Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Сільська школа на Тернопільщині збирає гроші на електронні повітряні кулі

Опубліковано

Учні школи у селі Вишнівчик, що на Тернопільщині, реалізовують інноваційні проекти: добувають інертні гази та проводять різні хімічні експерименти. Тепер у планах школи – створити “електронних аеронавтів”.

Діти хочуть запустити в небо кульки, наповнені гелієм, “очима” та “розумом” яких буде набір з мікроелектроніки: мікрокомп’ютер, датчики для збору даних про стан атмосфери (тиск, температуру, відносну вологість), відеокамери. Щоби зібрати на це гроші, вчителька Світлана Попель зареєструвала відповідний проект на краудфандинговій платформі GoF. На все потрібно понад 82 тисячі гривень. Поки що вдалося зібрати лише 13 тисяч гривень.

Повітряна куля розповість, що побачила

Родзинкою проекту буде те, що всю отриману інформацію кулька в реальному часі зможе передавати на сайт ThingSpeak (у перекладі з англ. “Речі розмовляють”).

Читайте також: Як школа у Жовтих Водах стала найяскравішою у країні

“Учні зможуть перевірити за допомогою власних спостережень, як змінюються тиск, відносна вологість та температура повітря зі збільшенням висоти. Відеокамери та відеореєстратори вестимуть фільмування панорами місцевості та досліджуватимуть біорізноманіття та ярусність рослин нашої місцевості з різної висоти. Адже ми плануємо підняти наші кулі на висоту 500 метрів. Отримані дані можна буде використовувати на уроках фізики, біології, географії та ін.”, – розповіла вчителька математики та інформатики Вишнівчицької опорної ЗОШ І-ІІІ ступенів Тернопільської області Світлана Попель.

Створити нове покоління інноваторів

У цій школі переконані, що що навчання у реальному світі за межами класу, а також справжні практичні експерименти принесуть кращі результати, ніж навчання за підручником.

“Набори мікроелектроніки, необхідні для реалізації проекту, стануть інструментами мотивації. Вони допоможуть розширити спектр діяльності на уроках та поза ними, розвинути в учнів комп’ютерну грамотність, покращити спілкування між собою, підвищити їхню креативність, показати практичне використання та зв’язок з предметами, які вивчаються у школі”, – каже вчителька.

За її словами, проект покликаний ознайомити учнів з основами електроніки, пояснити, що таке програмування та для чого воно потрібне, показати зв’язок наук, залучити дітей до командної співпраці у пошукових навчально-дослідницьких проектах.

Крім того, це дозволить отримати дані від сенсорів про стан атмосфери, від відеокамер про біорізноманіття та ярусність рослин місцевості з різної висоти, отримати аерофотознімки панорами місцевості та порівняти отримані дані з загальновідомими. 

Читайте також: Школа на Дніпропетровщині дивує європейськими стандартами

“Будь-яку мрію можна втілити в життя. Для цього потрібно небагато — наші можливості та Ваше бажання допомогти. Інвестуючи в наш проект, ви підтримуєте майбутнє покоління інноваторів нашої країни”, – каже Світлана Попель.

Допомогти проекту можна тут.


Коментарі

Економіка і бізнес

Україна отримає 180 тисяч боєприпасів для Gepard

Опубліковано

Німецький концерн Rheinmetall поставить Україні 180 тисяч 35-мм боєприпасів для самохідних зенітних установок Gepard. Замовлення профінансує уряд Німеччини.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Боєприпаси виготовлять на заводі Rheinmetall в Унтерлюсі, де навесні 2023 року відновили виробничу лінію. Снаряди призначені для знищення повітряних цілей, зокрема безпілотників.

Українська армія активно використовує Gepard для захисту неба — Німеччина вже передала 55 таких установок. Вони стали важливою складовою системи протиповітряної оборони країни.

Нагадаємо, що в Україні запрацював електронний кабінет перевізників на міжнародних маршрутах.

Фото: Christian Charisius.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

В Україні запрацював електронний кабінет перевізників на міжнародних маршрутах

Опубліковано

Наразі перевізники можуть продовжувати дозволи на міжнародні маршрути без внесення змін у наявні рейси. Цю функцію розробили для тих, у кого завершується термін дії дозволу на регулярний маршрут.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України.

Що відомо про нову функцію

Заявку можна подавати не раніше ніж за 180 днів до закінчення строку дозволу та не пізніше ніж 60 днів до закінчення цього дозволу. Також у міністерстві вказують, що онлайн-послугою можуть скористатися ті перевізники, які перед цим звернулися з необхідними документами до відомства.

Читайте також: Український підліток винайшов технологію для протидії засобам РЕБ

Цифровізацію маршрутів впроваджують у межах норм нового Порядку організації міжнародних автобусних перевезень, який вже набув чинності. 

«Таким чином перевізнику не потрібно буде більше подавати паперові пакети документів на розгляд окремої комісії в Міністерстві, а можна буде самостійно відкривати, продовжувати та вносити зміни до маршрутів. Наступною опцією, що невдовзі стане доступна в кабінеті, буде можливість відкривати маршрут та вносити зміни до чинних маршрутів», — написали Мінрозвитку.

Як подати заявку

  1. Зайти на портал та авторизуватися.
  2. У розділі «Мої маршрути» обрати «Продовжити маршрут».
  3. Внести необхідні дані.

Нагадаємо, що в Україні зʼявиться супутниковий та безперебійний звʼязок.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Ветеран зі Львівщини започаткував власне виробництво бойових дронів

Опубліковано

Тарас Стефанишин став військовослужбовцем 125-ї бригади тероборони Львівщини у 2022 році. У 2023 році він отримав осколкове поранення і після цього проходив реабілітацію. Для власного виробництва БпЛА Тарас скористався державною програмою «єРобота».

Про це повідомили у Львівській ОВА.

Які дрони виготовляє ветеран

На виробництві Тараса Стефанишина працює сім фахівців. Вони створюють бойові дрони, зокрема FPV та камікадзе. Спеціалісти самостійно здійснюють усі роботи: від пайки електронних плат до 3D-друку деталей. Замовлення на безпілотники Тарас отримує напряму від військових підрозділів.

Відео: ютуб-канал Львівської ОВА

Читайте також: Україна отримала 150 млн євро на створення далекобійних дронів, ракет та артилерії

Про програму підтримки «єРобота»

«Наші партнери підказали нам, що є такі грантові програми. Вони вже співпрацювали з Львівською обласною військовою адміністрацією та допомогли мені скласти перший бізнес-план. Я переконався, що це працює і має розвиватися», — розповів директор виробництва «Морена» Тарас Стефанишин.

Максимальна сума гранту для ветеранів може сягати мільйона гривень, а для членів їх родин — до 500 тисяч гривень.

Нагадаємо, що на Львівщині створили найбільшу вишиту кулю України та встановили рекорд (ФОТО).

Фото: ютуб-канал ЛОВА

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство14 години тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство1 тиждень тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...

Суспільство2 тижні тому

Бути зі своїми: як українки, попри обстріли, влаштовують свята на Сході України

Аліна взяла чотирирічного сина, продукти на вечерю, замовила дідуха й різдвяну зірку й проїхала на...