: Вступають в дію нові будівельні норми щодо інклюзивності будівель
Заступник міністра розповів, що такі санітарні приміщення, де будуть також розміщуватися сповивальні столики, необхідно передбачати поруч із туалетами загального користування. Ними можуть користуватися люди з інвалідністю із супроводжувачами різних статей, а також батьки з маленькими дітьми протилежних статей, наприклад, мама і син, батько і донька.
Згідно з ДБН, такі санітарні приміщення для маломобільних груп повинні бути облаштовані сповивальним столиком, площа такого приміщення 6 — 9 кв. м.
Також вони повинні бути облаштовані аварійною (тривожною) сигналізацією та системою оповіщення з врахуванням осіб з інвалідністю з порушеннями зору та слуху.
Читайте також: В Україні проектуватимуть ліфти навіть у невеликих будівлях
Що відомо про ДБН?
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Суспільство
Роботи на інших ділянках
- укладають гідроізоляцію та армують стіни тунелю;
- бетонують стіни;
- розробляють ґрунт для тунелів;
- монтують розстрільні пояси для майбутніх дворівневих тунелів;
- облаштовують джетпали, які стабілізують основу конструкцій.
Як працюють
Коментарі
Суспільство
Що зміниться
- Київ – Ужгород (№ 81/82);
- Київ – Рахів (№ 95/96);
- Запоріжжя – Солотвино (№ 39/40);
- Запоріжжя – Львів (№ 127/128);
- Миколаїв – Київ (№ 121/122).
Коментарі