Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Солодощі без шкоди для фігури: топ українських виробників

Опубліковано

Брауні, снікерс, кокосове морозиво чи м’ятний трюфель… Від самих лише назв слинка тече рікою. Але часто ми відмовляємо собі у солоденькому, адже боїмось набрати пару зайвих кіло. Та й під час карантину цифри на вагах не дуже нас то й радують. Але якщо ви у снах бачите шматочок торту з купою крему чи шоколадку з горішками, то на допомогу приходять українські бренди. Вони є доказом того, що солодощі можуть бути смачними і корисними водночас.

Ми підібрали для вас 7 варіантів брендів, які зроблять ваше життя солодшим, але без цукру, шкідливих барвників та борошна.

1. YARO – цукерки з солоною карамеллю та чілі

Якщо ви заглянете на сторінку YARO, то залишитесь там надовго. А все тому, що бренд має величезний асортимент смаколиків. YARO – це постачальник здорового харчування. Тут команда разом з лікарями-нутриціологами розробляє програми правильного харчування зі стравами на цілий день. Фреш-роли, смузі, суперфуди, супи зі спіруліни, тайська локшина — це далеко не весь перелік дієтичних страв від YARO. Можна замовляти як повноцінний раціон на день, так і окремі страви.

Крім цього, YARO займається виробництвом солодощів з сухофруктів, керобу, горіхів, кокосової олії, какао та інших інгредієнтів, які не шкодять фігурі. Солена карамель, перець чілі, веганський наполеон, брауні та багато інших корисних десертів можна знайти серед асортименту цієї компанії. Продукція YARO підходить для веганів, діабетиків, спортсменів, вагітних та тих, хто веде здоровий спосіб життя. Шоколад зроблений на основі керобу і не містить ні єдиного підсолоджувача. Цукерки готують вручну з горіхів, насіння, фруктів, суперфудів і покривають глазур’ю з кероба.

Придбати продукцію YARO можна у фірмових магазинах, а також у Good Wine, Еко-Лавці, Le Silpo та деяких магазинах мережі Сільпо. Веганські десерти коштують 160 гривень, цукерки – від 89 гривень, печиво — від 105 гривень.

2. Азійські солодощі від PapaDoci

Це перше в Україні виробництво азійських солодощів. Мункейки – це пряник із тонкого шару тіста з різноманітними начинками, що варіюються від шоколаду та пломбіру до… м’яса. Основа теж різна – може бути тонке тісто, а може бути так звана технологія сноу-скін, головний інгредієнт якої – левкий рис. А лише сам вигляд мункейків заслуговує особливої уваги

Засновником гастрономічної майстерні PapaDoci є Олексій Доана. Чоловік є напівв’єтнамцем і саме на батьківщині свого батька познайомився з цими смаколиками. Так і з’явився бренд PapaDoci в основі якого азійські рецептури та унікальний продукт ручної роботи з корисних інгредієнтів.

У арсеналі бренду можна знайти 3 категорії продукції: класичні мункейки з притаманними для північних районів Східної Азії начинками; серія “сноу-скін” (без запікання) та серія “Європа” зі звичними нам начинками. Продукцію бренду можна зберігати в холодильнику від 10 до 14 днів. У начинці мункейків використовують боби лотоса, солодкі боби, трав’яні настої, горіхи, насіння, кісточки (дині і абрикосу), а також свіжі тропічні фрукти (як джекфрут, канталупська диня). Крім того, є і не солодкі мункейки з різними видами м’яса та міксом грибів шиітаке. 

Купити мункейки можна на сайті, а ціна – від 50 гривень.

3. AUGUST – шоколад з керобу

Хочете їсти шоколад без докорів сумління? Тоді вам точно до бренду AUGUST. Адже саме тут виробляють натуральний шоколад без цукру, всі інгредієнти якого повністю рослинного походження. Як це? В основі солодощів є кероб – це плід з солодким і їстівним м’якушем. Це такий натуральний замінник шоколаду. Цукерки з керобу популярні серед веганів та спортсменів.

Кероб за смаком та запахом дуже схожий на какао, але він не має кофеїну та є меншим алергеном. У ньому містяться вітаміни групи В, вітаміни С, Е, РР, кальцій та залізо. У арсеналі бренду AUGUST є 4 види шоколаду (з кунжутом і арахісом, апельсином і мигдалем, кокосом і ваніллю, м’ятою і кедровими горішками), 6 видів цукерок (годжі-фундук, банан- кеш’ю, яблуко-грецький горіх, грейпфрут-фінік, кава-арахіс-крем і конопляний протеїн), і сухофрукти в шоколаді. Також в асортименті є фруктова пастила і чіпси. Солодощі знайдуться на будь-який смак.

