

Технології
Скільки людей вже користуються е-квитком у Києві
Уже 300 тисяч киян користуються транспортною карткою Kyiv Smart Card. Про це повідомив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров у Facebook, передає Укрінформ.
“Поки хтось ще стоїть у чергах за жетонами, вже 300 тисяч киян користуються е-квитком. І щодня ці люди здійснюють понад 800 тисяч поїздок за допомогою Kyiv Smart Card або Картки киянина. Ці пасажири не шукають готівку, не компостують квитки і не чекають своєї черги отримати жетон. Вони просто мають одну картку для будь-якого виду транспорту і економлять з нею дорогоцінний час”, – зазначив Назаров.
Читайте також: Метро Києва у 2020: «добрі» турнікети та інші зміни
Також зазначається, що стало більше станцій метро, де можна скористатися QR-квитком: Майдан Незалежності, Площа Льва Толстого, Почайна, Сирець, Харківська, Вокзальна, Театральна, Хрещатик, Академмістечко, Арсенальна.

Як повідомлялось, запуск у Києві електронного квитка, який був запланований на 1 листопада 2019 року, перенесли на квітень 2020 року.

Технології

Уже близько 30 тис. родин в Україні перейшли на сонячні електростанції, інвестувавши 600 млн євро.
Про це повідомляє пресслужба Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності, передає Укрінформ.
“Станом на кінець 2020 року в Україні налічується більше 29900 сімей, які встановили сонячні панелі. Їхня загальна потужність сягає 780 МВт. Обсяг вкладених інвестицій у домашні СЕС становить 600 млн євро”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: На Запоріжжі готують до запуску БіоТЕС
У Держенергоефективності зазначають, що така генерація є ефективною, оскільки виробництво електроенергії відбувається у точці споживання.
“Крім того, важливо зазначити, що в Україні вже побудовані потужності, що виробляють обладнання, зокрема для сонячних електростанцій. Так, завод KNESS у Вінниці має потужність випуску сонячних панелей на 400 МВт у рік. Тобто, кошти, сплачені за обладнання, залишаються в Україні, створюючи нові робочі місця, збільшуючи надходження податків до бюджетів”, – наголосили у відомстві.
Читайте також: Норвезька компанія запустила на Черкащині сонячну станцію
Географія встановлення
До трійки регіонів-лідерів за кількістю встановлених домогосподарствами СЕС входять:
- Дніпропетровська область – 4184;
- Тернопільська – 2512;
- Київська – 2350.
Станом на на кінець 2019 року в Україні налічувалося близько 22 тис. родин, які перейшли на СЕС. Два року тому, на кінець 2018 р., таких родин було у 4 рази менше – лише 7450.
Фото: news-media.stanford.edu
Технології

У Харкові встановили дві швидкісні зарядні станції YASNO E-mobility потужністю 50 кВт.
Про це повідомляє видання itc.ua.
Зазначається, що зарядні станції встановлені на АЗС Shell (вул. Героїв Праці, 9Б) та на паркінгу автосалону Audi (вул. Шевченка, 135).
Що відомо про зарядки?
Кожна станція дозволяє одночасно заряджати два електрокари через порти 50 кВт постійного та 22 кВт змінного струму. За 20 хвилин можна підживити авто до 80% та поповнити запас ходу на 100-125 км пробігу (в залежності від марки авто та режиму їзди).
Читайте також: Скільки електромобілів купили українці у 2020 році
Розрахуватися за послугу зарядки можна у мобільному додатку YASNO E-mobility. Він також допоможе дізнатися, чи вільна зарядка у даний час та умови паркування біля неї, переглянути історію зарядних сесій та запустити процес заряджання.
Наразі мережа YASNO E-mobility налічує вже 29 швидких зарядних станцій 50 кВт для електрокарів у Києві, Дніпрі, Харкові та на трасах у напрямках з Києва до Одеси, Львова та Полтави. У розвиток мережі зарядок за 3 роки YASNO інвестував 34,2 млн грн.
Читайте також: Укртелеком встановив 45 зарядних станцій для електромобілів у Києві та передмісті
Нагадаємо, у 2020 році у Харкові за адресою вул. Плеханівська, 126, оф. 127 відкрився енергоофіс постачальника електроенергії та газу YASNO для продажу послуг та обслуговування корпоративних клієнтів. В енергоофісі бізнес-клієнти можуть отримати консультацію, укласти з YASNO договір на постачання електроенергії та газу для своєї компанії, замовити енергоефективні товари та послуги, а також зарядні пристрої для електрокарів. З 1 січня 2021 року юридичні особи з приєднаною потужністю до електромереж понад 50 кВт вийшли на вільний ринок та мають обирати постачальника електроенергії, обираючи найбільш вигідний тариф та якісний сервіс.
Фото: itc.ua
Технології

Перед дебютним запуском ракети Alpha компанії Firefly Aerospace, яку заснував український бізнесмен Макс Поляков, команда провела тестування системи утримання ракети.
Про це повідомляється на сайті 24 каналу.
На Facebook сторінці компанії з’явилося відео, яке демонструє роботу системи утримання ракети.
“3-2-1- запуск! Наша команда готує систему утримання/звільнення ракети до майбутнього великого дня. Не можемо дочекатися, вже зовсім скоро Alpha злетить”, – йдеться в коментарі до відео.
Читайте також: Українські ракети планують запускати в Австралії: що відомо
Що відомо про запуск?
Firefly готується до дебютного польоту ракети-носія Alpha на початку 2021 року. Передпольотне випробування першого та другого ступенів успішно завершені, а стартовий майданчик космічного комплексу бази ВПС Ванденберг готується до запуску.
Під час запуску Firefly Alpha буде проходити онлайн-трансляція, тому всі бажаючі зможуть спостерігати за дебютним польотом в режимі реального часу.
Читайте також: Військово-морські сили створили ракетний дивізіон, що озброїться “Нептуном”
Що відомо про Firefly Aerospace?
Це компанія, що розробляє сімейство ракет-носіїв і космічних апаратів та послуг. Ракети-носії Firefly використовують загальнодоступні технології, виробничу інфраструктуру і можливості запуску, пропонуючи рішення для запуску на низьку навколоземну орбіту з вантажопідйомністю до десяти тонн за найнижчою ціною за кілограм в класі малих ракет. У поєднанні з космічними апаратами Firefly, такими як Space Utility Vehicle і Genesis Lander, Firefly пропонує універсальне рішення для місій на поверхню Місяця або за його межі. Штаб-квартира Firefly знаходиться в Сідар Парк, штат Техас, США.
Нагадаємо, компанія українського бізнесмена Макса Полякова Firefly Black виграла тендер NASA на запуск малих супутників.
Фото, відео: 24tv.ua