

Суспільство
Соцмережі VS Книги. Як українську молодь закохують у літературу
В епоху діджитального світу література плавно відходить на другий план. Стало справді рідкістю побачити в парку дівчину чи хлопця з книгою в руках.
В епоху діджитального світу література плавно відходить на другий план. Стало справді рідкістю побачити в парку дівчину чи хлопця з книгою в руках. Натомість десятки людей у цьому ж парку гортатимуть стрічку в Instagram. Саме тому в Україні запустили соціальний проєкт «Читай & Фантазуй». Він покликаний популяризувати читання серед молоді близькими до них способами. Як саме — ми дізналися в організаторів.
Читати, не можна дармувати
Соціальний проєкт «Читай & Фантазуй» стартував у червні 2020 року і триватиме до кінця жовтня. Організатори прагнуть донести до аудиторії думку, що поринути у світ літератури можна будь-де — в метро, кафе або у черзі. І це корисніше, ніж всоте скролити сторінки соцмереж у пошуках смішного «мему».
Побачивши актуальну проблематику, проєкт «Читай & Фантазуй» запустив в Україні соціальну PR-кампанію. Реалізувати її вдалося за підтримки Українського культурного фонду, «Культурно-видавничого проєкту «Книжка Року» та комунікаційної агенції SPN Agency. Їхнє гасло звучить так: «Неважливо, де ти читаєш, важливо — що саме».
За цей період команда проєкту вже реалізувала не одну активність. Розповідаємо про кожну.
Читати «на колесах»

Дорогами Києва запустили брендований тролейбус, на якому наліплені зображення — фігури людей з книжками. Вони створюють ілюзію, ніби пасажири тролейбуса захоплено читають.
Таким чином команда проєкту прагнула змусити людей замислитися, на що вони витрачають свій дорогоцінний час від дому до навчального закладу чи роботи. Адже ці хвилини можна провести з користю.
Надихають з кадру
Оскільки більшість інформації людина засвоює візуально, команда розробила низку тематичних коротких роликів різного формату, аби привернути увагу до важливості читання.
Наприклад, за участі молодого перспективного актора Влада Демиденко вони презентували відео, яке демонструє, що цікавого можна знайти на сторінках улюблених авторів.
Ініціативу також підтримали й українські інфлюенсери, такі як співачка MamaRika, дизайнерка Катерина Сільченко, засновник та CEO Fedoriv Group Андрій Федорів, голова правління Teenergizer Яна Панфілова.
До прикладу, Катя Сільченко розповіла молоді, що змалечку мріяла відвідувати бали та влаштовувати свої, а стати успішною та реалізувати свої мрії їй допомогло читання, підтримка мами та кропітка праця.
«Реву і стогну» в Telegram
Для тих, хто полюбляє наліпки, команда проєкту розробила стікери у Telegram, де використала відомі цитати українських письменників. Організатори наголошують, що слова класиків та сучасників як ніколи пасують до реалій сьогодення.
Там знайдуться і всім відомі рядки Тараса Шевченка «Незлим тихим словом» чи «Реву та стогну», слова про волю Юрія Андруховича та заклик «терпіти все» з поезії Василя Стуса.

Триметрові книги
У столичному парку імені Тараса Шевченка біля фонтану розмістили книжкову інсталяцію висотою у три метри. Цим молодим людям хочуть нагадати, що вони надто сильно загрузли у динаміці сучасного світу, своїх особистих справах та телефонах. Ми починаємо забувати, як іноді кайфово полежати на траві з книжкою у руках й подумки опинитися в іншому вимірі.

Ви — різні? Разом почитайте
Також в межах PR-кампанії команда організувала фотопроєкт «Ми читаємо, а ти?». Його учасниками стали молоді люди, які працюють в креативних сферах та відносять себе до різних субкультур. У кампанії взяли участь військовий Анатолій Гольоса, журналістка новин на UA:ПЕРШИЙ Роксолана Бичай, ведуча Інна Гелевера, модель Вікторія Степанова й актори Влад Демиденко та Ян Бідний.
Читайте також: ТОП-10 книг, які варто прочитати до 25 років
Банери з героями розмістили на центральних станціях київського метрополітену: КПІ, Майдан Незалежності, Контрактова Площа, Площа Льва Толстого, Золоті Ворота. Головний меседж — читання об’єднує всіх, незалежно від зовнішнього вигляду, світогляду, способу життя чи обраної професії.

Чекайте на літературний батл
І це не все. Проєкт триває, команда ще готує для молоді літературні батли, під час яких від зірок пролунають у незвичній інтерпретації вірші українських поетів – як класиків, так і сучасників.

Наразі найбільшим досягненням команда називає позитивні відгуки від аудиторії. Попри те, що проєкт ще в активній фазі реалізації, вже зараз можна побачити, що обрані інструменти виявилися достатньо дієвими.
Окремо організатори відзначають відкритість публічних особистостей, які погодилися підтримати їхню ініціативу. Вони як успішні люди розуміють, що досягти чогось, не займаючись саморозвитком, неможливо. Читайте та фантазуйте! #за_підтримки_укф
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins
Суспільство

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.
Про це повідомили в КМДА.
Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:
- написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати правову консультацію.
Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.
Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду
Доступні програми допомоги:
- «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
- «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
- У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.
За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:
- Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
- Козубова Людмила — 095 441 44 60.
Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).
Про це повідомили в Міноборони Норвегії.
Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.
KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.
Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х