Цікаво, що засновницями бренду є дві сестри – Вікторія та Світлана Дейнега. Дівчата дотримуються здорового способу життя і слідкують за фігурою. Не знайшовши корисного шоколаду на полицях магазинів, вирішили самі його зробити. Купити солодощі від AUGUST можна на сайті, а коштують вони, в середньому, 100 гривень.

4. Імбир – десерти без цукру та борошна

Вершковий марципан, кокос в шоколаді, м’ятний кеш’ю-тарт, мандариновий чізкейк… Зізнавайтесь, потекла слинка? А уявіть, що всі ці десерти анітрохи не нашкодять вашій фігурі, бо готуються без цукру, без яєць, без продуктів рослинного походження.

У бренду “Імбир” можна придбати різноманітні цукерки, а також торти. У десертній карті також є легка панакота на кокосовому молоці, м’ятний кеш’ю-тарт, з коржем з фініка і кероба, Десерт Сьомої чакри, з мусом з вишні та основою з кураги, моркви та волоського горіха.

Якщо ви столичний житель, то можете завітати у кафе “Імбир” на вул. Жилянській, 7. Або ж замовляйте на сайті і куштуйте корисні смаколики вдома. Цукерки коштують 33 гривні, а 1 кг торту, в середньому, 500 гривень. Крім десертів тут ще є корисні напої — коктейлі для підвищення імунітету, латте на основі матча-чаю та гречаний чай.

5. Веганські сирники та корисний снікерс від Green Chef

Raw. Vegan friendly. Sugar free. Gluten free. Саме ці слова характеризують українського виробника натуральної продукції Green Chef. У асортименті цього бренду є як healthy-раціони на цілий день, так і корисні солодощі. У десертах використовують тільки натуральні інгредієнти рослинного походження, а замість підсолоджувача – фініки та сироп агави. Бренд не використовує штучні консерванти, барвники, ароматизатори, цукор та підсилювачі смаку.

Всі десерти зберігаються до 48 годин, тому можете бути впевнені у якості та свіжості продукції.

У Green Chef є солодощі на будь-який смак. Тут і веганські сирники на основі горіха кеш’ю з родзинками та соусом із манго та полуниці, і “Снікерс” із кероба з мигдалем та фініковою карамеллю, і глазуровані сирки, і трюфель матча. А чого лише вартий веганський наполеон без яєць, цукру, молока та вершкового масла. Крім цієї смакоти, Green Chef перші та єдині в Україні виготовляють джерки – унікальні снеки з грибами портобелло. 100 г таких снеків коштує 199 гривень, 200 г наполеону – 259 гривень, а 150 г цукерок, в середньому, обійдеться у 200 гривень. Купити продукцію можна як на сайті, так і у супермаркетах Сільпо і Le Silpo.

6. Пастила Таніна

Що може бути кращим за корисний перекус для всієї родини? Пастила! Такий вид солодощів стає все популярнішим та і виробників з’являється все більше і більше. Сьогодні ми познайомимо вас с брендом Pastila.tanina. Тернополянка Тетяна починала свій бізнес на домашній кухні, а шанувальниками пастили були рідні та знайомі. Проте зараз смачними перекусами від цього бренду ласують топові блогери України.

Пастила та фрічіпси виготовлені без консервантів та цукру, лише 100% фрукти та ягоди. Асортимент смаколиків досить великий: 4 види пастили, 33 смаки пастили, 10 видів фрічіпсів, 7 видів малих наборів та 1 великий набір з усіма видами смаколиків.

Пастила на основі яблучного пюре і бананів, йогурту, горіхів, ожини чи ананасу – тут можна знайти улюблені фрукти чи ягоди. Стакан пастили (200 г) коштує 220 гривень, а з горіхами – 260 гривень. Асорті фріпсів стаканчик 100 г – 150 грн.

7. Double Cacao – корисне морозиво и м’ятний трюфель

Double Cacao знайомить киян с корисними солодощами і доводить, що турбота про своє здоров’я не означає відмову від улюблених десертів. Бренд починався з виготовлення веганського шоколаду. А сьогодні тут можна знайти будь-який смаколик для ласунів — шоколад, корисні цукерки, морозиво на кокосовому молоці, “Твікс” з кеш’ю, карамеллю та фінікам, м’ятний трюфель з фініками, шоколадно-протеїнові батончики та багато іншого.

Як головні аргументи “за” скуштувати продукцію Double Cacao – відсутність цукру, шкідливих інгредієнтів, борошна та мінімальна теплова обробка. Солодощі можна знайти у кав’ярнях 16 Coffee, Frank Coffee та на столичних фестивалях і маркетах. Ціни, в середньому, 150 гривень.

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі