Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Солодощі без шкоди для фігури: топ українських виробників

Опубліковано

Брауні, снікерс, кокосове морозиво чи м’ятний трюфель… Від самих лише назв слинка тече рікою. Але часто ми відмовляємо собі у солоденькому, адже боїмось набрати пару зайвих кіло. Та й під час карантину цифри на вагах не дуже нас то й радують. Але якщо ви у снах бачите шматочок торту з купою крему чи шоколадку з горішками, то на допомогу приходять українські бренди. Вони є доказом того, що солодощі можуть бути смачними і корисними водночас.

Ми підібрали для вас 7 варіантів брендів, які зроблять ваше життя солодшим, але без цукру, шкідливих барвників та борошна.

1. YARO – цукерки з солоною карамеллю та чілі

Якщо ви заглянете на сторінку YARO, то залишитесь там надовго. А все тому, що бренд має величезний асортимент смаколиків. YARO – це постачальник здорового харчування. Тут команда разом з лікарями-нутриціологами розробляє програми правильного харчування зі стравами на цілий день. Фреш-роли, смузі, суперфуди, супи зі спіруліни, тайська локшина — це далеко не весь перелік дієтичних страв від YARO. Можна замовляти як повноцінний раціон на день, так і окремі страви.

Крім цього, YARO займається виробництвом солодощів з сухофруктів, керобу, горіхів, кокосової олії, какао та інших інгредієнтів, які не шкодять фігурі. Солена карамель, перець чілі, веганський наполеон, брауні та багато інших корисних десертів можна знайти серед асортименту цієї компанії. Продукція YARO підходить для веганів, діабетиків, спортсменів, вагітних та тих, хто веде здоровий спосіб життя. Шоколад зроблений на основі керобу і не містить ні єдиного підсолоджувача. Цукерки готують вручну з горіхів, насіння, фруктів, суперфудів і покривають глазур’ю з кероба.

Придбати продукцію YARO можна у фірмових магазинах, а також у Good Wine, Еко-Лавці, Le Silpo та деяких магазинах мережі Сільпо. Веганські десерти коштують 160 гривень, цукерки – від 89 гривень, печиво — від 105 гривень.

2. Азійські солодощі від PapaDoci

Це перше в Україні виробництво азійських солодощів. Мункейки – це пряник із тонкого шару тіста з різноманітними начинками, що варіюються від шоколаду та пломбіру до… м’яса. Основа теж різна – може бути тонке тісто, а може бути так звана технологія сноу-скін, головний інгредієнт якої – левкий рис. А лише сам вигляд мункейків заслуговує особливої уваги

Засновником гастрономічної майстерні PapaDoci є Олексій Доана. Чоловік є напівв’єтнамцем і саме на батьківщині свого батька познайомився з цими смаколиками. Так і з’явився бренд PapaDoci в основі якого азійські рецептури та унікальний продукт ручної роботи з корисних інгредієнтів.

У арсеналі бренду можна знайти 3 категорії продукції: класичні мункейки з притаманними для північних районів Східної Азії начинками; серія “сноу-скін” (без запікання) та серія “Європа” зі звичними нам начинками. Продукцію бренду можна зберігати в холодильнику від 10 до 14 днів. У начинці мункейків використовують боби лотоса, солодкі боби, трав’яні настої, горіхи, насіння, кісточки (дині і абрикосу), а також свіжі тропічні фрукти (як джекфрут, канталупська диня). Крім того, є і не солодкі мункейки з різними видами м’яса та міксом грибів шиітаке. 

Купити мункейки можна на сайті, а ціна – від 50 гривень.

3. AUGUST – шоколад з керобу

Хочете їсти шоколад без докорів сумління? Тоді вам точно до бренду AUGUST. Адже саме тут виробляють натуральний шоколад без цукру, всі інгредієнти якого повністю рослинного походження. Як це? В основі солодощів є кероб – це плід з солодким і їстівним м’якушем. Це такий натуральний замінник шоколаду. Цукерки з керобу популярні серед веганів та спортсменів.

Кероб за смаком та запахом дуже схожий на какао, але він не має кофеїну та є меншим алергеном. У ньому містяться вітаміни групи В, вітаміни С, Е, РР, кальцій та залізо. У арсеналі бренду AUGUST є 4 види шоколаду (з кунжутом і арахісом, апельсином і мигдалем, кокосом і ваніллю, м’ятою і кедровими горішками), 6 видів цукерок (годжі-фундук, банан- кеш’ю, яблуко-грецький горіх, грейпфрут-фінік, кава-арахіс-крем і конопляний протеїн), і сухофрукти в шоколаді. Також в асортименті є фруктова пастила і чіпси. Солодощі знайдуться на будь-який смак.

Цікаво, що засновницями бренду є дві сестри – Вікторія та Світлана Дейнега. Дівчата дотримуються здорового способу життя і слідкують за фігурою. Не знайшовши корисного шоколаду на полицях магазинів, вирішили самі його зробити. Купити солодощі від AUGUST можна на сайті, а коштують вони, в середньому, 100 гривень.

4. Імбир – десерти без цукру та борошна

Вершковий марципан, кокос в шоколаді, м’ятний кеш’ю-тарт, мандариновий чізкейк… Зізнавайтесь, потекла слинка? А уявіть, що всі ці десерти анітрохи не нашкодять вашій фігурі, бо готуються без цукру, без яєць, без продуктів рослинного походження.

У бренду “Імбир” можна придбати різноманітні цукерки, а також торти. У десертній карті також є легка панакота на кокосовому молоці, м’ятний кеш’ю-тарт, з коржем з фініка і кероба, Десерт Сьомої чакри, з мусом з вишні та основою з кураги, моркви та волоського горіха.

Якщо ви столичний житель, то можете завітати у кафе “Імбир” на вул. Жилянській, 7. Або ж замовляйте на сайті і куштуйте корисні смаколики вдома. Цукерки коштують 33 гривні, а 1 кг торту, в середньому, 500 гривень. Крім десертів тут ще є корисні напої — коктейлі для підвищення імунітету, латте на основі матча-чаю та гречаний чай.

5. Веганські сирники та корисний снікерс від Green Chef

Raw. Vegan friendly. Sugar free. Gluten free. Саме ці слова характеризують українського виробника натуральної продукції Green Chef. У асортименті цього бренду є як healthy-раціони на цілий день, так і корисні солодощі. У десертах використовують тільки натуральні інгредієнти рослинного походження, а замість підсолоджувача – фініки та сироп агави. Бренд не використовує штучні консерванти, барвники, ароматизатори, цукор та підсилювачі смаку.

Всі десерти зберігаються до 48 годин, тому можете бути впевнені у якості та свіжості продукції.

У Green Chef є солодощі на будь-який смак. Тут і веганські сирники на основі горіха кеш’ю з родзинками та соусом із манго та полуниці, і “Снікерс” із кероба з мигдалем та фініковою карамеллю, і глазуровані сирки, і трюфель матча. А чого лише вартий веганський наполеон без яєць, цукру, молока та вершкового масла. Крім цієї смакоти, Green Chef перші та єдині в Україні виготовляють джерки – унікальні снеки з грибами портобелло. 100 г таких снеків коштує 199 гривень, 200 г наполеону – 259 гривень, а 150 г цукерок, в середньому, обійдеться у 200 гривень. Купити продукцію можна як на сайті, так і у супермаркетах Сільпо і Le Silpo.

6. Пастила Таніна

Що може бути кращим за корисний перекус для всієї родини? Пастила! Такий вид солодощів стає все популярнішим та і виробників з’являється все більше і більше. Сьогодні ми познайомимо вас с брендом Pastila.tanina. Тернополянка Тетяна починала свій бізнес на домашній кухні, а шанувальниками пастили були рідні та знайомі. Проте зараз смачними перекусами від цього бренду ласують топові блогери України.

Пастила та фрічіпси виготовлені без консервантів та цукру, лише 100% фрукти та ягоди. Асортимент смаколиків досить великий: 4 види пастили, 33 смаки пастили, 10 видів фрічіпсів, 7 видів малих наборів та 1 великий набір з усіма видами смаколиків.

Пастила на основі яблучного пюре і бананів, йогурту, горіхів, ожини чи ананасу – тут можна знайти улюблені фрукти чи ягоди. Стакан пастили (200 г) коштує 220 гривень, а з горіхами – 260 гривень. Асорті фріпсів стаканчик 100 г – 150 грн.

7. Double Cacao – корисне морозиво и м’ятний трюфель

Double Cacao знайомить киян с корисними солодощами і доводить, що турбота про своє здоров’я не означає відмову від улюблених десертів. Бренд починався з виготовлення веганського шоколаду. А сьогодні тут можна знайти будь-який смаколик для ласунів — шоколад, корисні цукерки, морозиво на кокосовому молоці, “Твікс” з кеш’ю, карамеллю та фінікам, м’ятний трюфель з фініками, шоколадно-протеїнові батончики та багато іншого.

Як головні аргументи “за” скуштувати продукцію Double Cacao – відсутність цукру, шкідливих інгредієнтів, борошна та мінімальна теплова обробка. Солодощі можна знайти у кав’ярнях 16 Coffee, Frank Coffee та на столичних фестивалях і маркетах. Ціни, в середньому, 150 гривень.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі