Суспільство
Як співачка навчала українських пісень в окупованому Криму (ВІДЕО)
Попри окупацію та стеження російських спецслужб, вона привчала дітей плекати українську пісню в Криму! Про незласку співачку Юлію Качулу розповідає ШоТам.
Вона вчила дітей співати українською в окупованому Криму. І, попри роботу спецслужб, їй вдалося згуртувати навколо себе патріотичну молодь.
Співачка Юлія Качула народилася на Київщині, але з дитинства жила в Сімферополі. І з часом український півострів став для дівчини по-справжньому рідним.
Там вона зростала, навчалася та розвивала вокал. Та в 2014-му її життя назавжди змінилося: росіяни окупували вільний Крим. Тоді, ризикуючи життям, Юлія почала власний протест.
«Я не побачила ніякого культурного спротиву українського. Мене це якось так вразило, і тоді я, мабуть, вирішила, що треба спробувати зробити щось самій», — Юлія Качула, співачка.
Співачка створила українськомовний проєкт «Діти Криму». Навколо неї згуртувалися юнаки та дівчата, які готові були в окупації плекати українську пісню.
І згодом учні Юлії презентували духовний гімн кримських татар українською!
«Це дійсно хороші і діти талановиті, і сім’ї адекватні, розумні, які дуже хочуть, щоб у їхніх дітей була можливість розвиватися. Щоб у їхніх дітей були крила, щоб вони були вільні», — Юлія Качула, співачка.
Та з початком повномасштабної війни увага до українського спротиву в Криму зростала. І Юля вирішила не ризикувати безпекою дітей: проєкт поставили на паузу, учні покидали півострів.
Через пів року співачка й сама ризикнула покинути Крим. Мандруючи низкою країн, вона переїхала до родичів на Волинь. І невдовзі у селі Рудка-Козинська Юлія створила гурток «Вільні духом».
Раніше місцеві діти співали по-старому під баян. Тепер їхні заняття стали сучасними, школярі охоче співають та знімають відео. Завдяки Юлії місцеві діти змогли неабияк розкрити свої таланти і любов до України.
Дивіться відео: Феномен Володимира Івасюка, чиї пісні завжди будуть поміж нас
«Я просто відчуваю, що мені дуже потрібно оцей оптимізм в людях запускати, щоб вони не зневірилися, щоб вони прагнули до світла, до перемоги», — Юлія Качула, співачка.
Юля має безліч амбітних планів на майбутнє. Та головна її мрія — знову заспівати у вільному українському Криму.
Нагадаємо, колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні.
Також ШоТам розповідав, що легендарний Ленні Кравіц має українське коріння.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі