Суспільство
Словаччина виділила Україні 200 тис. євро на побудову магістрального водогону
Служба відновлення в Дніпропетровській області отримала 200 тисяч євро від Уряду Словаччини. Гроші підуть на експериментальний проєкт будівництва магістрального водогону, повідомили в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.
Зазначається, що була підписала угода про благодійну допомогу зі Словацьким Агентством з міжнародного співробітництва та розвитку (SAIDC).
Експериментальний проєкт будівництва магістрального водогону реалізують відповідно до постанови Кабміну №566 від 6 червня 2023 року.
Про проєкт водогону
Проєкт спрямований на мінімізацію наслідків знищення Каховської ГЕС військами рф, і це вперше в історії України, коли будують масштабний проєкт за такий короткий час.
Загальну вартість проєкту зараз оцінюємо орієнтовно у 13,5 млрд грн і вперше отримали грошову допомогу від іноземних партнерів.
Постанова Кабінету Міністрів України від 6 червня 2023 р. № 566 визначає процедуру реалізації експериментального проєкту з будівництва магістральних водогонів «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка», що повинно бути здійснено протягом максимально скорочених строків.
Дивіться відео: Історія військового, чий будинок у Сирії знищила Росія
Експериментальний проєкт спрямований на забезпечення життєдіяльності населення України в умовах критичного зниження рівня води у Каховському водосховищі.
Наразі Агентство відновлення запустило першу нитку водогону на ділянці «Інгулець – Південне водосховище» – це забезпечило 25% потреби у питній воді для Кривого Рогу. Повністю завершити будівництво 145 кілометрового водогону планують у листопаді 2023 року.
«Зусилля українських інженерів, військових і будівельників допомогли запобігти техногенній і гуманітарній катастрофі, втім попереду багато роботи», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, криворіжці отримали першу воду із нового магістрального водогону.
У липні 2023 року у Кривому Розі реалізували другий проєкт із відновлення водопостачання, який забезпечуватиме водою близько 500 тис. місцевих мешканців.
Фото: Associated Press.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі