Економіка і бізнес
Сільським амбулаторіям Дніпропетровщини передали 10 нових автомобілів
На Дніпропетровщині сільським амбулаторіям передали 10 нових службових автомобілів. Машини – за рахунок державної субвенції, спрямованої на розвиток медицини в сільській місцевості. Субвенція з державного бюджету на купівлю автівок – 9 млн грн.
Загалом, сучасні авто вже придбали для сімейних лікарів 13 амбулаторій Дніпропетровської області, повідомляють в ОДА.
Читайте також: В усіх областях України запрацюють нові диспетчерські служби екстреної допомоги
“За рахунок державної субвенції на Дніпропетровщині будуємо 18 сучасних амбулаторій, 11 з яких – з житлом для лікаря. Заклади відповідатимуть новітнім технічним вимогам, будуть енергоефективними, комфортними, з необхідним обладнанням. Наразі укомплектовуємо медустанови автотранспортом”, – зазначили в ОДА.
У які райони поїдуть авто?
Машини експлуатуватимуть у Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Петропавлівському, Петриківському, Томаківському, Царичанському, Софіївському та Юр’ївському районах.
“У нашому районі будуються дві амбулаторії. Для них придбали автомобілі, які обслуговуватимуть понад 5 тисяч жителів. Це нова якість медичних послуг. Радіємо з того, що на сільську медицину нарешті звернули увагу”, – наголосила головний лікар Царичанського Центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Дениско.
Читайте також: У 2019 році в селах збудують 517 медамбулаторій
У Криничанському районі до недавнього пацієнтів обслуговував старенький УАЗік. Він часто виходив з ладу, кажуть медики. Нова автівка дозволить діставатися до пацієнтів швидше.
Ще мають закупити машини п’яти сільським амбулаторіям у Нікопольському та Широківському районах. Наразі тривають торги. Для підвищення якості медичного обслуговування в селах Дніпропетровщини з Держбюджету вже виділили 202 млн грн. У 2019-му регіон додатково отримає ще 40 млн. грн.
Наразі в сільській місцевості Дніпропетровської області нараховується понад 530 тис. мешканців. Вони обслуговуються в 33 Центрах первинної медико-санітарної допомоги, у складі яких – 228 амбулаторій і 372 ФАПи. Працюють 380 сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів.
Економіка і бізнес
Що чекає на відвідувачів
- супермаркет «Сільпо» із власною пекарнею, фудкортом та зоною доставки;
- магазин косметики та побутових товарів EVA;
- ювелірні крамниці «Срібна країна» та «Золотий вік»;
- зоомагазин E-ZOO;
- аптека «Біла ромашка»;
- сервіс Doctor Mobi з ремонту та аксесуарів для гаджетів;
- квіткова крамниця;
- перший в Ірпені магазин міжнародної мережі JYSK.
Історія
Коментарі
Економіка і бізнес
Які потяги стали флагманськими
- №15/16 Харків – Ясіня. Поїзд назвали на честь видатного театрального діяча Леся Курбаса. Театр митця «Березіль» став культурною візитівкою Харкова;
- №17/18 Харків – Ужгород. На честь 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди у 2022 році потяг отримав назву «Сковорода».
- №79/80 Дніпро – Львів. Потяг «Січеслав» назвали на честь історичної варіації перейменування міста Дніпро у 1918 році.
- №91/92 Київ – Львів. Поїзд має назву «Леополіс», він повністю складається з нових вагонів, які збудували під час війни.
- №105/106 Київ – Одеса. «Чорноморець» — це головний поїзд Одеського депо з історичною назвою.
Як облаштували вагони
Музичний супровід
- «Сковорода» — «Паровоз» Євгена Хмари;
- «Леополіс» — «Місто весни» у виконанні «Один в каное» та «Океан Ельзи»;
- «Січеслав» — «Доброго вечора, ми з України» гурту PROBASS & HARDI;
- «Лесь Курбас» — інструментальна версія «Черемшини»;
- «Чорноморець» — мелодія «Край Чорного моря» Табачникова.
Коментарі
Економіка і бізнес
Врожай батату зібрали на Одещині в Білгород-Дністровському районі. Картоплю на семи гектарах вирощувало фермерське господарство «Буджак».
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
За словами керівника господарства Олексія Згіріна, сорт батату «Борегард» вирощували за допомогою новітніх технологій. Аграрії використовували безвірусний посадковий матеріал, що дозволило зменшити кількість хімічних обробок і покращити якість овочів.
Читайте також: Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)
«Одеський регіон стає осередком інноваційного агробізнесу. Однією з таких цікавих новинок є вирощування батату, або солодкої картоплі. Ще кілька років тому цей коренеплід був екзотикою, а сьогодні — зайняв своє місце в меню багатьох ресторанів та сімейних застіль»‚ — написав Олег Кіпер.
Як вказують у галузевому виданні AgroReview, раніше в Україні батат вирощували переважно на Херсонщині, але на невеликих площах.
Нагадаємо, що В Україні запустили цифровий сервіс єРослинництво: для чого він потрібен.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі